Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Feltétellel vagy feltétel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feltétellel vagy feltétel nélkül működik igazán jól egy szeretetteljes párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az igaz szeretet az nem féltelekből áll. Viszont több embertől azt hallottam, hogy a szülők, kutyák, macskák tudnak feltétel nélkül szeretni. Ez pontosan mit jelent? Milyen feltételekre gondoltok? Úgy hiszem, hogy a barátság is feltétel nélküli szereteten alapszik és a párkapcsolat se különbözik ettől, mert jobb esetben az is egy barátság, de együttéléssel és szexualitással van fűszerezve.

Feltételekkel szabott párkapcsolatokban tényleg szeretik egymást az emberek? Nehezen tudom azt elképzelni, hogy valaki elvár bizonyos fizetést a másiktól, diplomát, autót és külön élést és, ha ezen átmegy akkor lehet köztük valami és azokkal a feltételekkel valódi szeretet lesz köztük. Az még oké, hogy valaki nem szereti a cigi füstöt és emiatt nem akar a másikkal összejönni, mivel az egy káros szenvedély büdös is és ugyanez jellemző az alkoholizmusra és szerencsejátékra. Viszont, ha pár dologban eltér az ideális elvárásokból, szerintem azzal nincs gond. Úgy is az a fontos, hogy jól érezzék magukat egymás mellett és tiszta szívből szeressék egymást.


2018. dec. 9. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ideális esetben feltétel nélkül, de olyan kapcsolat, ahol ez őszinte szerintem nagyon ritkán van.
2018. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Feltétel nélkül a szülő-gyerek kapcsolatban van. Bármi lesz a gyereked, ő a gyereked. Ha a párod megcsal, megver, piál, narkózik, meglop, hazudik akkor nem lesz a párod/barátod/komád stb. Az emberi kapcsolatok keretrendszere feltételrendszer is egyben. Ez mindig így volt és mindig így lesz, ideálok ide vagy oda.

32/f

2018. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es: tökéletes válasz! :-)
2018. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

#3-ast azzal a feltétellel szeretem, hogy igazat ad nekem :D

32/f

2018. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Feltételekkel nem lehet igazából szeretni.

Pl szeretlek ha...es helyettesítsd be vmivel. Pl lesz kocsi, ház, nyaralás, guccsizara ez az amaz. Ez már nem szeretet. Az embereket jó esetben önmagukért szeretik úgy ahogy vannak és nem a tárgyaik miatt.


A párkapcsolat kicsit kakukktojas a kapcsolatokat tekintve. Egy párkapcsolat szerintem sokkal könnyebben tonkremehet mint más kapcsolat.

Ha van valamelyik félnek olyan stikkje amit a másik nem tud elviselni, akkor tovább áll.

2018. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy igazat adok 32/f mivel így gondolom én is! :-)
2018. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha tovább áll, csak mert van egy stikkje és nem fogadja el "feltétel nélkül" szeretetből, akkor vajon szereti-e? A másik, ha tudja, hogy a párjának rossz a stikkje miatt, miért nem változtat rajta, ha annyira szereti? Túl sok itt a paradoxon sajnos.

32/f

2018. dec. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bizonyos feltételek/elvárások szükségesek minden kapcsolathoz, hogy az működőképes legyen és ez mindkét félre vonatkozzon. Pl.ne csaljon még, ne hazudjon stb...De szerintem ezek normális "feltételek" .
2018. dec. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!