Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan mondjam el finoman?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el finoman?

Figyelt kérdés

A párommal lassacskán másfél éve együtt vagyunk. Nem egy nagy idő, de számomra még sosem működött ennyire még semmi.

Beismerem, hogy nem voltunk mindig körültekintőek,és volt alkalom arra, hogy pusztán megszakítással védekeztünk ha elkapott a hév.

Ő már rendszeresen dolgozik. Pár évvel idősebb nálam, így már a szakmájában elhelyezkedett.

Nekem jelenleg még tart a tanulmányom. Érettségi után kezdtem a szakmát, szóval a mostani tanévet követő évben végeznék csak.


Pozitív lett a teszt. Mi örülünk neki. Semmi képp sem akarjuk elvetetni, és szeretnénk minél előbb összeházasodni mielőtt meglesz a pici.


Azonban tudom, az én szüleim ezt nem néznék jó szemmel, hiába szeretik a párom nagyon.


Nem akarom az iskolát otthagyni. Egyszerűen ha meg lesz a pici, azt az erős félévet megoldjuk úgy hogy az édesapja vagy anyukája vigyázz a csöppségre ugyanis nyugdíjasok. Azt az 5-6 órát csak megoldjuk.



A szüleimnek ilyen idősen már 2 gyerekük volt. Itt vagyok felnőtt nő, nekem miért nem lehetne? Hiszen az enyém. Félek attól majd lebeszélnek róla.


Emlékszem 1 évvel ezelőtt, mikor kiderült anyám terhes (érdekes csak 3.hónap után) én és a párom mennyire segítettük őket, orvoshoz jártunk vele, a kórházba mindennap, még a picit is mihoztuk haza. Táppénzeltem azért hogy kitakaríthassak mindent mielőtt hazajönnek, közben apu mennyire nem segített, de nem szóltam semmit, hagytam hadd menjen el vele a párom. Mindennap 50 kmre utazott csak ezért.

Volt amikor 2szer, mert elfelejtettek valamit. Most is, én mosok, főzök hazaérve, ugrálok a kisebbek gondjai miatt. Sose szólok azért mert egy csomag tésztát se képes egyik sem kifőzni.( szülők)


Nem anyagi támogatást szeretnék, hanem egy kis lelkitámaszt.

Mert szükségem lenne rájuk. Tudom megfognak békélni, de hogyan mondjuk el nekik?


( párom szülei már tudják, ők azt mondták a sulit befejezem , megoldjuk valahogy).


2019. febr. 2. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A legfontosabb kimaradt! Hány éves vagy?

Ha a párod 1 év mulva lelép,egyedül el tudod tartani magatokat,szülők nélkül?!

2019. febr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
22 vagyok. A barátom 26.
2019. febr. 2. 17:25
 3/6 A kérdező kommentje:

Nyilvan szuksegem van a paromra. Tobbek kozt azert is mert fel ev meg utana befejezem az iskolat.

Viszont melyik anya tudja elmondani gyesbol fent tudna tartani csak sajat magat?

2019. febr. 2. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szülünk GYES-re vagy a szülők nyakára!

Tudod előtte dolgzunk min.2 évet aztán jöhet a baba hogy kapjál GYED-et.

Ha elhagy a párod,mit kezdesz majd egyedül egy babával,pénz nélkül..?!

2019. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen magszakításos.. Gratulálok. Nem ismerik egyetemisták a fogamzás gátlást óvszert..
2019. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Először is hadd gratuláljak, és kívánjak neked és a babádnak egészséget, hármótoknak pedig boldogságot!


Úgy látom, h fiatal korod ellenére te is és a párod is meglehetősen éretten viselkedtek (a baba becsúszásától most tekintsünk el :) ), a szüleitekkel jól kijöttök, és tudtok menedzselni hasonló krízishelyzeteket. Ha a szüleitekkel a kapcsolat ilyen megbecsülés- és szeretetalapú, mint a kérdésedből is érződik, akkor nyugodtan mondjátok el nekik. Meg lesznek lepve, de túl fognak lenni a kezdeti érzéseiken. Ha van más, idősebb nőrokonod, akiben megbízol, állítsd magad mellé, vele beszélj először. Nagy, nagynéni, keresztanyu mind segíthet.


És nyugodtan közöld a szüleiddel, hogy szükséged van rájuk. A gyermeked csak erősíteni fogja a kapcsolatotokat, ha nem használod ki az öregjeidet.


Sok boldogságot az új élethez! Drukkolok nektek!

2019. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!