Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Utazas parommal, hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Utazas parommal, hogyan?

Figyelt kérdés

Lehet rossz a kategoria, bocsi. Na szoval, ti voltatok mar ugy a parotokkal, hogy el szeretnetek utazni valahova belfoldre (wellness hetvege), es egyikotoknek sincs autoja, tehat nem tudtok kocsival lejutni?


En eppen ebben a helyzetben vagyok, marmint nem foglaltunk meg utazast, csak gondoltam ra h ezt ajandekozom neki, de nem tudom igy megis hogyan jutnank le. Az egyetlen ami celszeru, az egy ismeros h ledob, de ez meg annyira fura lenne.


Masik kerdes, amire orulnek ha szinten valaszolnatok: gaz ugy ajandekozni a baratomnak egy wellness hetveget, h eddig o nem lepett meg ilyesmivel? Nem is a gaz a legjobb szo ra, hanem h nem furcsa? Nem fogja sertve erezni magat, h beeloztem vele?


2019. febr. 5. 13:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%
Ha olyan anyagi helyzetben vagytok, hogy nincs 10-20k az utazásra, akkor inkább ne költsetek wellnessre.
2019. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezen az oldalon nem lehet ugy feltenni egyetlen kerdest sem, hogy az ember ne kapjon melle felesleges beszedet, ami meg csak temaba sem vag:) erdekes, nekem van par ismerosom akik 20 evesek, nem kellett 5x buszra szallniuk, es meg penzuk is volt wellnessre, de igen, tuti en vagyok fura. Gondolom itt a valaszolok nagyresze a vilag kozepen, Pesten el. Bar ha igy lenne meg sem lepodnek a sok rosszindulatu, kioktato hangnemben irt valaszokon:) akkor legyek en a fura, inkabb mintsem ekkora sznob legyek mint itt egyesek :D egyebkent meg sose voltam ilyen helyzetben, nyilvan ezert kerdeztem, en meg el is hittem h majd kapok epkezlab megoldast. De nem, a mai vilagban ez mar luxus. Ja meg, "neked az ingyen fuvar kene" tipusu kommentektol legkozelebb kimeljetek meg engem is es a hozzam hasonlo helyzetben levoket is. Hol irtam eb h ingyen fuvar kene? Szerintem az meg nem nyaralas, ha csomagokkal kell gurcolni buszrol buszra mint valami csoves. "il, en anyagi helyzetben ne is menj wellnessre". Majd azt en eldontom, koszonom az aggodast, de ha nem tudnal olvasni, leirtam h elmeleti sikon erdeklodtem, nem az, h mar holnap indulnank es akkor azt se tudom hogx jutunk oda. Erdekes, h manapsag az embernek mindent tudnia kenw, mert persze itt gyakorin az emberek 99%a tud is mindent! Hat persze! :) inkabb ezt olvassatok, ne csak a kerdesemet.
2019. febr. 5. 14:38
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező!


Tehát foglaljuk össze:

- saját autótok nincs

- ismerőst nem akarsz megkérni

- tömegközlekedés macerás

- autóbérlés drága

Akkor mit szeretnél pontosan? Körülbelül ezek a lehetőségek vannak, hacsak nem szeretnétek gyalog, vagy lóháton menni. (Előbbi egyébként nem olyan rossz, mi sokszor csapunk olyan "wellness"-hétvégét, hogy elkirándulunk egy erdei turistaházig, és ott chillelünk, majd túra haza a végén, elég kellemes, és nem macerás az utazás.)


"erdekes, nekem van par ismerosom akik 20 evesek, nem kellett 5x buszra szallniuk, es meg penzuk is volt wellnessre, de igen, tuti en vagyok fura"

Miért lenne fura? Nekem is van pár ilyen ismerősöm, nekik van saját autójuk. Nálatok viszont lényeges körülmény, hogy nektek nincsen.


"Gondolom itt a valaszolok nagyresze a vilag kozepen, Pesten el"

Én példának okáért egy 1400-as lakosú falucskában lakok. :)


"legyek en a fura, inkabb mintsem ekkora sznob legyek mint itt egyesek"

Kire gondolsz? A válaszolók nagyrésze a tömegközlekedést és az autóbérlést emlegette, ezek igen távol állnak a sznobizmustól. (Sőt, sokak szerint konkrétan ezek a "csóró, ciki" megoldások, just sayin'.)


"en meg el is hittem h majd kapok epkezlab megoldast."

Kaptál. A vonat/busz és az autókölcsönzés is épkézláb, működő módszerek. Az, hogy neked nem tetszik, az nem a válaszolók hibája.


"Hol irtam eb h ingyen fuvar kene?"

Itt: "Az egyetlen ami celszeru, az egy ismeros h ledob"


"Szerintem az meg nem nyaralas, ha csomagokkal kell gurcolni buszrol buszra mint valami csoves."

És még a válaszolókat nevezed sznobnak. lol.


"Majd azt en eldontom, koszonom az aggodast, de ha nem tudnal olvasni, leirtam h elmeleti sikon erdeklodtem, nem az, h mar holnap indulnank es akkor azt se tudom hogx jutunk oda."

Te hoztad fel a "nem futná rá" témát. Én meg elméleti síkon írtam, hogy ha nincs ennyi pénzetek, akkor nem túl okos fasságokra elszórni.


Mostanra nagyon fúrja az oldalam a kíváncsiság: milyen választ szeretnél kapni tulajdonképpen?

2019. febr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%
Én tavaly voltam elöször wellness-ezni,pont úgy jött ki,hogy nem volt kocsi,így vonattal mentünk. Át is kellett szállni. Még élek,mint látod. Esetleg nézz egy oszkárt,ha ilyen kényes vagy.
2019. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs autó, oké. Jogsi van? Ha igen, esetleg elkérhetitek hétvégére az egyik szülő/barát/ismerős kocsiját. Ha ez nem megy, akkor Oszkár vagy tömegközlekedés. Nincs abban semmi.
2019. febr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Exemmel mi simán levonatoztunk/buszoztunk bármilyen belföldi helyre, ahova el szerettünk volna látogatni. De ez nyilván tőletek is függ, hogy nektek van-e bajotok a tömegközlekedéssel. Erre "felbérelni" ismerőst sztem gázabb, ha nem jár amúgy arra.


A párod meg, ha nem egy nagyon begyöpösödött ember, nem fog emiatt kiakadni, hogy nem ő vett nektek először utazást.

2019. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Tudod Te egyáltalán mit jelent a sznob?Te mondtad,hogy nem akarsz 5x buszra szállni.Autód nincs,és fogalmad sincs hogyan lehetne eljutni wellnessezni,mert autó bérelésére már nem jut.Szerintem szándékosan próbálod az idegeket feszíteni.Óvodás vagy.
2019. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%

A közlekedési eszközöket kombinálni is lehet ám! Nem muszáj 5x buszra szállni. Ha olyan messzire mentek, ahová ennyire bonyolult elutazni, nagy bunkóság ingyen elvitetni magad egy ismerőssel. Nem hiszem, hogy valaki szívesen töltené a fél napját azzal, hogy titeket fuvaroz, hogy a pasiddal romantikázhass. De arra megkérhetsz valakit, hogy a buszállomáshoz, vagy a közeli városba vigyen be, főleg ha ez neki nem kerülő, mert arra jár dolgozni/bevásárolni stb.


Az adott városba érve a hotelig mehettek taxival, ha nem akartok autót bérelni, így nem muszáj a helyi közlekedést használni. Az országban még a kisebb városok között is van olyan busz és vonat közlekedés, hogy legfeljebb 2 átszállással bármelyikbe el tudtok jutni. Sokan csinálják így, nemcsak a hajléktalanok, szóval ne aggódj, ti sem fogtok belerokkanni.


Ha egyik sem tetszik, akkor kénytelen leszel kompromisszumot kötni. Olyan helyet választasz, ami közel van, vagy kevés átszállással elérhető, vagy olcsóbb, hogy maradjon pénz a közlekedésre. Neked kell tudnod, hogy miből tudsz lejjebb adni. Ha úgyis csak tespedni terveztek a medencében, elég a szomszéd városig menni és egy pár fürdőruhát vinni. Egyébként hacsak nem síelni mész, egy hétvégére való holminak bőven elég egy oldaltáska vagy hátizsák, és máris nem érzed magad hajléktalannak.


Egyetértek azzal, aki azt mondta, hogy ha nincs plusz néhány tízezer az utazásra, akkor ne menjetek wellness hétvégére. Az utazás ára ugyanúgy hozzátartozik a nyaralás költségeihez, mint a szállás és az étkezés. Ha nem fér bele, oszd el máshogy a pénzt, vagy gyűjts annyival többet hogy ki tudd fizetni a neked megfelelő közeledési eszközt, és ne másoktól várj megoldást.


Ha egyik megoldás sem elfogadható, maradj otthon és töltsd fel a kádat meleg vízzel.

2019. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
Ne butáskodj, egy wellness HÉTVÉGÉRE mekkora csomagokat akarsz vinni? 1-1 nagyobb hátizsák elég. Kb.fürdőruha kell, papucs, 2 póló, 1 pulcsi, egy nadrág (esetleg neked egy szoknya), fogkefe, tusfürdő, pénztárca, telefon, töltő. Kabát gondolom rajtad lesz, törülközőt kaptok a szállodában. Tömegközlekedéssel szépen meg lehet oldani. Jó buli lesz, hidd el. Mi anno nagyszüleimhez utaztunk. Budalestről, Nagykovácsiba. Ha tőlünk mentünk, 3 átszállás kellett, plusz séta. Ha a férjemtől (akkor még csak a barátom volt) séta, 4 átszállás, séta. Jól meg kell gondolni, mennyit pakoltok.
2019. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

En semmi gondot nem látok, felulsz a buszra vagy a vonatra, miert ne lehetne wellneszre menni vonattal?

Sokszor voltam igy kirandulni, sőt, pár hete Budapestre is vonattal utaztunk átszállással a hétvégére, ami alatt eljegyeztük egymást :)

Egy wellnesszhétévégre túl sok csomag sem kell, álltalában ahol wellnessz van, ott a hotel is jobb kategóoriás, van papucs, köpeny, törölköző, tusfürdő, szóval csak egy pár dolgot kell magaddal vinned. Mi küldföldre a tengerhez is csak egy szál hátizsákkal utazunk, ami kézipoggyászként elfér az utastérben.

Szerintem nem gáz ilyet ajándékozni, miert is lenne? Az ajéndékozás amúgy sem egymás kielőzéséről szól, ha ezzel szeretnéd meglepni, és örülne neki, akkor hajrá. Erre nincsenek szabályok.

2019. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!