Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Megéri pszichológus segítségét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri pszichológus segítségét kérni?

Figyelt kérdés

Fél éve se veled-se nélküled kapcsolatban élek. Elég szkeptikusan állok a pszichológusokhoz (pénzkidobásnak is tartom), ill. nem értem hogy tudna-e rajtam egyáltalán segíteni, ha pár órás beszélgetésbe belesűrítenék pár évet.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy valóban megérne egy próbát vagy sem.



2019. febr. 11. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár órás?Egy óra egy alkalom.És pár óra kevés lesz,hogy azt mindd tùlvagyok rajta megértettemmagam.Pszichológushoz járáskor nem egy hét alatt történnek csodák.De akár ráébreszthet dolgokra magaddal kapcsolatban.Ha nem azt várod,hogy 1 hónap alatt megoldja a gondjaid.
2019. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Sokat segíthet egy pszichológus, főleg önismeretszerzésben, annak van szerintem a legtöbb haszna. A se veled-se vélküled kapcsolatok megfelelő kezeléséhez viszont nem pszicholúgus kell, hanem némi józan ész és akaraterő, semmi több. Főleg, ha csak szaros fél éve tart, nem igazán hiszem el, hogy nem lehet ebből a helyzetből kilépni.
2019. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a ráébresztést tartom valószínűnek, megoldások nem a rendelőkben születnek, hanem a kis fejecskédben ha már nagyon rá leszel kényszerülve, addig mindenki jól elvan a langyos pocsolyában.
2019. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul fogalmaztam. 5 évig tartott a kapcsolatunk és fél éve vagyunk se veled-se nélküledben. Elég bonyolult és összetett a dolog, ezért nem tudom magamban lerendezni, annyi pénzem meg sajnos nincs, hogy rendszert csináljak a pszichológusból. Elakadtam és nem tudom merre tovább.
2019. febr. 11. 12:51
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem lehet ez olyan bonyolult vagy összetett, mint amennyire azzá teszed. Válaszolj meg magadnak 3 kérdést. Több boldogságot okoz ez a kapcsolat, mint amennyi fájdalmat? Külső, elhárítható oka van a közöttetek lévő problémáknak? Megvan köztetek a 100% bizalom? Ha bármelyikre is NEM a válasz, akkor le kell zárni és kész. A szerelem meg csak egy dolog, azt ilyenkor szépen félre kell tenni és figyelmen kívül kell hagyni, az anyagi függés is maximum egy időszakos dolog, ha erre koncentrál az ember.. Más okot pedig nem tudok elképzelni arra, hogy valaki beleragadjon egy szar viszonyba.
2019. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvos nem tud beutalni?Azt tudom hogy régen ez még működött.

Szerintem az ilyen kapcsolatoknak az a baja,hogy a másikban saját magukat látjâk meg.Egy vagy, több nem kívánatos tulajdonságot,a másikkal való találkozás pedig felhívja erre a figyelmet.De közben vonzák is egymást.Szóval tanulj magadról,próbálj meg akkor legalább havi 1 alkalommal elmenni pszichológushoz,lehet 2 alkalom után ha rájössz magaddal kapcsatban valamire az már jó.(1)

2019. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
5# Észérvekkel nem tudsz meggyőzni valakit arról mi a helyes mi nem,mi a reális.Megadja a választ a kérdéseidre,de a probléma ugyan ott marad,mert szereti.
2019. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
7 Soha nem értettem ezt, mint kifogást. És akkor mi van, ha szereti? Az csak egy érzelem amit félre lehet tenni és egy örömforrás az ezer közül, őszintén nem értem miért áldozná fel magát valaki a szerelem oltárán, amikor az több fájdalmat okoz, mint örömet. Szerintem ennyire ne legyünk már gyengék, de lehet én vagyok ufó ezzel a hozzáállással.
2019. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelt volna ez, hasonló helyzetben vagyok, csak 8+3 éves intervallumban. De azt hiszem megerősítettek a válaszok, hogy pénz kidobás.

Bár én úgy gondoltam, hogy a fő ok, hogy kapcsolati problémákat az egyik fél nem tud megoldani szakemberrel sem, ha a másik nem vesz részt

2019. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Szerintem a megfelelő szakember sokat segíthet. Tapasztalatból mondom. Nekem az édesanyámmal volt terhelt a kapcsolatom, felnőttként egy hozzáértő szakemberrel együttműködve, rengeteg önismereti munkával sikerült rendezni a kapcsolatunkat. Ez több évbe és sok pénzbe került, de megérte abszolút. Más élethelyzeteket is sikeresebben tudok kezelni a terápia óta. Szerintem a legfontosabb, hogy valóban képzett szakembert válassz és olyat, aki emberileg is szimpatikus, akivel együtt tudsz működni. Manapság sok a nem túl nívós képzettségű szakember, nézz utána a végzettségének. Nem fogja helyetted megoldani a gondjaidat, támogat az önismereti munkában, amit neked kell elvégezned. El kell fogadnod, hogy erőfeszítéseket kell tenned, de az eredmények jönni fognak, csak légy türelemmel. Az szerintem mindegy, hogy milyen problémáról beszélünk, a párkapcsolat is az önismerettel, önbecsüléssel függ össze. Sajnos a jó szakemberek elég drágák, egyeztess, hátha van rugalmasabb fizetési feltétel, esetleg TB alapú szolgáltatás. Sok sikert! Mindenképp érdemes megpróbálni.
2019. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!