Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Párkapcsolat külföldivel....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat külföldivel. Vannak tapaszatalataitok?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt lakik Magyarországon? Hány km-re lakik?
2019. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, és jó okom van rá, hogy ne legyen. Egy kapcsolat alapja a kommunikáció, amit sokszor még az anyanyelvén sem tud maradéktalanul és tökéletesen használni (lásd az itteni rengeteg hogyan mondjam el neki témájú kérdést). Nem tudnék elmélyedni egy olyan kapcsolatban, ahol nem tudom tökéletesen kifejezni magam, és nem tudok kellően mély beszélgetéseket folytatni a másikkal. (Két nyelven beszélek felsőfokon, tehát nem arról van szó, hogy nem beszélem elég jól a nyelvet, hanem arról, hogy csak egy anyanyelvem van.)
2019. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Másfél éve vagyok a külföldi párommal, akinek angol az anyanyelve, és az a közös nyelvünk is. Nagyrészt távkapcsolatban voltunk eddig, de töltöttünk már hosszabb időt együtt élve (3 hónap). Jövő hónapban költözünk össze.


Nekünk/nekem nem okoz gondot, hogy én nem az anyanyelvemen beszélek vele. A kapcsolatunk szuper, mindenben passzolunk, és a más kulturális háttér meg érdekesebbé is teszi a kapcsolatot - gondolok itt a különböző ételekre amiket egymás által megismertünk, új fűszerekre, kifejezésekre és új politikai szemszögre.


Szerintem a kapcsolat minőségét nem befolyásolja, hogy ő más nemzetiségű.

2019. júl. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha közel lakunk. A távkapcsolat szar. Hülyével a magyarok közül sem jövök össze, szóval a közel anyanyelvi angol alap.

Onnantól meg ugyanolyan, mintha magyar lenne.

2019. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van. Mi erdekelne? Nemet anyanyelvu 4 es fel ev tavkapcsolatot kovetoen koltoztem ki hozza mar egy eve. Kommunikacio eleinte angol volt most mar nemet
2019. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Orosz barátom van. Angolul kommunikálunk, a rokonokkal is többnyire sikerül így, vagy tolmáccsal, mert vannak közeli ismerősei a családnak, akik már jól beszélnek magyarul.


Viszont tanuljuk egymás nyelvét, ami egy átlagos kapcsolattól itt eltérő, az pont az, hogy a külföldi akárhonnan jött, nem fog feladni mindent, ami az ő kultúrájának a része, tehát ezekhez a dolgokhoz alkalmazkodni kell valamilyen módon. De a személyisége dönti el, hogy ebből is mit hoz át, mondjuk a vallás nem mindenki számára egyformán fontos, de mondjuk a különböző ünnepi szokásokhoz az emberek nagy többsége ragaszkodik.

2019. júl. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!