Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy egyszerűen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egyszerűen képtelen lennék magam mellé elképzelni egy barátnőt, akivel együtt vagyok?

Figyelt kérdés
Természetesen szűz vagyok és az előnytelen külső adottságokon felül a személyiségem is olyan, hogy egyszerűen nem tudnám elképzelni, hogy nekem valaha is barátnőm legyen. Ha baromi gazdag lennék, akkor se tudnám kezelni azt a helyzetet, hogy elvigyem ide-oda, emberek közé járjunk, ott én férfi módjára viselkedjek, miközben baromi infantilis vagyok: magamban táncolok, mint egy bekólázott óvodás és hülye hangokat adok ki. Egyszerűen nem tudok érett, férfi módjára viselkedni. Ehhez társul még a szorongásom, szociális fóbiám. Ha elmennék vele egy étterembe akkor nem menne le normálisan egy falat se a torkomon, az asztalnál/rendelésnél/fizetésnél bénáznék a pincér előtt. Minden egyes együttlétem görcsös lenne vele. Emberek között például annyira merev vagyok, hogy szerintem egy csók erejéig se tudnám ellazítani az ajkaimat. Vagy ha utazni mennénk, akkor össze bénáznék mindent, amit csak lehet. Főzni se tudok semmit se, külfödön angolul csak makognék. Autóval nem jártam még fix útvonalakon kívül (új útvonalat is min. fél óráig tervezek és "begyakorlok" a google street view-n) és egy vonatjegyet épp meg tudok venni (talán). Fesztiválon/sátorozni/kirándulni soha nem is voltam, hiszen haverjaim sincsenek és soha nem voltam részeg se. Totál önállótlan és beszűkült vagyok és teljes mértékben csak a szüleimre számítok miközben már közelebb vagyok a 30-hoz mint a 20-hoz. Szóval el se tudnám képzelni, hogy a bénázós szexen (2 perc alatt elsülök, ráadásul még kicsi is), a kínos eszmecserén (kb nincs egy hobbim se, csak foci és net) és az erőltetett sétáláson (amúgy lúdtalpas vagyok ill. hülye a járásom) kívül mi mást tudnék nyújtani egy lánynak. Úgy érzem, hogy nekem baromira nem való semmilyen ellenkező nemű társ. Erre mondjatok valami véleményt illetve ha valaki hasonló helyzetben van, őt is szívesen meghallgatnám.

2019. aug. 2. 23:45
1 2
 1/20 Randa ***** válasza:
70%

Én is hasonlóan érzek, ha ez megnyugtat.

Bár én tudom, hogy a szorongásom az előnytelen külsőm miatt van. Utálok emberek közé menni, zavar ha néznek.

Talán pszichológus segítene.

2019. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1: Igen, hát természetesen én sem azért szorongok, mert annyira nem tudok magammal mit kezdeni. Minden a külsőből adódik. Az egész személyiségem emiatt romlott meg. Pszichológus nem tudna segíteni. Már voltam és csak üres szavakat nyomott le. Az önelfogadás egy ostoba közhely és beszédterápiával nem fog vonzóbbá tenni a lányok számára.
2019. aug. 3. 00:02
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeznék tőled! Szeretsz ilyen "bénán" élni? Ha igen a válasz akkor nyugodj meg és él.tovább az életed. Ne foglalkozz a társadalmi elvárásokkal(házasság,család)

Viszont, ha zavar akkor változtass. Ülj be a kocsiba, kocsikázz egyet nem megszokott úton. Menj el vonattal egy idegen városba kajálni egyet. Keress valami hobbit vagy csatlakozz egy önkéntes szervezethez, hogy hasznosnak érezd magad. Sok apróság, de mindtől nőni fog az önbizalmad.

2019. aug. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát... kicsit kellene változtatnod.


Pl.:


Menj el kocsikázni csak úgy, céltalanul, csak a táblákra figyelve! Ha van jogsid, akkor biztosan képes vagy a táblák alapján szabályosan vezetni, nem kell mindig a street view...

Mondjuk ha budapesti vagy, akkor vigyél magaddal térképet, és/vagy okostelefont! De kezdetnek akár biciklizhetsz is, úgy azért nem visz el annyira a forgalom. :)


Nézz ki valami egyszerű receptet (mondjuk egy sima paprikás krumpli kolbásszal), vedd meg a hozzávalókat, és alkoss! :) Tele az internet recepttel és szerintem még főzős videókból is válogathatsz. Igen, paprikás krumplis videók is vannak a neten. :)


A magadban táncolást és a hülye hangok kiadását hanyagold... :)


Vegyél fagyit az utcai árusnál, ülj le egy padra és miközben elfogyasztod, csak simán nézelődj! Így lesz rutinod a fizetésben is, nem fogsz bénázni, meg hát nyár van, ilyenkor sokan mennek fagyizni, sétálni, kutyát sétáltatni stb., lehet nézelődni (nem mereven bámulni). :)

Vagy menj el valami rendezvényre! Autós találkozó, dinnyefesztivál, akármi! Jó lesz! Ha végképp feszélyezve érzed magad, vigyél egy fényképezőgépet (vagy ugye ma már adott a telefon is) és kattintgass! És még az emberekkel is tudsz kommunikálni, mikor megköszönöd, hogy kiállnak a képből az exponálás erejéig, vagy mittomén... :)


Kezdj el valamit sportolni! Vagy csak egyszerűen menj el kocsival valahová kirándulni, és sétálj nagyokat az erdőben, menj fel kilátókra, vagy tégy bármi hasonlót. Fedezd fel a világot, mert igenis vannak szép és érdekes részei!


Ezek mind segítenek abban, hogy nyiss a világ felé, és a sikerek meghozzák az önbizalmat is.


A méreted és a teljesítőképességed határain pedig ne agyalj. Nincs a homlokodra írva egyik sem. ;) Ráadásul ha majd jön az a lány, akinek egyből ellazítod az ajkaid, rá fogsz jönni, hogy nem az a lényeg, hogy mekkora, mert elég nagy lesz az... :)

2019. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"Én kérdeznék tőled! Szeretsz ilyen "bénán" élni?"


Egyrészről igen, mert nincs rajtam felelősség, nem parázok a munkahelyen (mert nincs), anyuék eltartanak és még az érzelmi biztonságot is megadják miközben nekem senkinek nem kell megfelelni és minimálisak az igényeim tehát a változás szükségességét sem érzem. Másrészt tudom, hogy baromira nem normális ez a mai világban, a mamahotel, tutyi-mutyiság, nulla karrier, éretlenség miközben mások már a 2. diplomájukat szerzik, komoly cégnél dolgoznak, eljegyzik a barátnőjüket és rengeteg dolgukat intézik külföldön. Én ebben a világban pedig - ha a szüleim már nem lesznek - akkor úgy érzem meg fogok halni. És akkor az lesz a legutolsó szempont, hogy mit tudok megadni a (valószínűleg soha nem létező) barátnőmnek meg mit nem...

2019. aug. 3. 00:15
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

"Én ebben a világban pedig - ha a szüleim már nem lesznek - akkor úgy érzem meg fogok halni."


De hát Te is látod, hogy mi vár rád, akkor pedig nem lenne egyszerűbb inkább már most elkezdeni változtatni? Dehogynem!

2019. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Randa ***** válasza:
28%

Csak aki nincs ebbe benne és nem tudja átérezni, az azt hiszi, könnyű a változtatás. Pedig nagyon-nagyon nem.

Mondani könnyű.

2019. aug. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Hát pont ezért kellene kis lépésekkel kezdeni. ;)
2019. aug. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Randa ***** válasza:
70%
De az a kis első lépés bitang nehéz "ólomlábakkal".
2019. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

De a második lépés már egy picit könnyebb lesz. Az ötvenedik pedig már sima rutin. És senki más nem fog lépni helyettetek.


És egyáltalán ne higgyétek, hogy szégyen, ha a századik lépésnél megbotlasz. Nekem sem sikerül minden elsőre. Csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit, ugye... Persze a tétlenség is óriási hiba tud lenni, ha az Élet nevű "játékban" csinálunk belőle rendszert...

2019. aug. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!