Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szeretem a páromat, de nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a páromat, de nem tudom elképzelni, hogy együtt éljek vele, vagy bárki mással. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Soha nem szerettem másokkal együtt lakni. Mikor kollégiumban éltem, az is szörnyű volt, ki is kellett költöznöm pár hónap után, annyira nem bírtam. Évek óta egyedül élek, nem tudok másokkal megférni egy fedél alatt a szüleimen és a tesóimon kívül, de velük se tudnék már hosszú távon együtt élni. Nagyon ritkán, de azért szoktam vendégeket fogadni, az úgy oké is, ha tudom, hogy csak pár napra jönnek. De az, hogy bárkivel összeköltözzek és tartósan együtt éljek, számomra ijesztő és kellemetlen gondolat. Szeretek találkozgatni a barátommal, szokott hiányozni, ha sokáig nem látjuk egymást, de ha több napra jön át hozzám, akkor egy idő után elkezd hiányozni az egyedül lakás, vagy hogy mondjam. Már több mint egy éve együtt vagyunk, és még nem merült fel köztünk az összeköltözés, de más párok ilyenkor más simán együtt laknak, és félek, hogy előbb-utóbb ő is szeretné majd és ha én nem akarom, akkor el fog hagyni. Mit csináljak, mit mondjak neki? Van így egyáltalán jövőnk? Szeretem őt, nem akarom, hogy elhagyjon :(
2018. ápr. 9. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Külön szoba?

Egyébként, ha felmerül, akkor mondd meg neki őszintén, hogy szereted meg szeretnél vele lenni, de neked itt ez a "de". Ha normális, akkor együtt könnyebb kompromisszumos megoldást találni.

2018. ápr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyeben elémennék a dolgoknak, és felhoznám neki ezt a témát. Hogy ő mit gondol az összeköltözésről, mikor tartja időszerűnek, vannak-e aggályai, és ekkor elmondanám a saját félelmeimet is.


Illetve ha ezt meg tudjátok beszélni, akkor meg lehetne próbálkozni azzal, hogy oké, együtt vagytok pár napot, de mindketten csak a saját dolgotokkal foglalkoztok egy fél napot pl, tehát hogy érezd hogy megmarad a tered annak ellenére, hogy minden nap ott a másik.

2018. ápr. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valami hasonlót szoktunk csinálni, ha több napot van itt, de még így is frusztrál egy idő után, hogy nem egyedül vagyok a lakásban. Nem merek így hangosan énekelgetni, meg mindenféle hülyeségeket csinálni, amiket egyedül szoktam. El se tudom képzelni, hogy fogunk így együtt lakni, pláne gyerekeink hogy lesznek :( Az is idegesít, hogy néha máshová teszi vissza a cuccokat, mint én szoktam, és tudom, szóljak rá, sok dologért rá is szóltam, de minden kis apróságért nem akarok, nem laktanyán van, hanem a barátnőjénél. Meg egyébként rendetlen is, sokszor ott hagyja a szemetet maga után, nem dobja ki. Férfiak :D

A külön szoba esetleg megoldás lehet, az is eléggé ki szokott meríteni, hogy nagyon nem szeretek és nem tudok jól mással egy szobában aludni, és ha több napra jön, akkor a végére már hullafáradt vagyok, mert nem tudom kialudni magam. Szerintem a külön szobás közös lakásba belemenne a párom, csak nekem megvannak a saját kis szabályaim, hogy mit hogy szeretek csinálni a saját lakásomban, pl. hogy mit hol tartok, mikor mit csinálok, hány foktól fűtök, mire mennyit költök stb. és nem szeretek ezektől eltérni, viszont nem tudom, meddig mehetek el, mennyire várhatom el, hogy alkalmazkodjon ezekhez. Sajnos nekem szinte nulla az alkalmazkodókészségem, és ezzel a párom is tisztában van. Csoda, hogy ennek ellenére együtt van még velem. Bár ha tényleg mindenért szólnék, ami zavar, akkor lehet már rég ott hagyott volna. Az a baj, hogy inkább az a típus vagyok, aki próbál alkalmazkodni akkor is, ha nem bír, és inkább nem szólok, ha zavar valami, viszont magamban nagyon sokat stresszelek rajta, ami nem egészséges.

2018. ápr. 9. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy pszichológus sokat segítene. Engem most hagyott ott lakásvásárlás után egy ilyen, akiről utólag derült ki, hogy defektes. Bocs de ha valaki kivonulni akár a világból egyedül az minek hiteget mást egészséges párkapcsolatról?
2018. ápr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne aggódj, majd akivel megéled a kölcsönös szerelmet, teljesen természetes lesz, hogy összeköltöztök. Ez, amit ti csináltok, egy viszony. Kb.dugópajtik vagytok. Ha valaki majd igazán szeret és tisztel téged, nem fog kupit csinálni a lakásodban. Te pedig bátran fogsz full hamisan énekelni a szerelmed előtt. Sőt, együtt fogtok tele torokból énekelni. És az egyéb hülyeségeidet is meg tudod majd osztani a társaddal, ahogy ő is veled az ő kattanásait. De ehhez egy nagyon mély szeretet kell.
2018. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Két utolsó válaszoló, ne haragudjatok, de szerintem félreértettétek a kérdést. Először is nem szexkapcsolatról van szó, ezt egészen biztosan ki merem jelenteni a saját és az ő részéről is. Ezt a részt nem szeretném tovább firtatni, mert semmi köze az együtt lakáshoz.


Egyébként pedig nem defektes vagyok, és nem arról van szó, hogy nem szeretjük egymást, vagy hogy egyedül akarok megrohadni, hanem hogy másképp működök, mint egy átlagos ember. De úgy látom, nem elég, ha leírom, hogy milyen vagyok, milyen tulajdonságaim vannak, hanem oké, akkor magamra ragasztom a címkét, Asperger-szindrómás vagyok. Diagnosztizált. Tud róla a párom, nagyjából tudja, mivel jár, és elfogadja. Aki ez után szeretne választ írni a kérdésemre, az ennek tudatában tegye. Köszi.

2018. ápr. 9. 21:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én simán introvertált vagyok, és unipoláris depresszióra hajlamos, és emiatt szintén zavarna ha vkivel 1ütt kéne élnem.


úgy érzem, nagyon kimerítene, nagyon elfáradnék, annyira, hogy ez idővel a kapcsolat minőségét is rontaná


én is leléptem koleszből, képtelen vok alkalmazkodni, illetve ha muszáj, nagyon frusztrált eszek tőle, mert nem tudok felszabadultan viselkedni, nem tudok önmagam lenni, ha másokkal kell együttélnem.

2018. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, hasonló vagyok én is, csak én introvertáltnak egyáltalán nem mondanám magam.
2018. ápr. 9. 22:15
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Hú, nehéz kérdés. Szerintem idővel meg tudod te is szokni, ha összeköltöztök. Ha egyszer gyereket akarsz olyan embert keress, akivel el tudod képzelni, hogy együtt laksz. Ha meg nem szeretnél családot, nyugodj bele a magányba. Szerintem semmilyen kapcsolat nem képes egy életen át külön lakásokban megmaradni. Lehet, hogy most úgy érzitek, hogy jó a kapcsolatotok, de ha sose érzed azt, hogy jó lenne ha esténként veled lenne, akkor lehet nem ő az igazi. Lehet mással jobban el tudod képzelni.

Próbálkozhatsz még feladni az elveidből, hogy jobban össze tudj szokni vele. Lehet te se hiszed el, és menni fog. Ha többet foglalnád le az agyad hasznos dolgokkal, ahelyett hogy őt kritizáld (akár csak kimondatlanul is), talán előbb-utóbb menni fog.

2018. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha többet foglalnád le az agyad hasznos dolgokkal, ahelyett hogy őt kritizáld (akár csak kimondatlanul is), talán előbb-utóbb menni fog."


szerintem te szaart sem értettél meg ebből a problémából!

az ember nem kritizálja a párját, hanem így vagyunk összerakva, hogy nekünk félelmetes, frusztráló az együttélés.

és nem arról van szó, h. unatkozunk, és nem tudjuk lekötni az agyunkat, bszki!

2018. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!