Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Rettegek egy komoly kapcsolattól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettegek egy komoly kapcsolattól?

Figyelt kérdés

21 éves egyedülálló srác vagyok.

Korábban volt egy komoly 2 éves kapcsolatom, jó volt de végül a lány szakított velem. Akkor teljesen vele képzeltem el a jövőt, szinte minden meg volt tervezve, hogy mi lesz egyetem után stb.

Ezt már letudtam zárni, vele már nem tervezek semmit, viszont mással se tudok/merek.

Hiába van olyan lány aki tetszik, külsőre és belsőre is, talán esélyem is van nála, mégis félnék belekezdeni egy kimondott “hivatalos” kapcsolatba.

Az egyik legnagyobb félelmem, hogy összejövök valakivel, a kapcsolatból házasság lesz, előbb-utóbb gyerekek és valamikor a 40-es éveinkben megromlik a házasság. Nagyon sok ilyet látok az ismerősi körömben, esetleg rokonok között. Megrémiszt a gondolat, hogy valakivel együtt vagyok 20 évet, gyerekünk születik aztán ez egyszercsak kihűl.


Igen, tudom válasszak megfelelő társat. Viszont azt senki nem tudja előre, hogy a másik 20 év múlva bekattan és becsajozik/bepasizik.


Ti éreztetek már ilyet? Hogy tudtátok ezt leküzdeni?



2019. aug. 27. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ti éreztetek már ilyet?


Velem ugyan ez történt meg... csak 3 éves kapcsolattal, de én is ugyan így mindent elterveztem.


Hogy tudtátok ezt leküzdeni?


Nagyon nehezen, talán még nem is teljesen.., úgy érzem nagyon magasról estem.


22F

2019. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát a helyedben én is rettegnék. :)
2019. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Az életben abszolút semmire nincs garancia a halálom kívül. Emiatt, ha akarsz átmehetsz overprotective-be, megfoszthatod magad a csalódás lehetőségétől, csak akkor törődj bele, hogy az ellenkezőjétől is elzárod magad.

A kapcsolatok a legtöbb esetben azért mennek tönkre, mert az emberek idióták. Vagy rosszul választanak, vagy képtelenek hosszú kapcsolatokat fenntartani, mert elfelejtik a mindennapokban, hogy ezért bizony minden nap tenni kell egy kicsit. Szóval ne legyél idióta, és akkor elég minimális esélyed lesz arra, hogy 20+ házasság után összedől a dolog. Ha mégis, akkor pedig értelmes emberek módjára tudtok majd elválni, hogy ne gátoljátok egymást a további boldogságban.

2019. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem tartom magam idiótának, próbáltam jól választani, 2 évig úgy hittem, hogy sikerült is, aztán nagyjából 2 hét alatt tönkrement az egész. Mint akin elcsavartak egy gombot, bekattant és lapátra tett mondván, hogy még pasizni szeretne.

Na most egy ilyen simán előfordulhatott volna 15-20 év után is, mondhatni szerencsém volt, hogy “hamar” előjött ezzel.

Többet meg nem tudok tenni egy kapcsolatért. Körbenéztem az ismerősök között, és amennyire láttam messze én tettem bele a legtöbbet a kapcsolatomba. Érzelmileg, fizikailag, napi szinten agyaltam mit tudnék kitalálni amivel meglephetem, hova mehetnénk el ahol még nem voltunk. Más meg jó ha évente vett egy szál virágot, meg egyszer elmentek a Balatonra nyaralni.

Szóval a tegyünk érte mindennap egy kicsit az megvolt.


Egy kapcsolatnak természetesen normálisan is vége lehet, de azért lássuk be 40 felett ez már nem szokott simán venni.

Van egy vagy több gyerek, ők akármilyen békés a válás, sérülni fognak.

Azokról a történetekrőleg ne is beszéljünk, amikor valakiket közös lakáshitel és egyebek láncolnak össze.

Szóval 20 évesen belefér, hogy összepakoljuk azt a táskányi cuccot ami a másiknál van aztán jónapot, de ez egy hosszabb házasság után nem ilyen egyszerű.


Tudom, hogy ha ezek elől elzárkózom, akkor a pozitív dolgok elől is, de túl nagy kockázatnak érzem. Mit tegyek?

Választani (azt hittem) tudok, a kapcsolatba rengeteg energiát fektettem és nem lett jó vége. Hogy kerülhetném ezt el úgy, hogy azért mégse éljek remeteként?

2019. aug. 27. 23:31
 5/8 anonim ***** válasza:

"szinte minden meg volt tervezve"


Ettől én is bekattannék és fejvesztve menekülnék. Akarna a fene egy aprólékosan előre eltervezett életben élni. Pláne kora huszonévesen!

2019. aug. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Épeszű ember nem az élet minden részletét tervezi el előre, hanem csak a KERETEIT, már csak azért is, mert bármikor lehet ilyen vis maior jellegű körülmény, ami mindent borít, és nem árt, ha van rá szellemi mozgástér, hogy rugalmasan igazítsd a dolgaidat, hogy ne térj le a(z éppen ilyenek miatt csak nagy vonalakban) eltervezett "pályáról".
2019. aug. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt, hogy szinte minden meg volt tervezve nem úgy kell érteni, hogy az egész hátralévő életünk minden perce megvolt tervezve. Ahogy mondod inkább csak a kerete volt meg.

Tudtuk, hogy milyen területen szeretnénk dolgozni és mik azok ahol biztosan nem, volt elképzelésünk arról, hogy hol szeretnénk lakni és hasonlók. Természetesen egyik se volt kőbe vésve, bármikor lehetett (volna) változtatni ezeken.

Tehát véletlenül se gondoljon arra senki, hogy előre elterveztük, hogy fogják hívni a kiskutyát amit a gyerekünk kap a 6. születésnapjára, semmi ilyen túlzásba vitt részletesség nem volt.

2019. aug. 28. 13:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne aggódj, megtalálod aki hozzád illik és akivel elképzelhetsz egy közös jövőt. Szerintem tedd félre a félelmet ha van olyan aki miatt érdemes lehet. Persze ehhez tudnod kell hogy a lány is hosszú távra tervez e. Ez csak két emberen múlik, ha egy húron pendültök és meg tudtok oldani együtt bármit akkor szerintem nem lesz gond. És képzeld, az én szüleim azóta együtt vannak amióta belekezdtek 23éve és szeretik egymást még mindig. Én is szeretném a példájukat követni, de sajnos még nem jött el az illető aki erre alkalmas lenne.
2019. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!