Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Jó ötlet barátnőt keresni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó ötlet barátnőt keresni célirányosan csak azért, hogy külföldre tudjak költözni?

Figyelt kérdés
Az életcélom, hogy Angliában vállaljak munkát, de egy ismerősöm sincs, aki segítene a kezdetekben és mivel rendszeresen hallom, hogy házaspárok együtt mennek ki így olyan lánnyal szeretnék összejönni, aki szintén külföldre akar költözni emellett vannak kint ismerőse, akinél megszállhatunk. Bónusz kérdés: úgy en block hogy találhatok barátság céljára olyan embereket, akik külföldön élnek és számíthatok rájuk, akár szállás vagy ügyintézés céljából?

2019. okt. 11. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátokat, társat keresel vagy szállásadót? Ne keverd a kettőt.
2019. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Olyan társat, aki egyben barátnő és akivel egyben belevághatok egy külföldi kalandba. Annyi ilyen párocskát látok és fogalmam sincs, hogy ők hogy jöttek össze.
2019. okt. 11. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog azért barátkozni veled, hogy aztán rájuk akaszkodhass. Ez ember hamar megérzi, ha csak ki akarják használni.


Másodéves egyetemista vagyok Skóciában, pontosabban Edinburgh-ben (főváros). Van ebben a városban egy nagyon jó barátom, akivel 15 éves korom óta levelezek. Nagyon megörült neki, amikor megtudta, hogy felvettek az itteni egyetemre. A terv az volt, hogy kollégiumba megyek, de ennek a barátomnak nagyon tágas háza van, és családilag felajánlották, hogy költözzek hozzájuk, hiszen a testvére már nem lakik velük, így bőven van számomra hely. Nagyon hálás vagyok nekik, rengeteg tudok így félretenni. Ám, a te elképzeléseddel ellentétben nem azért lettünk barátok, hogy segíthessen nekem.


Amúgy tegyük fel, hogy találsz egy ilyen embert. Te mit tudsz neki adni cserébe? A barátságról elég torz elképzelésed van, de ezek szerint az üzletről is.


Találtak meg engem magyarok, hogy segítsek nekik ebben meg abban. A legtöbb embernek se ideje, se kedve, hogy ismeretlenek kezét fogja, mert nem csak az első hétben lesznek nehézségeik, hanem egy hónap, egy év, egy évtized múlva is.


Nem, nem fogsz találni senkit, ez egy kifejezetten szánalmas elképzelés.


Ha egyedül nem tudsz kimenni külföldre, akkor megélni se fogsz tudni.


21/L

2019. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mi megismerkedtünk, összejöttünk, összeköltöztünk, összeházasodtunk, gyűjtögettünk, nyelvtudást erősítettük, majd irány külföld saját erőből. Ez összesen 5 évbe telt, nem csettintésre. A barátság is ugyanígy működik: megismerkedik az ember, kialakul a barátság, megbíznak egymásban, majd segítenek. Én már kint ismerkedtem meg a legjobb barátnőmmel, ő helyi, és nem azért barátkoztam vele, hogy segítsen, hanem azért segíttett, mert barátok voltunk.
2019. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Németországban élek. Kizárt hogy valaki(ket) a lakásobma fogadjak. Jártam többször az UK-ban. Az átlag magyar az UK-ban és itt sem tud lakást bérelni. Szobája van. Sokszor abban sem egyedül él. Te befogadnál valakit a szobádba hónapokra, akinek egy vasa sincs? Sem kajára sem egyébre?

Hová tennéd? Nekem van egy nappalim egybe konyhával + egy hálóm franciaágyal. Mellém feküdnének? Na-neeee!

2019. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jajj, gondoltam, hogy előhozzátok ezt az érdekbarátság dumát! Akkor azt mondjátok meg, hogy lehet, hogy minden 3. magyarnak van egy olyan ismerőse, aki külföldön él és bármikor kimehetne hozzá? Vagy rajtam kívül mindenkinek x ezer spanja/haverja/kebelbarátja van és csak én vagyok antiszociális?
2019. okt. 11. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsóra: nem értem a kérdést. Hogy lehet hogy minden harmadik magyarnak van kinti ismerőse? Nekem is vannak kinti ismerőseim. És akkor mi van? Nem azért barátkozok velük, mert kint élnek....agyrém vagy.
2019. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy úgy jársz mint én: megismerkedsz valakivel, több év együttélés és ideje lenne akkor költözni. Aha, csak meggondolta magát, neked meg nincs szíved kidobni X évet és szereted a másikat, így maradsz, pedig régóta álmodozol az adott országról.

Akiknek külföldön élő barátjuk van, az általában Magyarországon lettek haverok és csak utána ment ki az egyik fél, nem akkor akaszkodtak rá...

2019. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!