Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan fejlesszem a nonverbáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fejlesszem a nonverbális kommunikációs készségeimet, hogy a nők ne ilyennek lássanak ismerkedéskor? F31

Figyelt kérdés

Valami gyerekkorom óta nem stimmel velem, nagyon nehezen mutatom ki az érzéseimet. De szinte mindenen meglátszik, a beszédemen, a járásomon stb. Gyerekkoromban volt, hogy kigúnyoltak miatta.

Többször előfordult, hogy észrevettem, hogy tetszek egy nőnek utcán, buszmegállóban vagy valahol. Odamegyek olyankor de érzem, hogy nem jó velem beszélgetni.

A probléma nem a beszédtéma hiánya, vagy ilyesmi, hanem ahogy "előadom". Nem jutok el odáig, hogy egy nő tényleg meg akarjon ismerni, pedig akik tényleg ismernek, nem tartanak rossz embernek.


Ne értsetek félre, ez nem panaszkodás, tanácsokat kérnék.

Pontosan tisztában vagyok azzal, milyen pozitív és negatív tulajdonságaim vannak. Intelligencia, érzelmi intelligencia, kinézet, személyiségtípus stb tekintetében is tisztában vagyok magammal, úgy gondolom az előbb említett problémám a legnagyobb gyengeségem.



2019. okt. 18. 12:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Google, kommunikáció fejlesztése, szakkönyvek, blogok, cikkek, tippek és tanácsok
2019. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam már róla. De ettől még nem lesz kevésbé erőltetett, ha valamilyen arckifejezést eröltetek magamra, vagy direkt próbálok változni.

Ez nem így működik.

Ráadásul rettenetesen diszkomfort érzés.

2019. okt. 18. 12:33
 3/36 anonim ***** válasza:

" nagyon nehezen mutatom ki az érzéseimet."

Érzelmi intelligenciád a béka s..gge alatt van. Ez is fejleszthető.


És milyen könyveket olvastál? Miket tanultál belőlük?

2019. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

"Érzelmi intelligenciád a béka s..gge alatt van."


Pont ez az, hogy nem így van, de mindenki erre asszociácál azonnal..

2019. okt. 18. 12:41
 5/36 anonim ***** válasza:

Ez nem egyik pillanatról a másikra megy. Először is, meg kell tanulnod olyannak látni saját magadat, amilyennek a többi ember lát téged. Következő lépésként, ezen belül kiszúrni (ezt megtanulni lassú, de ha egyszer sikerült elsajátítani, maga az eredményes megfigyelés már pillanatok alatt végbemegy), hogy a viselkedéseden, gesztusrendszereden, arckifejezéseden belül pontosan mi az a tényező, ami bezavar az összképbe. Ha több ilyen van, akkor nem kell egyszerre az összeset megkeresni, először elég, ha a legkirívóbbat megtalálod. Feltenni magadnak a kérdést, hogy mi az oka annak, hogy ÖNKÉNTELENÜL (tehát nem feltétlenül tudatosan, viszont a tudatalattid által sajnos akaratlagosan) így működteted a testedet. És azt is tisztázni, hogy a tudatalattid valójában mit akar kifejezni. És ha ezt kiderítetted, akkor szépen, egyenként fölszámolni a testbeszédbeli, mimikabeli, stb. hibáidat. A lényeg: összefüggésekben kell gondolkodni. És nagyon fontos, hogy legyen egy konkrétan megfogalmazható célod: milyen benyomást akarsz másokban kelteni, milyen összképet akarsz magadról sugározni a jelenlegi összevisszaság helyett.

Ez egy nagy cél, de nem egyből, hanem fokozatosan kell törekedni az elérésére, mert csak úgy fog sikerülni.

2019. okt. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

Akkor értelmezd már az előbb kiemelt mondatrészt! Ha állításod szerint nincs bajod az érzelmi intelligenciáddal, akkor miért nem tudod kimutatni az érzéseidet?

Bocsi, a kettő üti egymást.

2019. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

»Érzelmi intelligenciád a béka s..gge alatt van."


Pont ez az, hogy nem így van«


Tényleg? Valóban nem így van?

Mennyire pontosan tudod mások nonverbális jelrendszerét értelmezni? Itt most a részletesség, pontosság a lényeg.

A másik: mennyire pontosan vagy tisztában a saját indíttatásaiddal? A miértek MÖGÖTT megbúvó miértekkel? Azaz mennyire vagy őszinte saját magadhoz?

2019. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Először is köszönök minden választ.

A privát üzeneteket is.


Megpróbálom jobban kifejteni, hogy árnyaltabb legyen a rólam alkotott képetek.

Megfigyeltem, hogy általánosságban ismeretlen emberen nehezebben veszem észre az arckifejezések jelentését, mint azokon, akiket ismerek (de ezzel szerintem más is így van). Ha egy közeli ismerősömnek vannak szokásostól eltérő gesztusai, akár egy nem oda illő szó, arckifejezés, mozdulatsor, akkor azt hamarabb észreveszem, mint más közeli ismerősei. Erről már többször kaptam visszajelzést.

Tudom, hogy különböző szituációkban hogyan kell viselkednem. Azt is tudom, hogy milyen nonverbális jelzéseket KÉNE küldenem.

Csak.. és itt jön a probléma, nem megy erőlködés nélkül. És nem is érzem jól magam olyankor a bőrömben, nagyon nem. Egyenesen frusztrál.

2019. okt. 18. 13:09
 9/36 anonim ***** válasza:

"az arckifejezések jelentését"


Már ne is haragudj, de ha valóban magas lenne az érzelmi intelligenciád, akkor tudnád, hogy itt nem lehet matematikailag egzakt "jelentésekben" gondolkozni. Ezeket a dolgokat nem lehet szótárszerűen lefordítani, mert egy arckifejezés egyszerre jelenthet nem csak sok mindent, de akár több, egymással ellentétes dolgot is.

2019. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Tudod, mit jelent az a szó, hogy katarzis?
2019. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!