Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért tekintik egyesek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintik egyesek az alap, normális emberi tulajdonságokat hatalmas érdemnek a társkeresés során?

Figyelt kérdés

Többször látom, hogy valaki azzal érvel, hogy milyen kedves, aranyos, törődő, barátságos ember... Miért vannak emberek, akik ezzel jóformán hencegnek? Miért kellene ettől hátast dobni és összejönni valakivel?


Eleve nem értem a koncepciót sem. Aki mindenkivel ilyen, az elfogy előbb-utóbb. Másrészt az emberek többségét az udvariasságon kívül egyáltalán nem érdekli, hogy egy idegen hogyan pitizik neki. Az emberek csak bizonyos emberek kedvességének és szeretetének örülnek, ez viszont már a második lépés szerintem egy kiegyensúlyozott ember esetében. Először kell az is, hogy valaki vágyjon erre a szeretetre anélkül, hogy érzelmileg a padlón lenne és csak azért kellene neki, mert "needy".


Én nem tudnám magam ezekkel a szavakkal jellemezni például. Pedig udvarias vagyok és semmiképpen sem bunkó. Viszont nem akarok válogatás nélkül mindenkinek adni magamból, különben elfogynék (és talán az sem tudná értékelni, aki számomra különleges személy, ha mindenkivel ezt játszanám, akkor is, ha nem is ismerem).


Tulajdonképpen miért pozitív tulajdonság, ha valaki kiszolgál boldoggboldogtalant?


2019. okt. 23. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem jellemzés, csak közhelygyűjtemény. Mint amikor az ember beírja a CVjébe, h szorgalmas. Komolytalan.


Egy MBTI többet mondana az illetőről.

2019. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Felreérted.

Ő nem kedves, és nem udvarias. Viszont addig meg tudja játszani, hogy az, amíg reméli, hogy megfarkalhat. De egy random emberrel, mondjuk a plázában a takarítónővel, kimondottan bunkón fog viselkedni.


Amit figyelj meg: ezek a "kedves, rendes" fiúk MINDIG azt irigylik, aki megveri, megcsalja és megalázza a nőjét, és mégsem hagyja el. Pont azért, mert valójában ő is ilyen, és erre vágyik, hogy nyíltan alázhassa a nőjét, minden vélt és valós sérelemért rajta állhasson bosszút. De amikor kezdi kimutatni a valódi énjét, akkor őt elhajtják a nők.

Jellemzően nincs egy barátjuk se, a kolléganőik kimondottan kerülik őket, mert egyáltalán nem kedvesek.


Akinek nem inge... Aki meg felöltözött, majd jön hisztizni.

2019. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Manapság ezek nagyon nem "alap, normális emberi tulajdonságok", hanem egyre ritkábbak, sajnos.


"Mindenkivel ilyen" - na az hülye. Nem szabad mindenkivel ilyennek lenni. Én kivételezek a számomra kedves emberekkel. Akik számítanak. A többiek a semlgességet kapják és van egy laza kéttucat fő akiket utálok. Őket levegőnek nézem, de nem feltűnően, hanem csak úgy. Nem tudok velük mit kezdeni.


Én sem tudom magam jellemezni pont azért, amiért te sem. Vagy mégis, akkor az kétoldalas kifejtéssel járna. De én márcsak ilyen vagyok :D

2019. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Ha már ismerkedés:


Kedves vagy? Udvarias? Kitartó? Barátságos?


Akkor udvarolj! Mondjuk 3 hónapig. Vagy 5 hónapig. Na itt máris elvérzett a férfiak 96%-a.


Most fordítva nézem a dolgokat:


Miért udvaroljon egy férfi, amikor a nők jelentős része már az első héten lefekszik a pasival. Mindezt éves szinten megismétli vagy 6X, különböző manusokkal.


Egyébként felesleges már párkapcsolati problémákon rugózni. A már jelenlegi fiatal generáció is egy csőd, ha már családalapításnál tartunk. Későbbiekben meg már a lehetetlenség határát fogja súrolni. Tök mindegy hogy rendes, kedves, barátságos. Már jelenleg is tökéletes tárgyként, árúcikként nézünk a másikra, paraméterek alapján osztályozunk. Lehet ezen vitatkozni, de teljesen felesleges. Belső értékekről akkor beszélhetünk, ha nem anyagias világban élünk.

2019. okt. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5%
Mégis mi számít már nem alap, normális emberi tulajdonságnak? Hol a határ? Sok nőnek a diploma/sikeres karrier/jó fizetés/saját lakás is alapnak számít. Ha nem definiáljuk a kritériumokat, akkor a határ a csillagos ég és mindenki csak a rózsaszínködös álmokat fogja kergetni anélkül, hogy pontosan tudná mit is akar egy kapcsolattól. Márpedig az alapnak tartott emberi normák megléte általában igenis érdemnek számít. Ebből lehet építkezni és jó alapot biztosít azon nők kiszűrésére, akik centikben, forintokban és kilókban mérik az emberi értéket. Azzal, hogy ezt te itt most megkérdőjelezted ennek fontosságát már egy olyan csoportba pozicionáltad magad, amitől - hozzám hasonlóan - sok más pasi is irtózik és az ilyen nőktől akkor se akarnék a továbbiakban semmit, ha a világ legszebb külsejével rendelkeznének.
2019. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

»Manapság ezek nagyon nem "alap, normális emberi tulajdonságok", hanem egyre ritkábbak, sajnos.«


Bezzeg a régi szép időkben, mi? Mondjuk a középkorban. Akkor aztán különösen kedvesek voltak egymással az emberek.

2019. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6


Nem annyira régre kell visszamenni. Bár igaz ami igaz a települések csoport-szinten összetartóbbak voltak, mint most.

2019. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én többek közt azért szerettem bele a páromba, mert láttam, hogyan bánik másokkal, láttam, hogy a pincértől kezdve az utcán sétáló idős néniig mindenkivel korrekt, kedves, segítőkész és figyelmes. Nem csak velem, akinek a bugyijába be akart jutni, hanem mindenkivel, akivel bármilyen formában érintkezett. Ezek igenis alap tulajdonságok és egyáltalán nem érdem egyik sem. Az már más tészta, hogy nyilván a szeretteivel még az általánosnál is figyelmesebb az ember, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki mással nem lehet normális.
2019. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hmm a kettes nagyon jól összefoglalta.
2019. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem annyira régre kell visszamenni."


Sajnos most nem találom azt a cikket, ami arról szól, hogy a brit sajtóban erősen kritizálták a Downton Abbey-t amiatt, hogy mekkorát hazudik arról, hogyan bántak az arisztokraták a szolgáikkal. A valóságban sokkal rosszabbul. De hát az egész történetet egy arisztokrata csemete írta, majd bolond lenne a saját köreit nem szerecsenmosdatni.

2019. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!