Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Tényleg ekkora probléma, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ekkora probléma, hogy férfiként nem tudok főzni? Családban sosem főztünk, gyerekkoromtól nem ettem főtt ételt, és valahogy sosem hiányzott.

Figyelt kérdés

Egyszerűen így alakult, Anyum egyedül nevelt, mióta az eszemet tudom hideg kaját ettünk - kenyér, vaj, sajt, szalámi, zöldség, gyümölcs (úgy minden félét, márkát vegyesen).

Kezdettől bejött ez a szendvicses dolog (mivel óvodában nem ettem meg a "moslékot"), suliban meg már egyértelmű volt, aztán itthon is egyszerűbb volt 5-10 perc alatt mindent kivenni a hűtőből... aztán 3 perc alatt elmosni a 2 tányért meg a kést... (Olyan jól esik megspórolni az időt, fáradtságot, könnyű vásárolni, nincs ételszag, egyszerű mosogatni.)


Kicsit meglepődve tapasztalom, hogy ismerkedésnél ez sok szempontból hátrány - egyrészt mert nem én főzök, és nem tudok segíteni (villanyrezsón meg tudom pirítani a kenyeret, és itt ki is merült minden, van gáztűzhelyünk, de sosem használtam), másrészt amikor vacsorára hívnának kicsit kínos, hogy én azt a zsírban tocsogó izét nem eszem meg (amin megsértődnek, mert biztos jól főznek, csak nálam ez nem egy személyes dolog).


Illetve van még az étterem, amikor barátnővel megyek, és választani kell valamit, én általában palacsintát eszem (amitől valamiért kínosan érzi magát, a pincér meg furán néz, pedig rajta van az étlapon.)


Pizzát szoktam/szoktunk még rendelni, mert az gyakorlatilag olyan mint a meleg szendvics.

29/F


2019. nov. 22. 16:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
5%

Akkora probléma nem, csak annyi, hogy ha magadra főznél akkor egy rakás pénzt spórolhatnál.

De hidd el nem ezen múlik, mert én pl minden nap magamra főzök és mégis incel vagyok.

Ellenben egy csomó junk food-on élő ismerősömnek, akik még egy tasaklevest sem tudnak megcsinálni mégis szép barátnőjük van.

2019. nov. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Na, te se fogsz sokáig élni, az már biztos. Eddig emiatt a sz..r táplálkozás miatt nem mutatkoztak véletlenül egészségügyi problémád? Hányszor vagy egy évben beteg?


Egyébként ki nem sz..rja le, hogy mi volt a múltadban? Apukám se főzött soha, de azért anyának besegített, aztán anyukám halála után megtanult főzni. Már 3 éve főz saját magára. Pedig apukám mikor elkezdte volt 56 éves.


Szóval nem kell a rinya és a rizsa.

Remélem nem akarsz gyereket, mert ilyen életvitelt kérlek ne adj át neki.

2019. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem hátrány, de szerintem lehetnél nyitottabb mondjuk vendégségben.
2019. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem sem tud főzni. A kapcsolatunk elején megkértem, pucoljon meg néhány fej fokhagymát a húsleveshez, és azt se tudta, hogy álljon neki. Aztán rántotta receptjét is tőlem tanulta. Én sem vagyok egy nagy szakács, de ez engem borzasztóan meglepett.

Nálad inkább abban látom a problémát, hogy finnyás is vagy. Hogy amit vendégségben eléd tesznek, az számodra "zsírban tocsogó izé", étteremben meg nem találsz semmit az étlapon a palacsintán kívül. Én is kínosan érezném magam.

2019. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint igen,ekkora. Mondjuk ha már 30 vagy,teljesen felesleges ezzel törődni. Elkéstél vele.
2019. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért de egy nosalty receptet bárki tud követni, és nem kell az hozzá, hogy 5 éves korodtól készítsenek fel rá a szüleid.


És ja, elég fura lenne,ha a párom SOSEM főzne, és nem is akarna megtanulni. Már csak az egészséged szempontjából sem ártana.

2019. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg nem. Ha ebben nőttél fel, neked ez a normális. Nem egyhangú, nem unod?

Leveseket sem szoktál enni? Iskolában sem ettél főtt ételt?

2019. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Az egészség abszolút nem a főtt ételen múlik. De a csak szendvicstől azért lehet hiány a szervezetben.
2019. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Felőlem mindenki egye azt, ami jól esik neki, de párnak nem tudnálak elviselni. Egyrészt szeretek főzni és jó is vagyok benne, szívesen főznék a páromnak is. Azt még el tudnám viselni, ha ilyen-olyan okok miatt nem szeretné az én főztömet enni, de azt maximum egyszer hallgatnám meg, hogy fikázza, hogy "zsírban tocsog" vagy hogy kaja szag van a lakásban, a második alkalomnál elbúcsúznék tőle. Az sem szimpatikus, hogy étterembe sem lehetne vele járni, én szeretek mindenféle kaját megkóstolni. Nehogy már egy felnőtt ember úgy viselkedjen, mint egy finnyás óvodás és verje magát a földhöz, ha épp nem vajas kenyér a kaja.
2019. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
A főzés amúgy egy tanulható képesség. Senki nem úgy születik, hogy tud főzni... :)
2019. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!