Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Túl körülményes és válogatós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl körülményes és válogatós vagyok. Miért nem tudom lazábban venni?

Figyelt kérdés

Korombeli partnert szeretnék (max kb. +5 év), mert nem tudnám elképzelni magam ennél idősebbel, sem fiatalabbal. Tulajdonképpen nem is feltétlenül a kor számít, hanem inkább maga az életszakasz vagy a helyzetünk, mert én még tanulok és egyetemistaként jobban érezném magam egy még szintén tanuló fiú mellett. Nekem az is fontos, hogy közel legyünk egymáshoz, nem szeretnék távkapcsolatot. Én nem szeretnék futó kaland sem lenni senki életében, nekem nem pénz vagy ajándék kell, nem unaloműzés miatt keresek párt, nem mutogatni akarom stb., tehát emiatt nekem az is fontos, hogy komolyan gondolja a másik fél is. Ugyanakkor nekem még nem volt párkapcsolatom és semmilyen tapasztalatom nincsen még ilyen téren, emiatt biztosan kisebb lépésekben szeretnék haladni és nálam ebből kifolyólag nem a szex vagy az összeköltözés lenne az első, hanem szükségem van egy "klasszik" ismerkedésre. Szóval itt van egy kis paradox, aminek szerintem valahol talán az lehet az oka, hogy nekem kimaradtak ezek a fiatalabb tinikori szerelmek és próbálkozások, viszont most már azért komolyabb is lettem valamivel mint 15-16 évesen. Nekem az is fontos, hogy nagyjából hasonló háttérből származzunk, ha pl. az anyagiakra gondolok. Személyiséget tekintve nekem fontos a komolyság abból a szempontból, hogy én szeretem, ha valakivel mindent őszintén meg lehet beszélni és ki lehet mondani, ha picit komolyabb kérdéseket is meg lehet vitatni egymással és van némi talpraesettség, önállóság, kreativitás az emberben. Viszont ugyanúgy szeretek viccelődni is és nem vagyok az a mindenen megsértődő, duzzogó, kesergő típus sem, szeretem a humort, az öniróniát is. A hűség, őszinteség, tisztelet, támogatás, szeretet, törődés stb. azt gondolom, hogy alapvető. Külső tulajdonságokat tekintve pedig nem tudnék konkrétumot írni, valaki vagy tetszik vagy sem (de ezt nem tudnám konkrét tulajdonságokhoz kötni, inkább az összhatás a lényeg).

Nyilván nem listával keresek párt, viszont ismerkedésnél ezek általában előbb-utóbb kibuknak. Szoktam adni egy esélyt, ha valami megfog az illetőben, de ha valami nem szimpatikus, akkor nekem onnan egyszerűen nem megy tovább. Például volt akiben az idegesített nagyon, hogy túl lazán vette a dolgokat, nem járt be órára, nem tanult stb. és emiatt engem ez frusztrált, holott ez sokak szemében szerintem szimplán jelentéktelen tényező. Volt, akiben például az zavart, hogy állandóan siránkozott mindenen, mindent túl érzékenyen kezelt, mindent túlreagált és teljesen negatívan állt hozzá a dolgokhoz, emiatt én is rosszul éreztem már magam a társaságában. Volt olyan is, aki pl. túl gyerekesnek tűnt és nekem valahogy nem volt élvezet azt hallgatni, hogy az xy kivel veszett össze, ki mit mondott a kinek, ki min sértődött meg és hasonló pletykák, amik nekem eleve furcsák voltak egy fiú szájából. Vagy például volt olyan, akit túl komolynak éreztem és nem tudtam mellette önmagam lenni...úgy éreztem magam mintha egy állásinterjún lennék, mert csak olyanokról tudott beszélni, mint pl. munka, tanulás, célok, összeköltözés, házasság, gyerek stb. Volt, aki pedig max. akkor hívott, ha éppen kellettem és egy értelmes szót sem lehetett vele váltani. Szóval elég komplikált a dolog és tisztában vagyok vele, hogy saját magam komplikálom túl. Viszont nem vagyok képes lazábban venni, a számomra tökéletes embert várom, aki vagy jön vagy nem... eddig nem jött és nem valószínű, hogy holnap csak úgy megérkezik. Másoknak (főleg az én korosztályomban) ez sokkal könnyebben megy, se perc alatt alakítanak ki kapcsolatokat és nem tudom, hogy ezt mégis hogyan csinálják.

20/L


2019. nov. 24. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Dicséretes pár elved, amit a mai lányok nagyja nem tart sajnos. Az nem baj ha tudod h mit szeretnél, csak minél specifikusabb vagy az alannyal kapcsolatban annál nehezebb lesz ilyet találni. Kár hogy messze lakunk szivesen megismernélek, bár már nem vagyok egyetemista de mindegy is. Remélem találsz magadnak egy megfelelő társat aki szeret és megbecsül. Sok sikert :). (de sajnos olyan h tökéletes csak a mesében van, én is vártam rá de ehelyett csak egy szörnyeteget kaptam). F/26
2019. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
burzsuj vagy?
2019. nov. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Uuuuuncsi.


Légy nyitott,beszélgess emberekkel, aztán majd alakul.

2019. nov. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetertek veled

Belementem igy kapcsiba h nem klappolt a dolog es nem erte meg. Kellenek iranyelvek. De neha felul kell biralni h tenyleg mindegyik kell e vagy van ahol lehet picit engedni mert nem dol ossze a vilag tole.

2019. nov. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, főleg mondandója végével.

Pl ha nem jár be órára, de elfogadhatóak a jegyei, nem csúszik, akkor ezt lehet tolerálni. 10+ évvel vagyok idősebb nálad, hidd el nem lesz olyan, aki mindenben megfelel neked. Ez teljesen biztos. Valamilyen kompromisszumot kötnöd kell.


Most, fiatalon érdemes próbálkozni, mert rengeteg időd van, sok ember vesz körbe. Próbálkozni érdemes akkor is, ha nem tudsz mindent kipipálni magadban, de alapvetően jól érzed magad a másik féllel. Az emberek főleg fiatalon változnaak. Lehet a link, nem órára járós többször veszi majd rá magát a bejárásra, ha látja, te milyen szorgalmas vagy. Nem úgy, hogy folyton ezzel cseszegeted, hanem csak így alakul majd.


Ha nem is az eddig megismert emberek közül lesz valaki a férjed, párkapcsolati tapasztalatnak jó lesz. Hiszen sosem voltál még kapcsolatban (nem bántásból írom), nem tudod, mi neked a jó. Sem viselkedésben, sem pl szexben.

2019. nov. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!