Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem értik meg, h ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg, h ilyen állapotban, nekem nem való egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Sokan mondják,h mellém egy nő kellene. Mindenki azt hiszi,h ez a megoldás mindenre. De én tudom,h nem elég ennyi.

Burnout-ban szenvedek, nincs semmi motivációm,nem érdekel semmi, fáradt vagyok, nincs miért/kiért csinálnom bármit is. Megvan mindenem, gazdag családom van, diploma,nyelvvizsga,munkahely,befektetések stb. mind megvan, biztos jövő áll előttem.(De minek?!)

Mivel nem vagyok rákényszerítve,h küzdjek valamiért,így végképp besüppedek a kényelmes semmittevésbe. Lusta opportunista embernek tartottam magam és ez volt a magyarázatom mindenre(mások is ezt erősítették meg,illetve h kéne mellém egy nő,aki ráncbaszed), egész addig amíg el nem mentem egy pszichológushoz, aki közölte, h nem lusta vagyok, hanem motiválatlan és kiégési szindrómában szenvedek. Szerinte is egy nő kéne mellém,mert egy kapcsolat az megadná a kezdeti motivációt, ami kirángat ebből az állapotból és onnantól már mindennek lesz értelme is és még több motivációt szerzek. De én ilyen állapotban nem vagyok alkalmas egy kapcsolatra, nincs is energiám még az ismerkedéshez sem, de a pszichológus szerint csak el kéne kezdenem,mert az ismerkedéshez azért nincs energiám,mert nem motivál senki, viszont ha megismerkednék valakivel, aki fontossá válik,akkor már a kapcsolathoz is lenne motivációm és végtelen energiám szabadulna fel. Na ez az,amit én nem hiszek el, vagy legalábbis nem találkoztam mostanában olyan lánnyal,aki ilyet váltott volna ki belőlem.


2019. nov. 30. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érthetetlen, miért tanácsol ilyet egy pszichológus. A társkeresés mai formáiban lelkileg egészséges emberek is gyakran sérülnek, hát még azok, akik nincsenek rendben.
2019. nov. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Izabella220 ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy változzon valami, az első lépést neked kell megtenni. Az hogy az embereknek vannak pszichés mélypontjai nem kell temetned magad. A legtökéletesebbnek tünő embernek is vannak problémái, ez már népbetegség, ezt a generációnk okozza. Ha anyagi gondjaid nincsenek attól még lehetel boldogtalan.
2019. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pszichológushoz jársz, akkor zavar a jelenlegi állapotod (vagy a családod küld oda?). A lényeg hogy leélheted az életed kiégve, ez a te döntésed. Ekkor nem kell semmit tenned, élsz napról-napra és kész. Szintén megvan a döntési lehetőséged arra, hogy megpróbálj belőle kimászni, ehhez akkor kutakodnod kell az életedben, a világban és megpróbálni értelmet találni magadnak.


Én sem a kapcsolatban látom a megoldást, szerintem is hülyeség amit mondott. Az oka az, hogy nem vagy rendben, és másra hárítani a te elég nagy problémádat (illetve annak a megoldását) nem csak önzőség, de beteg is. Értem a szakember logikáját, szerinte varázsütésre megváltozol, mert szikrát kapsz belül és lesz miért élned, de a valóságban inkább az lenne szerintem, hogy a másikra hárul minden feladat, a kapcsolat dinamikájának alapjai sem lesznek meg, mert nem érzel semmi késztetést arra, hogy te tegyél érte bármit is. Hisz eddig is megvoltál nélküle, arra meg nincs energiád és kedved, hogy időt vagy figyelmet áldozz másra.


Én azt próbálnám felfedezni magamban, hogy mi az ami kicsit is érdekel (legyen bármilyen alap dolog) és abba belekóstolni. Mivel egy alap dologban is ezer szálra ágazó apróságok vannak, ezért lenne merre menni. Mondok egy-két egyszerű példát. Elvagy a zenével, talán egykor volt hogy el is képzelted hogy játszanál valamin, de aztán tudtad hogy úgyse menne vagy nem lenne rá időd, akármi. Na most kezdd el és akarj vele alkotni valamit. Ha másról nem tudsz beszélni, mást nem tudsz megjeleníteni, akkor a kiégésről, arról tudsz mit mesélni.


Vagy mondjuk gyerekként voltak álmaid, de nem lett belőlük semmi. "Hétköznapi" környezetben vagy, talán attól amitől féltél egykor. Lehet például az segítene, ha valamilyen módon (azt megint te döntöd el) segítesz más gyerekeknek, hogy nekik lehetőségük legyen elérni amit szeretnének és ami nem hétköznapi. Pl. tehetségek felkutatása adott területekre adhatna egy erős célt az életednek, mert nagy hatással lennél mások sorsára.


Ebbe a képbe illene a jótékonykodás is, ami nem merül ki abban hogy lemegyek a sarkra ételt osztani (ami persze szép). De általad preferált embereknek szervezhetsz programokat, segíthetsz nekik adott módokon, utána lehet nézni milyen lehetőségek vannak. Vagy kitalálsz magadtól újdonságokat, amik nem jellemzőek vagy egyáltalán nem teszik meg, de igény lehet rájuk.


Egy utolsó egyszerű példa, ott van Elon Musk, akinek a szerepéről és tevékenységéről persze lehet vitatkozni. De a techbe és a tudományba beletolja az elképzeléseit a pénze révén, akármennyire is hülyén nézzen ki pl. a Cybertruck.


Mivel a te életed és jövőd sínen van, nincs mitől tartanod és igazából feladataid sem már, ezért lehet olyan területekre kéne koncentrálni, ahol mások életébe tudnál pozitívan hozzáadni.

2019. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figy, egy dolog marad ki a sztoriból, hogy te mit akarsz, te hogyannakarsz élni.
2019. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a válaszod!

Igen, van igazság abban amit írsz, mert tényleg az egyetlen dolog, ami boldoggá tudott tenni mostanában az az volt, amikor másoknak segíthettem. Szoktam néha jótékonykodni és az tényleg jó érzés.

2019. nov. 30. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!