Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A "176 cm az átlagos férfi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "176 cm az átlagos férfi magasság" dolog csak akkor igaz, ha a 18-65 éves korosztályt nézzük. A 18-30 évesek átlaga sokkal több. Akkor miért írják állandóan "nyugtatólag" a kérdésekhez, hogy pl. a 175 az átlag? Mikor nem is

Figyelt kérdés

Európában mióta 75 éve úgy ahogy béke van és nincs éhezés, azóta folyamatosan nő az átlagmagasság az újabb generációknál. Elvileg mivel az emberek jól tápláltak, a test megküldi a jelzést, hogy az utódok lehetnek nagyobbak és ez megy már 3 generáció óta. Valahogy így működik a dolog. Amit a statisztikai hivatal számol átlagot, abban benne van mindenki legalább 18-65 éves kor között, viszont a mai 40 vagy 60 éves emberek fiatal korukban alacsonyabbak voltak (és alacsonyabb felnőttek lettek átlagban), mint a mai 20 évesek.


Szóval nem értem miért írják itt egyesek állandóan, hogy a 170 cm az nem alacsony, vagy a 175 cm az átlagos. Nem, a 18-30 körüliek körében ezek már elég alacsonynak számítanak, a srácoknál már tényleg 180 cm inkább az átlag, ha szétnéz bárki a 20-25 évesek között.


2019. dec. 1. 09:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A leírt tézis és annak magyarázata és a konszenzus is hamis. Nem tudom honnan szedted ezt. A magasságot elsődlegesen genetikai tényezők határozzák meg, másodlagosan a környezet. A genetikai tényezőket nyilván befolyásolták a környezeti feltételek, amiből csak az egyik a táplálkozás, viszont ez több ezer év munkája. Attól mert valaki jól táplált még nem fog 230 centire nőni. Elég sok 20-30 év közötti férfit ismerek, nagy szórás van a magasságuk középértékéhez képest. Ahogy pedig szetnézek vannak tőlem alacsonyabbak és nyilván magasabbak is, mert én viszonylag alacsony vagyok a 172 centimmel, ellenben ez soha nem okozott problémát az ismerkedésben sem.

Nem relevánsak olyan "kutatások" eredményei, ahol nem közlik az elemszámot, a mintavételezés feltételeit (szűrési feltételeket) és a leíró statisztikát. Ha az alaptézis, miszerint a táplálkozás és a magasság között korreláció van és képes néhány évtized alatt testmagasságra vonatkozó genetikai mutációt okozni (nem tud), akkor az egyes afrikai népek közül nem kerülnének ki 2 méteres kosárlabdázók pl. A mutáció alatt a megváltozott környezeti feltételekhez való genetikai alkalmazkodást értem, nem a patogén módosulásokat (mint pl a rák).

2019. dec. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!