Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elfogadott, ha valaki nem akar "rendes" esküvőt?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és amíg a legtöbb nőnemű ismerősöm kislánykora óta az esküvőjéről álmodozik és azt tartják életük legszebb napjának, addig én valósággal rettegek tőle. Szerencsére most nincs barátom, szóval nem kell amiatt aggódnom, hogy megkérik a kezem vagy valami, de amikor férfiakkal ismerkedtem és szóba került az esküvő, mindegyiküknél tök értelemszerű volt, hogy majd hatalmas, több száz vendéges, fancy esküvőjük lesz.

Egyébként azért nem akarok esküvőt, mert mindig is nagyon visszahúzódó voltam és emlékszem, már kisgyerekként lámpalázas voltam és szorongtam, ha én kerültem a középpontba. Már attól is egy kisebb pánikroham tör rám, ha csak elképzelem, ahogy odasétálok az oltárhoz és több száz ember szeme rám szegeződik..Illetve a családommal se jó a kapcsolatom és nincs egy olyan ember se, akit a barátomnak hívhatnék, még "haverokból" is alig van kb. egy maroknyi, szóval amiatt is hülyén érezném magam, hogy szinte csak a párom oldaláról lennének jelen vendégek. Meg amúgy is elég drága egy esküvő és szerintem azt a pénzt sokkal értelmesebb, hasznosabb dolgokra is lehetne költeni. Pl. a nászútra.

Szóval szerintetek manapság mennyire nehéz ilyen emberként egyáltalán párt találni? Vannak olyan férfiak, akiket nem zavarna, ha a párjuk nem akarna "rendes" esküvőt, max. egy polgári esküvőt, aztán egyből jönne a nászút és a habos-babos-ruhás, templomos, tortás, táncikálós dolgot kihagynánk?


2020. jan. 14. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én férfiként még soha nem hallottam férfit az esküvőjéről álmodozni, csak nőket.
2020. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekem soha nem volt esküvőm nem is lesz se papír se semmi...mégis meg voltam, mindig az adott párommal és most is. Szerintem egy papír egy esküvő semmit se ad pluszba szóval teljesen felesleges. Szerintem simán találsz ilyen embert te is magad mellé, aki nem találja fontosnak ezeket. 40F
2020. jan. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyre kevésbé divat ez a rongyrázás. Eleve a házasság is kezd szerencsére kimenni a divatból. Én őszintén semmi értelmét nem látom ennek a megfelelési kényszeres "hívjuk meg a 10 éve nem látott unokatestvérem 20 éve nem látott szomszédját" szerencsétlenkedésnek. Nem értem miért csesznek ki magukkal az emberek direkt és teszik életük egyik legszebb napját a legrosszabbá saját maguknak. Életemben nem voltam még olyan nagy esküvőn ahol a pár boldog lett volna és jól szórakoztak volna. Ami érdekes egyébként, hogy én mindig csak olyan pároknál láttam ilyen milliós rongyrázást ahol közel sem volt biztos alapokon a kapcsolat és leginkább külső megerősítésnek meg mutogatásnak kellett a világra szóló lagzi.

Szerintem ma már teljesen elfogadott az is ha egy pár nem házasodik és az is ha nincs gyakorlatilag esküvő csak egy 2 tanús aláírás. Úgy őszintén a kapcsolatotok csak kettőtökre tartozik, sosem értettem mi köze van hozzá a 10 évvel ezelőtti ivócimborának aki azóta is csak akkor keres ha kell valami.

2020. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

tényleg egyre elfogadottabb a kis esküvő (bár amúgy se mások véleménye számít)

az a nap rólatok kell, hogy szóljon és a rokonság kedvéért nem kell végigszenvedned

lehet pici esküvő, csak polgári vagy akár 2 tanús is, tényleg rajtatok múlik majd


a férfiakat pedig azért általában annyira nem érdekli ez, biztos találsz olyat, aki legalább abban benne van, hogy tényleg csak pár, nagyok közeli ismerőst és barátot hívjatok meg és ennyi


de amúgy most már annyi féle esküvő van, nem mindenhol van tánc meg felhajtás, van ahol csak a kb 10 perces ceremónia után beülnek egy étterembe a hozzájuk legközelebb álló pár emberrel vacsorázni, mindenki beszélget mindenkivel és ennyi, nincs nyomás és nem kell a középpontban lenni és jópofizni

szóval ilyen opciók is vannak, ha ilyenre mondjuk nyitott lennél :)

2020. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérdező! Fogsz találni, ne aggódj, csak, az isten szerelmére, ne görcsölj, fejezd be az emiatti aggódást! Megmondom, mi az, ami hozzásegít ahhoz, hogy viszonylag rövid idő alatt ilyen párt találj: ha a legkisebb szégyenkezés nélkül, büszkén fölvállalod, hogy ilyen vagy, hogy utálod a felhajtást! És akár konfrontálódni is mersz azokkal, akik megkérdőjelezik a nézeteid jogosságát. Konfrontálódás alatt mondjuk azt értem, hogy az illetőt harsány röhögések közepette elküldöd melegebb égtájakra, ha az illető netán azt próbálja érzékeltetni, hogy csak egyféle "helyes" módja van a dolgok folyásának, intézésének. Ez utóbbi egyáltalán nem igaz. Az a normális, ha mindenki úgy csinálja, ahogyan neki az a legkellemesebb, legkényelmesebb, és ezt egyáltalán senkinek sincs joga megkérdőjelezni. Ha erre bárki kísérletet akarna tenni, akkor nyugodtan meg lehet neki mondani: "Drágám, ha ennyire rend- és szabálypárti vagy, akkor a legjobb, ha a székhelyedet átteszed Ázsiába, mert ott az emberek többsége rendszerszinten pontosan úgy gondolkodik, mint te. Azt mondjuk azért megnézném, hogy te ott mennyire éreznéd komfortosan magadat."
2020. jan. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Mennyire elfogadott ha valaki egyáltalán nem akar...
2020. jan. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Részemről elfogadott. És mindegy is, hogy ki mit mond ez a te döntésed, nem lejet erőltetni.

Én se akartam soha, gyerekként se. Csak örülök neki, ha a pasi szóba hozza hamar, mert akkor kiderül, hogy összeillünk-e vagy nem.

2020. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömék a hétvégén tartanak egy polgárit, majd 20-an a szülőkkel, nagyszülőkkel és barátokkal esznek egy vacsit. És nagyon igazuk van! Szerintem egyre több pár nem akar milliókat szórni erre. Én sem akarok egy nagy rongyrázást, valami hasonlót, mint az ismerős pár, talán annyit, hogy a barátokat pluszba vendégként.
2020. jan. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2020. jan. 14. 22:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem "sikerült" ilyen embert találni, vagyis hát nem ez alapján kerestem, de ebben is összeillünk :) Neki eleve borsódzik a háta az ilyen erőltetett felhajtástól, nekem meg már volt egyszer nagy esküvőm, és szívből utáltam minden percét, ráadásul nem is szerettem a férjemet, csak hát megkérte a kezem, és már "benne voltam a korban". El is váltunk. Szóval én nem szeretnék több csinnadrattás esküvőt, elég volt, szörnyű volt, köszönöm szépen.
2020. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!