Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az az országos botrány, ami a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az az országos botrány, ami a Schobert-video körül kialakult, mennyire kiterjedt jelenségről is van szó benne?

Figyelt kérdés

Nem vagyok Schobert Norbi pártfogója, nekem ő üzletember, nem pedig edző, és abszolút nem támogatom azt a felfogást sem, terhesség alatt is edzen egy nő, sem azt, ahogyan Rubint Réka szülés utáni legfontosabb dolga az volt, hogy leadja a plusz pár kilót, valamint hogy annyira szélsőségekbe csúszott el, ami miatt szilikonmelleket kellett csináltatnia magának, mert nincs értelmezhető testzsírszázaléka...


De.


Az, amit Schobert Norbi mondott, teljesen megállja a helyét a valóságban, nagyon sokan híznak el mértéktelenül a terhességükkel. Hogy mennyire általános jelenség ez, azt mutatja, hogy mekkora visszhangja volt ennek a dologknak. Ez önmagában nem oka egy válásnak, de az emiatti kihűlése a kapcsolatnak IS egy fontos részévé lehet az oda vezető útnak.


Látszik abból, hogy mennyire igaz ez az állítás, hogy ilyen sokan érzik megszólítva magukat az ügyben. Az ember arra reagál aránytalanul támadó reakcióval, ahol betalálva érzi magát. Ez rengeteg nőnek fájó pont, a saját maga átal is felfogott igazságtartalma miatt a leginkább kezelni nem tudott szembesítés a valósággal, és éppen ezért váltott ki ilyen indulatot. Aki sarokba szorítva érzi magát valami által, agresszívvá válik.

Ha ennyien váltak dühössé, ennyieket talált meg az üzenet tartalma.


Több helyen olvastam, olyanoktól, akik védelmükbe vették az állítást, hogy a videó egyébként igaz is, de Norbi nagyon alpárian és bunkón fejtette ki. Én szándékosan nem akartam megnézni a videót, mert nem akarok a bulvárba belemerülni, de miután egy olyan videós is, akinek a véleményére adokb Radics Peti is kifejtette elítélő véleményét, már kíváncsi voltam, milyen trágárság, obszcén agresszió volt a videóban...


...és semmi.


Teljesen higgadtan és korrekten beszélt, semmi indulatosság nem volt tapasztalható.


Hozzáteszem, ha valaki 20 kilót szed fel a terhessége alatt, az NEM a terhességéből fakad. Azzal csak a saját felelősségét fedi el valaki. Ez nem egyenesen következik a terhességből, hogy valaki ilyen indokolatlan súlykülönbséggel legyen szülés után. Ez nem természetszerűen van így. Párom anyja két gyerek után sem hízott el. A nagyanyja sem. A nővérem a terhessége után talán egy-két kilóval lett több, és most másodszor terhes.

NEM eredendő következmény a terhesség miatt húsz(!) kilóval többnek lenni. Ennyit nem indokol, nem magyaráz egy gyermek megszülése.


És hiába védekeznek azonnal támadással erre valakik, hogy a férfiakkal akkor mi van - igen, a férfiak is fogyjanak le. Pár hete csak, hogy egy újabb értékes embert vesztett el a társadalom Gesztesi Károly személyében, bár nem tudom, és ugyan a szívbetegség több okból is eredhet, de gyanítom, hogy a mértéktelen túlsúlya miatt. Ez viszont nem lehet kibúvó senki számára saját felelőssége alól.


2020. jan. 27. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Oké.
2020. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem én vacsorázok másodjára is.

Puszi!

2020. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon nagyon erős túlzás, hogy kiterjedt jelenségről van szó. Egyáltalán nem lesznek a nők szülés után komolyan elhízottak. A tested soha nem lesz olyan mint előtte volt, maradni fog nagy valószínűséggel némi lógó bőr vagy pocak, esetleg 4-5 kiló plussz. Na most aki ezt nem tudja elviselni, aki emiatt nem vonzódik a párjához az soha nem szerette. Bármilyen normális kapcsolatban két olyan ember között akik szeretik egymást a szexualitás mindig érzelmi alapú lesz és nem konkrétan testi. Nem a külseje miatt kívánod a párod, ha mégis így van akkor semmi keresnivalótok egymás mellett mert nincs meg a kellő érzelmi háttér.

Egyébként nem ez a felháborító hanem az az ösztönlény, érzelmi analfabéta mentalitás amivel a párkapcsolatokról nyilatkozik és gondolkozik. Látszik, hogy életében nem volt normális, szerető párkapcsolata. Bárkinek aki szereti a párját meg sem fordul ez a fejében. Ha pedig mégis akkor 2 perc alatt egy kis beszélgetéssel megoldják ezt a problémát. Ha egy kapcsolatban a férfi nem tud azzal mit kezdeni, hogy a nő hízott egy kicsit és annyira nem tudnak kommunikálni, együtt problémát megoldani hogy ez váláshoz vezet az a kapcsolat eleve halálra volt ítélve az első perctől. A férfi pedig soha nem volt alkalmas párkapcsolatra.

Azzal is vitatkoznék, hogy azért háborodtak fel az emberek mert sokakra illik. Ez egyáltalán nem így van. Bármilyen értelmes ember aki nem ösztönlény és szereti a párját fel fog ezen háborodni. Sosem voltam elhízott, sosem tervezek gyereket vállalni de mégis gusztustalan az egész mentalitás amivel a kapcsolatokról nyilatkozik. A páromat még nálam is jobban felháborította mert rá nézve még inkább degradáló ha valaki azt mondja a férfiaknak a kinézet a fontos vagy nem kívánják néhány plussz kiló miatt a párjukat. A környezetemben minden férfi ki volt rajta bukva pedig van akinek hízott a felesége jó pár kilót az elmúlt években. Egyszerűen csak a férfiak nagy része nem ekkora ösztönlény, szeretik és tisztelik a párjukat és nem a külsőségek miatt kívánják. Az, hogy Norbi magából kiindulva mondott egy ilyen lelkiszegény szarságot csak őt és az ő kapcsolatát minősíti. Bárki akinek volt már értelmes párkapcsolata tudja, hogy baromság amit beszél.

2020. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem szóltam eddig a Norbi-témához, de most már nagyon kikívánkozik belőlem a sztorim.

35 kilót híztam a terhességem alatt, szinte az összeset a 3. trimeszterben. Az orvosom szigorú diétára fogott, és a diéta mellett is volt, hogy egyetlen hét alatt 7 kilót híztam. A dokim nem hitte el, hogy diétázom, azt mondta, el se vállal így, mert veszélyes. Valóban toxémiás és preeclampsiás lettem (ez egy életveszélyes állapot), császározni kellett. A szülés után a dokim bejött hozzám és elnézést kért. Kiderült, hogy volt valamilyen enzim a véremben, ami az egész nyavalyámat okozta, kijelentette, hogy NEM én tehettem az extrém hízástól, hanem a terhesség miatt megváltozott a szervezetem, olyan anyagokat termelt, hogy a levegőtől is híztam.

Alig fél éves volt a babám, mikor már mentem edzőterembe. Ennek hatására egyik napról a másikra nem fogadta el az anyatejet a gyermekem (a mozgás ugyanis olyan anyagokat termel az izmokban, amik a véráramba, majd az anyatejbe kerülve megváltoztatják a tej ízét). Szóval már szoptatni se tudtam.

Lefogytam a szülés előtti súlyomra. A férjem kritizált a súlyom miatt, de egyáltalán nem értékelte a fogyásomat, azt várta volna, hogy két nappal szülés után már toppon legyek. Aztán az volt a baj, hogy miért nem tartok olyan rendet, mint mikor még nem volt gyerek - úgy, hogy a csecsemő ellátása és a háztartás vezetése mellett még dolgoztam is otthonról, gyakorlatilag onnantól, hogy a kórházból hazamentem. Mert kellett a pénz is, a férjem közölte, hogy ő nem fog eltartani. A házimunkában pedig egyáltalán nem segített.

Aztán pár év múlva kiderült, hogy megcsal. Az indok az volt, hogy ennyi év után már újdonságra vágyott.

Na itt telt be a pohár, kiraktam. De még mindig magamat hibáztattam: pánikbeteg voltam és depressziós. Több év terápiás munkával tudtam csak elhinni, hogy az egyetlen hibám, hogy rossz pasit választottam.

Most már nem érintenek meg az ilyen Norbi-féle beszólogatások, eddig is egy szánalmas kis p*csnek tartottam, a véleményem nem változott róla.

A sztorimat inkább azok kedvéért írtam le, akik ebben a cipőben járnak, amiben én jártam, hogy magukat hibáztatják. Ne tegyétek! Pár kiló súlyfelesleg kevésbé káros, mint önmagunk ostorozása!

2020. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ha egy kapcsolatban a férfi nem tud azzal mit kezdeni, hogy a nő hízott egy kicsit"


"A páromat még nálam is jobban felháborította mert rá nézve még inkább degradáló ha valaki azt mondja a férfiaknak a kinézet a fontos vagy nem kívánják néhány plussz kiló miatt a párjukat"


Sehol nem volt szó _pár kiló_, egy-két kiló pluszról. Az alapállítás eltorzítása, és eképp támadhatóvá tétele érvelési trükk.


És de. 55 kiló helyett 75-85 kiló már kihat a szexuális vonzalomra. Mert az lélek ÉS test együttesét foglalja magába egy ember számára. Aki mást állít, az hazudik.

Senki nem jön össze olyannal, akit fizikálisan nem tart vonzónak. Számos kérdés kerül itt kiírásra, hogy miért felróható egy nőnek, ha nem akar egy számára nem vonzó emberrel együtt lenni, csupán a kedves lelke miatt. Nyilvánvalóan, és logikusan külsőbéli vonzalom is szerepet kap a párválasztásban.

Ha nem így volna, gyönyörű nő együtt élne egy kancsal, kusza fogú, kopaszságát a maradék haja átfesülésével sután leplezni akaró, szélsőségesen túlsúlyos emberrel is. Ez nyilvánvalóan nincs így őszinte kapcsolatban. A külső iránt érzett vonzalom - még akkor is, ha az az egyén általi szubjektív, és nem valamilyen objektív szépérzék ítélete - kell. És ez lehet egyeseknél akár egy kerekded, molett pár felé is megélt.

De ha a kapcsolat egy pontján jelentős változás áll be az egyik fél testén a kapcsolat kezdeti állapotában lévőhez képest, az igenis kihat a kapcsolatra.


Egészen biztos, hogy a párod sem maradna melletted a lelki vonzalom miatt, vagy minimum szóvátenné nemtetszését, ha tarkopaszra borotválnád a fejedet, ha lábujjtól fejtetőig végigtetováltatnád a teljes bőrfelüleletedet, vagy - mondok egy groteszk példát - nemváltó műtéten esnél át. Másfélszeres súlygyarapodás is drasztikus változást jelent a megjelenésben. A kapcsolat nem csak lelki alapon van, ahogyan az sem jó, ha csupán testin. Mindkettő hiányos fél csak a kiegyensúlyozott, valódi egészben. A jó kapcsolat harmónikus.

2020. jan. 27. 19:02
 6/17 A kérdező kommentje:

#5 Amiket írsz, extrém szélsőségek. Szerinted saját egyedi eseted, ami az enzimekből fakadt, hány százalékára vetíthető ki a terhességeknek? Így tehát ez nem is leszerelése a kérdésnek.


"Lefogytam a szülés előtti súlyomra. A férjem kritizált a súlyom miatt, de egyáltalán nem értékelte a fogyásomat, azt várta volna, hogy két nappal szülés után már toppon legyek."


Normális férfi ilyet nem kér, és ha elolvastad, amit írtam, láthattad, hogy kifejezetten _elítélem_ ezt a jelenséget, nem csupán ha férfi presszionál erre, de ha a nő teszi is ezt, maga akaratából.


Abban pedig, ne haragudj, hogy ezt mondom, de a te felelősséged is benne van, hogy olyan férfihez mentél hozzá, aki például nulla, azaz NULLA segítséget ad meg neked a házimunkában. Ez azért nem a házasságot követően derül ki normális esetben. Én a menyaszonyommal közös háztartásunkban mosogatok, porszívózok, felmosok, szemetet viszek le, ruhát hajtogatok, és főzök.


A 35 kiló pedig nem "pár kiló plusz" - a te egyedi esetedből az általánosságba átlépve, mert te is így használod -, hanem komoly egészségügyi kockázat, ami nem csupán évtizedekkel rövidíti meg az életet, hanem az addig leélendő éveket is rossz életminőségben tartja.

2020. jan. 27. 19:13
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Le vagy maradva. Norbika most azokat küldte el az anyjába, akik kettes típusú cukorbetegek. Biztos ilyen nő is van, lehet őket is köpködni, amiért nem a te faxodba ültek bele.
2020. jan. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a kérdést törölni fogják, mert "szabályzatba ütközik"...
2020. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
63%
#8 Mi? Van új Norbi videó? HOL??
2020. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Szépen lepontozták az anya "vallomását".

Gondolom az itteni most épp norbit ajnározó gyökerek a saját anyjukat is csak valami eszköznek látják.

Kihordta őket, felnevelte, pénzelte, és ennyi, mehetnek a kukába. Hány ilyet látok a környezetemben. Norbi csak egy kis szelete ennek a jelenségnek. Közben ugyanezek a férfiak nyomasztják a nőket, hogy szüljenek.

Hány vékony, gyönyörű ismerősömet, rokonomat hagyta el a férje.

Nem azzal van a baj, hogy az elhízást kritizálja valaki, hanem hogy Norbika és a felesége ócsárolta a terhes nőket.

Lásd:


[link]

2020. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!