Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan segíthetnék egy társker...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segíthetnék egy társkeresésben sikertelen lánynak?

Figyelt kérdés

Először is szeretném közölni, hogy nem várok mindenkitől választ, viszont ha valaki válaszol, az nagyon kérem csak azután tegye, hogy végig olvasta!

Köszönöm szépen előre is!


Van egy barátnőm, aki mindig rossz emberekkel kezd. Ennek elsősorban az az oka, hogy társkeresőkre szűkíti az ismerkedési lehetőségeit. Mivel dolgozik meg falun lakik, így eljárni igazából nem is nagyon van lehetősége sehova, max néha ha van időnk, akkor szoktunk találkozni és túrázunk egyet Budapesten (tehát eléggé a vonzáskörzetébe tartozunk, és hosszútávon itt is tudja elképzelni az életét).

Társkereső oldalakon viszont szinte mindig kivétel nélkül léhűtőkkel akad össze, ketyósokkal, akik bántani akarják, vagy épp lehúzni. Nyilván ezt ő is elkerülhetné, ha jobban szelektálná, kikkel keveredik komolyabb dolgokba, de kissé naiv ebből a szempontból.

Már néha azon gondolkodok, hogy szerzek neki valakit, de szerintem érthető okokból, tartózkodok a kerítő szereptől (bár ha ez megoldaná a problémáját...)

Kicsit szerintem kapcsolatfüggő, ez szinte egyértelmű. Viszont egy kapcsolaton belül MINDENT megad annak, akit szeret. Szó szerint mindent. Pont ezt szokták kihasználni.

Neki nincsenek túl nagy igényei, sose állít nagy elvárásokat pasik felé, de még ezt is alig tudják megugrani.


Barátnőm kicsit husisabb szeretet bomba, így inkább neki is a mackós vagy erősebb felépítésű férfiak az ideáljai.

Jó lenne neki találni valakit, aki komolyan tervez hosszútávra, szeretne gyerekeket, nem lehúzó egy kapcsolatban, hanem inkább biztatja, támogatja a másikat, nem erőszakos és nem züllött.

Ennyi lenne az össz elvárás.

Barátnőm eléggé okos, jól tanult és sok mindent nagyon jól meglát, de társkeresésben mégis sikertelen és már kb le is tett róla, hogy valaha normális srácot fogjon ki.


Azért fejtettem ki, hogy értsétek, itt ilyen nagyon egyszerű elvárásokról van szó.

Most ennyire kevés lenne társkeresőkön a fentebb említett réteg, vagy csak tényleg a legrosszabbakat fogja ki?

Sajnos én ezt nem tudom, sose társkeresőztem, nem volt rá szükségem, de mivel ismerem barátnőm élethelyzetét, nem lepődök meg, hogy neki miért szükséges.

Tudtok valami olyan társkeresőt, vagy egyéb online felületet ajánlani, ahol kicsit értelmesebb emberek vannak? Esetleg ilyen csak fizetős alkalmazásoknál lehetséges?


Már kb le is tett róla barátnőm, hogy rendes párkapcsolatot találjon, pedig még csak 25 éves.


Tudom, most majd jön a sok negatív komment, hogy kapcsolatfüggő, meg hogy negatív és ezért nem talál normális párt, stb.

Kihangsúlyoznám, hogy egy nagyon mosolygós, vidám lányról van szó! Aki hallja nevetni, az nem bírja ki, hogy ne kacagjon fel ő maga is. Bájos teremtés, de ha közlekedik valahova mindig csak a suttyók találják meg, akik bunkó beszólásokkal illetik, meg szexuális ajánlatokat tesznek neki (pedig nem kihívó az öltözködése se).


Szerintem ez kicsit túl hosszú lett, de minden HASZNOS és JÓSZÁNDÉKÚ választ szívesen fogadok. Ha valami nem tiszta, akkor inkább kérdezzetek, mint hogy talányokba bocsátkozzatok és olyan jelzőkkel illessetek engem vagy a barátnőmet, ami nagyon nem igaz.


Köszi mindenkinek, aki idáig eljutott és nem a kioktatásra készül!


2020. febr. 7. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
A társkereső oldalakra a két véglet jelenléte a jellemző: vagy a nagyon félénkek, vagy a nagyon extrovertáltak (rossz értelemben) vannak fent, ami a férfiakat illeti, bár sokszor jellemző ez a lányokra is. Én úgy gondolom, hogy egy népszerűbb fajta társkeresőn (Tinder, Badoo, vagy ez az oldal :P ) könnyen lekoptathatóak a kettyósok, ha összetett, közvetlen és szépen felkonferált leírást adunk meg. Tapasztalataim szerint ez is sokat elárulhat a szemlélődő srácoknak.
2020. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Ez annyira komolyra sikerült, hogy nem is merek válaszolni rá. :D


Viccet félretéve, szerintem neki egy fiatal, bohóc srác kéne akivel jól érezné magát. De hogy hol lehetne ilyen embert találni arról lövésem sincs. Nincs senki az ismerettségi körödben akivel összejöhetne? Aki valakinek a valakije és biztos hogy nem hagyná ott vagy használná ki?

2020. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Erre szerintem nem igen lehet tanácsot adni, te is tudod hogy irl hol lehet ismerkedni, hol nem lehet. Társkeresőn is lehet találni normális srácot/lányt, nem csak gáz emberek használják, csak nagyon kell tudni szelektálni és türelem kell, inkább ebben a szelektálásban tudnál segíteni neki, és egyébként igenis legyenek igényei, minden embernek, ne adja le azért mert kicsit nehezebben talál, mint ahogy az se szálljon el aki "válogathat". Egyébként látszik, hogy nagyon szereted őt és a kérdés igazából aranyos és kicsit kétségbe esettre sikeredett
2020. febr. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nőismerősömnek is az a tapasztalata, hogy hihetetlenül sok társkeresőn a minősíthetetlen stílusú illető, akik számolatlanul szórják szegényes leveleiket, "hátha akad nekik is valaki"...

Nem tudom, milyen korosztály (bocsánat ha le volt írva és esetleg elkerülte figyelmemet). Közeli nagyvárosban ha van művelődési ház, vagy hasonló hely, mehetne őt érdeklő programokra, vagy ha feljártok Budapestre - mint említetted - a lehetőségek tárháza még jobban kiszélesedik.

2020. febr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Van egy barátnőm, aki mindig rossz emberekkel kezd."


Ha ezt képes belátni, akkor már előrébb van, mint a többi nő, aki a sorozatos rossz döntésük miatt a férfiakat hibáztatják.


Ha egy nő egyszer-egyszer kifog egy barmot, akkor az nyilván balszerencse, amibe bele kell törődni. De ha minden.egyes.férfi, akit választ egy kretén, akkor valahol vele van a gond, csakhogy ezt a nők többsége valamiért nem hajlandó belátni.

2020. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pacsi!


Igazából én próbáltam már 1 sráccal összeboronálni, na de ő pont olyan volt, aki szöges ellentéte a barátnőm "ideáljának" és fordítva is ugyanez volt:D. Egy vékony, alacsony, de nagyon jóindulatú srác volt, valahogy nem találták meg a közös hangot, de jóbarátok lettek (ez évekkel ezelőtt volt, a srác már azóta házas ember).


Szóval először én is ismeretségi köreimben próbálkoztam, de na:)

Egyébként így olvasva a válaszokat, szerintem először abban kéne valahogy helyrerázni, hogy ne adja alább az igényeit (ahogy az egyik válaszoló is írta). Erre kéne valamit kitalálnom elsősorban, na de nem egy egyszerű dolog másokat terelgetni.

Nagyon szépen átlátja a helyzetet, mégis önbizalomhiányos és valahogy beletörődik, ha olyannal van, aki nagyon rossz hatással van rá. Úgy hiszi, hogy jobbat úgyse talál.

Hjaj helyre kéne lelkileg tenni ezt a lányt.

2020. febr. 7. 19:40
 7/15 A kérdező kommentje:
Arra azért kíváncsi lennék ki pontozott le mindenkit és miért.
2020. febr. 7. 19:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha ez periodikusan ismétlődik - ahogy írod -: "rossz embereket fog ki" ennek elkerülésére érdemes lenne pszichológust is felkeresni. Amikor az ember nem másodjára, hanem sokadszorra "lép ugyanabba a folyóba" itt tudattalan dolgok játszhatnak szerepet, az ilyen balul sikerült társválasztást illetően.
2020. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nincs a környezetében senki, azután sem, hogy lazított a feltételeken (kor fel-le, magasság, testalkat, végzettség, egzisztencia, elvált, gyerekes, bármi, amit lehet lazábban venni) akkor marad a társkereső, vagy keres egy új hobbit, ahol emberek vannak.

De a társkeresőt semmi nem múlja felül, ha arról van szó, hogy egy fiatal nő ismerkedni akar.

Gondolja végig eddig milyen pasikkal volt, azok min mentek félre, keresse a hibát, a közös pontot. Az is hasznos tud lenni, ha kikéri egy férfi barát, (unoka)tesó véleményét, ha attól fél, hogy megint beleválaszt.


Ha nem utasítja el, ismerkedjen idősebbekkel 35 körül, akár felette is.

És vegyen vissza magából, ne legyen lábtörlő, a saját érdekében.

2020. febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A barátnőd tipikus mártír alkatnak tűnik, akivel mindent meg lehet tenni, amíg megkapja a Valentin napi egy db vörös rózsát.


Próbáld rávezetni, hogy önmagában is értékes ember, nincs szüksége egy pasira ahhoz, hogy boldog legyen. Ha önmagát jobban megismeri, megtalálja a helyét a világban, a pártalálás megtörténik szinte magától.

2020. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!