Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szükség van-e teljes önfeláldo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szükség van-e teljes önfeláldozásra a boldog, hosszú kiegyensúlozott párkapcsolathoz? 27/F

Figyelt kérdés

Nagymamámmal beszélgettem az előbb erről. Ők nagypapámmal teljesen egymásnak áldozták életüket, és bodogok voltak. Bár azért látom nagymamán, hogy egyes áldozatok kicsit megviselték őt is, például a lakhelyéért nagyon fájt neki is a szíve, amikor elment onnan huszonévesen.


Említette a család agglegényét, aki 45 éves, és ellégé valószínű, hogy egyedül fog maradni, mert minden párjában talált kivetni valót. (Az ikertestvérének, már 17 éves nagylánya van, stabil házasságból)


Én úgy gondolom, hogy az ismerkedés elején kell az embernek lennie, olyan szintű önismeretének, hogy tudja azt, hogy minek az elvesztése járna neki hatalmas fájdalommal, ami nem éri meg egy nőért/férfiért se. Nálam például ennek a szülővárosom környéknek az elhagyása egy ilyen pont lenne. Látom, hogy marhára nem éreztem jól magam, amikor nem tudtam szülővárosomba bejárni, és, hogy most mennyivel boldogabb vagyok, hogy újra igen. Tehát szerintem az lenne a helyes cél, hogy az embernek olyan hozzáillő társat kellene keresnie, akiért nem kell a sarkalatos pontokat feladni. Nem kell háttérbe szorítania magát, mert a saját vágyai többé kevésbé megegyeznek a párja vágyaival. Tehát kompatibilis párt kell találni, ahelyett, hogy az ember feladja magát valaki olyanért, aki valamilyen sarkalatos dologban más, mint ő.


Én még rosszabbul állok, mint Édesanyám unokatestvére, mert én még nem küldtem el senkit amiatt, mert nem ment át az ismerkedési szűrőn. Mivel sajnos nem randiztam még. Csak a visszautasított randimeghívásokig jutottam el. És sajnos bele kell számítanom, hogy nekem a barátnő szerzés, olyan lesz, mint a repülőgépen a vacsora: Kérsz? Miből lehet válaszani? Igen, vagy nem? - Tehát úgy sejtem, hogy az élet legfeljebb egy, vagy két lehetőséget fog feldobni, és akkor azt illenék elfogadnom, mert nem lesz több. És akkor nem szabad abba se belekötnöm, hogy ő ne adj Isten féllábú, vagy lakhat nagyon messze.


Lehet, hogy túl önző ez a hozzáállás, vagy valahol azért igazam van?



2020. febr. 17. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Vészhelyzet
2020. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Aha. Az én baratom ír rohadtul ragaszkodott a szulovarosahoz. Az mondjuk kit érdekelt, hogy az enyem onnan 400kmre van. Némi kompromisszum, és áldozat nélkül nem működik.
2020. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy velunk kompatibilis part kell talalni, aki mellett onmagunk lehetunk, es nem kell lemondanunk olyan dologrol, ami nagyon nem menne nekunk. Viszont elofordul, hogy vegulis megtesszuk, onszantunkbol, a masik irant valo szeretetbol, ugy, hogy nem is tunik akkor mar nagy aldozatnak (ilyen lehet pl. a koltozes masik varosba is).


Az utolso bekezdesedben viszont egyaltalan nincs igazad - sose valassz ugy part magadnak, hogy "ha az elet feldobta ezt a lehetoseget, akkor azt illenek elfogadnom, mert mi van ha nem lesz tobb". Ez a hozzaallas biztos boldogtalansagot hoz. Ha valaki nem tetszik /kulsore, belsore, kesobb derul ki, hogy nem tudtok egyuttmukodni/ akkor egyszeruen meg kell adni mindkettotoknek az eselyt /mar csak a masik fel irant valo tiszteletbol is/, hogy megtalaljatok a "kompatibilis" parotokat.

Mi van ha osszejosz es csaladot alapitasz valakivel megalkuvasbol, mert hat tulajdonkeppen egesz jo csaj es jobbat lehet sose talalsz, aztan par ev utan beut a menku es találkozol valakivel, akire azt mondod majd, mindig ot kerested, hogyhogy nem talalkoztatok hamarabb?

2020. febr. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as, nálam pont ez baxott be:((((((((((((
2020. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, igyekszem majd többre bescsülni magam. Éselhinni, hogy nem kell a sz*rban megmaradnom, ha az jön először. Csak abból indultam ki, hogy a rokon jobb pasi nálam, jóval nagyobb ismeretségi körrel. Én elég zárkózott vagyok, és kevés helyen jártam. Ő meg komoly közösségi ember 4-5 országba kiterjedő kapcsolatrendszerrel.
2020. febr. 17. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:

En is zarkozott ember vagyok/voltam, azert az evek alatt sikerult fokozatosan megnyilnom, persze nem jott ez rogton, tudatosan is kellett rajta dolgozni. Es a legfontosabb, hogy ne kategorizald be magad, hogy neked milyen par jar meg te nem vagy jokepu, erdekes szemelyiseg...ez hulyeseg.


Ahogy nem erre fokuszalsz, hanem felszabadultan, bartan, erdeklodoen ismerkedsz, ugy hogy elfogadod magad es kiegyensulyozott vagy, nem lesz problema a tarskereses sem.

2020. febr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régebben én is csak ott tudtam elképzelni az életem ahol felnőttem. Ma ott tudom elképzelni ahol a párom van(ha lenne), és ahol megélhetés, munka is van.
2020. febr. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, ott a pont. Pontosan így gondolom én is.
2020. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!