Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azok a nők, akik itt panaszkod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők, akik itt panaszkodnak, hogy nem találnak párt évek óta, miért nem néznek magukba? Egyáltalán mit akarnak vele elérni?

Figyelt kérdés

Egy férfi meg tudja fogalmazni pontosan, mi az igénye, mit vár a másiktól, mik azok, amik fontosak számára egy kapcsolatban, mi az, amiben tud kompromisszumot kötni és mi az, amiben nem.


A külsőt szintén jól körül tudja határolni.


És ennyi.


Egy nő vagy túl kevés elvárást fogalmaz meg, ami után a sokszáz jelentkezőből kell szűrnie, aztán persze kiderül, hogy nem az elvárása kevés, hanem maga sem tudja mit akar, vagy valami női magazinból bemásolt tuti tippeket fogalmaz meg, hogy legyen x vagy y a csillagjegye és szeresse a töltött káposztát és ha az xy zenei stílus neki is a kedvence akkor már ásó kapa meg minden.


A külső meg megint olyan, hogy vagy megfogalmaz egy álomképet, aminek a férfiak nagyon kis része felel meg, vagy ez a "nincs ideálom, valakiben megfog valami vagy nem" ami még rosszabb, mert az elsőnél legalább úgy mész randira, hogy külsőre már biztosan bejössz neki, itt meg véletlenül nem elég kék az aurád vagy rossz kvantumrezgéseket bocsátasz ki, már ki vagy lőve. Ő maga sem tudja megmagyarázni, mi volt a baja.



2020. ápr. 22. 20:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt tökéletesen fordítva látom.

Ha itt megnézem a kérdéseket, akkor ha férfi írja ki az "elvárásait" egy kapcsolatban, általában így néz ki a kérdés: "Ne legyen ronda/kövér" és max meg van mellette egy "szeressen" vagy "kedves legyen". Ennyi. Mintha egy kapcsolatban ennyire lenne szükség :D

Ezzel szemben a nőket rengetegszer fikázzák, hogy egész listájuk van, holott teljesen elfogadható kritériumok vannak rajta, mint pl. hasonló humor, hasonló érdeklődési kör, káros szenvedélyektől való mentesség, hűség, értelmes kommunikációra és kompromisszumokra való képesség, célok az életben stb.

2020. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
59%

"Ezzel szemben a nőket rengetegszer fikázzák, hogy egész listájuk van, holott teljesen elfogadható kritériumok vannak rajta, mint pl. hasonló humor, hasonló érdeklődési kör, káros szenvedélyektől való mentesség, hűség, értelmes kommunikációra és kompromisszumokra való képesség, célok az életben stb."



Én férfiként pont ezzel a listával járom a világot. És semmi gondom nem lenne, ha a hölgyek is egy ilyen listát tartanának, hiszen ezek a dolgok az én szememben annyira alap értékek, hogy nem is fogom fel listának.



Viszont a legtöbb nő barátom sajnos nem a "jó ember" (kb, amit fent írsz) listával rendelkezik, hanem egészen precíz elképzelései vannak a férf kinézetét tekintve, a körülményekről (például nem elég, hogy legyen egy becsületes jó munkája, amit szeret, és amiből meg lehet élni, hanem konkrét szakmák kizárása, vagy éppen megjelölése), vagy akár arról, hogy mik az elfogadott hobbik, milyen baráti társasága legyen, etc...



Ez szerintem az alapvető különbség. Ha megvan a nőben az intelligencia, a jó humor, a nyitottság a világra, érett gondolkodás, akkor nem fogok leakadni azon, hogy tanárnő, vagy önkormányzati alkalmazott, és nem orvos vagy jogász, hogy alacsony vagy magas... Nincs a listámon végtelenhez közeli elemszámú elvárás, csinos legyen, és a belső legyen rendben.


A lány barátok, akik akár 10 éve keresik az igazit, simán elsétálnak egy csomó férfi mellett, mert a listán valami borzasztó fontos (külső szemlélőként nevetséges) pontban nem felel meg az úr.

2020. ápr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
41%

"nem fogok leakadni azon, hogy tanárnő, vagy önkormányzati alkalmazott, és nem orvos vagy jogász, hogy alacsony vagy magas..."


De ha neked fontos, hogy csinos legyen a nő, akkor mondjuk nem fog vonzani, ha 100-120 kg. Vagy ha tüsi haja van. Nekem meg a helyes azt jelenti, hogy magas.


Igazából a munka sem számít, csak engem nagy mértékben felizgat az öltöny, az elegáns öltözködés. Mivel a férfiak közt kevés van, aki önszántából öltönyt hord, olyat kell keresni, akinek legalább a munka miatt előírják. Valószínűleg egy vízvezeték-szerelő nem öltönyben jár el otthonról. De ha találnék ilyet, nem érdekelne, hogy vízvezeték-szerelő. Akit meg az izgat fel, ha egy férfi megszerel bármit, az nem öltönyös irodistát fog keresni.

2020. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
58%

"Igazából a munka sem számít, csak engem nagy mértékben felizgat az öltöny, az elegáns öltözködés"


Öltönyös (de minimum business casual) férfiként mondom, hogy pont erről beszéltem.


Nyilván, nekem is vannak elvárásaim, például ne legyen masszívan elhízva, ha én megtehetem, hogy figyelek a formámra, akkor a nő is megteheti.


Viszont nem definiálok ruházkodást (sőt, pont a nők vannak a legjobban felháborodva, ha pl a férfi elvár magassarkút, vagy szoknyát, amit ők pont utálnak), nem definiálok hajszínt és hosszt, és még egy csomó mindnet.


De ha nőkkel kezdek beszélgetni a baráti társaságban, akkor mindig ugyanide lyukadunk ki:

"Nekem nincsnek nagy elvárásaim, csak legyen kedves, becsüleetes, intelligens" - deal, ez akceptálható


Aztán ha folytatjuk, akkor kiderül, hogy még magas is legyen, meg ne legyen elhízva - oké, ezen sem szoktam kiakadni (bár amikor a magasság már úgy van meghatározva, hogy a 160-as nő is min. 180-at vár el, akkor kicsit felhúzom a szemem


Tovább folytatva a "nincsenek nagy elvárásaim"-ról kiderül, hogy van még egy pár apró feltétel, mindegy, hogy mit dolgozik, de azt öltönyben tegye, mindegy, hogy milyen a haja, de nehogy kopaszodjon (azért 30 feletti férfiaknál ez már nem mindig áll meg), és persze se túl rövid, se túl hosszú, az arcszőrzet ilyen, a szeme olyan, a kedvencem az olyan elvárások, hogy "túl tömpe ujjai voltak"...


És ez az a pont, ahol kezdem feladni, mikor a nincs nagy elvárások lassan egy 150-200 pontos listává híznak olyan vicces kizáró okokkal, mint túl tömpe ujjai voltak :)

2020. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Ha itt megnézem a kérdéseket, akkor ha férfi írja ki az "elvárásait" egy kapcsolatban, általában így néz ki a kérdés: "Ne legyen ronda/kövér" és max meg van mellette egy "szeressen" vagy "kedves legyen". Ennyi. Mintha egy kapcsolatban ennyire lenne szükség :D"


Az a szomorú, hogy sokkal több férfi sírja tele az oldalt ilyen igényekkel és garantálom neked, hogy EGYETLEN privátot nem kap. Míg egy nő 10-20 között.


"Mivel a férfiak közt kevés van, aki önszántából öltönyt hord, olyat kell keresni, akinek legalább a munka miatt előírják. Valószínűleg egy vízvezeték-szerelő nem öltönyben jár el otthonról. De ha találnék ilyet, nem érdekelne, hogy vízvezeték-szerelő."


Alapvetően nagyon kevés férfi szeret öltönyt viselni. Még Bill Gates, Steve Jobs és egyéb dollármilliárdos, sikeres emberek is. De talán az is segítene, ha mondanád, hogy öltönyfétised van.


Amúgy elég széles a szórás. A 800 ft-os órabéres biztonsági őr meg a 0 Ft-os fizetésű, jutalékos ügynök rendszeresen öltönyt visel, a KATA-s vízvezetékszerelő havi 7-800 ezres tiszta profittal szerintem max esküvőn meg temetésen.


Ez az egyik tipikus példája, mikor az aranyásás ostobasággal párosul.


Kegyelemdöfés: VV Alekosz is szereti az öltönyöket. Bejön?


Tényleg nem akarlak bántani, de ez férfiaknál is jön le, hogy te titokban várod, hogy öltönyös legyen, tehát aranyásó vagy. Ha egy férfinak azt mondod, hogy te izgulsz az öltönyökre, elegáns öltözködésre, szerintem 10-ből 9 igent fog mondani és örül neki, hogy ilyen aprósággal hozzájárult a testi vonzalom növeléséhez.


De ehhez felül kéne vizsgálnod a női kitekert gondolkodást.

2020. ápr. 22. 22:56
 16/35 anonim ***** válasza:
37%

"a 160-as nő is min. 180-at vár el, akkor kicsit felhúzom a szemem"


De miért? A magasságkülönbség nem izgathatja a nőt? Tele van az oldal beteges fétisekkel, és te ezen húzogatod a szemöldököd?


"(sőt, pont a nők vannak a legjobban felháborodva, ha pl a férfi elvár magassarkút, vagy szoknyát, amit ők pont utálnak)"


Nem, itt tévedsz. Én azt akarom, hogy olyan embert találjak, akiért nem kell változtatnom a már meglévő stílusomat. Ha elvár valamit, ami nekem nem tetszik, akkor nem egymást keressük. És pont ezért keresek olyat, akinek legalább a munka miatt öltönyt kell hordania. Mert nem akarok megváltoztatni senkit. Nem akarom elvárni, hogy feszengjen miattam olyanban, ami nem ő.


A tömpe ujj, mivel gyerekes/nőies, simán beillik egy olyan tulajdonságnak, ami a nőn nem tetszik neked. Mondjuk ha nagy érdes lapátkeze van.

2020. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
28%

16: Ha 1-1 ilyen pont lenne, akkor nyilván nem ütköznék meg. Szereti a magasat? ok

Szereti az öltönyt? ok

Szereti a kecses ujjakat? ok


Amin meglepődöm, amikor ez a lista a végtelenbe tart....


Tudod, jogászok szokták mondani, mikor valaki azzal érvel, hogy nincs semmi baj a törvénnyel, hiszen minden pontjára van példa az EU-ban, hogy ez így igaz, de arra nincs példa, hogy az összes pont egyszerre szerepeljen.


Ebben az esetben is ezt érzem mindig, hogy nyilván mindenkinek vannak kizáró okok, vagy vonzó dolgok, de amikor sok tucat elemű a lista, akkor az már megdöbbentő, vagy megmosolyogtató (habitus függően).


(btw, a fétis az tárgyak iránt érzett szexuális vonzalom, tudom, hogy itt a GYK-n mindent fétisnek hívnak, amihez valaki vonzódik de a magassághoz vonzódás nem fétis ;))

2020. ápr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Akkor keressünk nevet az elvont fogalmakhoz való vonzalomnak, mert engem maga a magasságkülönbség izgat. Nem a magasság, hanem hogy hozzám képest magas. Vagy mások mellett magasnak tűnik. De mindegy is.


Nem tudom, nekem továbbra is az a véleményem, hogy akármilyen nevetséges is akárkinek a listája, minél inkább megtalálja a hozzá illőt, annál boldogabb lesz. Ezt is kényelmes férfi-nő ellentétnek beállítani, isten ments, hogy normálisan beszélgessünk ezen az oldalon nemek nélkül.

2020. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
62%

Azt még hadd tegyem hozzá, hogy soha nem értettem, miért kell ezeket ennyire mellre szívni. Pontosan ahogy írtad, hogy milyen kikötéseik vannak a férfiaknak, az egyiknek a miniszoknya kell, másiknak minimum derékig érő haj, harmadiknak mindennap főtt kaja, negyediknek, hogy tangát hordj, a minap egy kérdésnél a pasi leírta, hogy olyan nőt keres, aki fiatalon sportolt (wtf).


Amíg nem áll elém valaki azzal, hogy legyek ilyen, és akkor szeret, vagy akkor vonzóbbnak fog tartani, addig pont egy wtf a reakcióm, és nem fogok keseregni. Akkor sem, ha minden pasinak tanga kell. Akkor maradok egyedül, ennyi.

2020. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
48%

#19, te nem én vagyok?


Annyira szívemből szóltál.

Nem akarok senkit sem megvaltoztatni, kompromisszumot se kössön miattam senki, ahogyan én sem akarok ebben az értelemben.


Szerintem onnan fúj a szél, hogy minél mélyebb önismerettel bír valaki, és minél jobban rálát a korábbi kapcsolataiban felismerhető mintázatokra - akár dinamika, akár egyéb "kattanás" - annál pontosabb képe lesz arról, hogy mi az, ami feltétlenül szükséges, és mi az, ami semmiképpen nem fér bele.


Külső jegyek közül alig tudnék például olyan konkrétumot megragadni, ami nálam a "must have" - kategória. Legyen 10+ centivel magasabb nálam, ne legyen elhízott és ápolatlan. Öltönyre nem kattanok - ha a pasira igen, akkor rá vakondnadrágban és frakkban is.

Egyéb jellemzők vonatkozásában vannak inkább számomra hangsúlyosabb dolgok, amelyek azonban nem olyan könnyen megragadható dolgok. Ehhez kell(ene) ismerkedni, hogy felszínre kerüljenek, de én is elengedtem már ezt a dolgot.

Elméleti "checklistem" attól még lenne, a fentebb leìrt okból kifolyólag.

2020. ápr. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!