Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nem tudok beszélni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok beszélni lányokkal?

Figyelt kérdés
Amikor oda kerül a sor, hogy lánnyal kell beszélnem, valahogy leblokkolok és nem igazán tudok miről beszélni velük.Mintha attól félnék, hogy hülyeséget mondok. Zavarban vagyok lányok társaságában,a lányokkal való kommunikáció sosem volt erősségem, ha magamtól kellett tennem.

2020. ápr. 26. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Képzeld azt, hogy a barátaiddal beszélsz, vagy a tesóddal.


Nekem van egy néhány évvel fiatalabb húgom és ez pont sokat segített, hogy azt kezdtem elképzelni amikor idegen lányokkal beszélek, mintha a húgommal beszélnék. (Akivel nagyon jóban vagyunk, sokat viccelődünk, hülyéskedünk.) Tizenévesen én is fos voltam, és 21 éves koromig szűz is, de ennek nem kell örökre így lennie. Képes lehetsz változni, bár nagyon sok akaraterő, munka és kitartás kell hozzá.


26/F

2020. ápr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A saját rokonaimmal sem igazán tudok normálisan beszélgetni mert a közelükben is szorongok, barátaim nincsenek.
2020. ápr. 26. 15:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt gyakorolni kell, sőt ebben a végtelenségig lehet fejlődni
2020. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor hogy akarsz barátnőt? Ezek szerint nem csak a lányokkal, de senkivel nem tudsz beszélni. Kinek kellene ilyen kapcsolat? Keress fel szakembert
2020. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz feloldódni, akkor később csak egyre nehezebb lesz, többek között a párkeresés terén is. Egyrészt fejlődnöd kell, beszélgetni, kommunikálni, abban meg semmi nincs, ha "hülyeséget" mondasz. Mindenki mond "hülyeségeket", mindenkit lehurrognak az élete során ezerszer is, ettől nem szabad tartanod. Nekem is volt az életemben nem egy olyan eset, hogy nem egyezett a véleményem másokkal egy munkafeladat vagy a politika kapcsán, és kisebbségben maradtam, de próbáltam érveket felhozni, hogy én miért gondolom úgy, ahogy. Normális emberek társaságában emiatt nem nevetnek ki senkit, nekem pedig különösen értékes az, ha valaki nem csak szajkóz valamit, hanem érveket tud felhozni maga mellett. A másik dolog pedig az, hogy érdemes lenne feltárnod a szorongásod okait, ha másképp nem megy, akkor pszichológus segítségével.
2020. ápr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kornikus00 ***** válasza:
Azért van, mert nem oldanak fel, elvárják hogy te beszélj, és valahogy te is érzed, hogy nem vagy valami népszerű fiú náluk, és ez belül valahogy aggaszt és még neked nagy megfelelési kényszered is van, ls maximalista. Szerintem ami nem megy ne erőltest ha tetszel egy lágynak úgyis ad jelzést, és ha komolyan érdekled nem hagyja hogy le blokkolj, hanem elfogad úgy ahogy vagy.kár ezen agyalnod.
2020. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kornikus00 ***** válasza:

5



Semmi pszihológus! A kérdezőnek csupán a beállítottsága és a természete miatt alakult ki ez a gátlás, ez nem mentális probléma, hanem védekezési mehanizmus. Úgyanis soha nem volt hozzászokva, hogy lányok érdekelték volna! Ez lehet a külseje miatt, vagy a természete miatt is, vagy csupán kialakult mert a nőknek nem kellett komolyan soha. Ez természetes, szerintem várja ki míg talál egy hozzá hasonló lányt és a szerelmével feloldja!

2020. ápr. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!