Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mi a túl nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a túl nagy elvárás? Mit gondoltok arról, ha egy lány listán vezeti, hogy mit szeretne?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még, talán naív is, de úgy gondolom, van értelme várni arra, aki azokat a tulajdonságokat testesíti meg, amire vágyok. Az idők alatt összehoztam egy listát (tényleg van egy ilyen), ahová felírtam, melyek azok a tulajdonságok, amik szeretném, ha meglennének a jövőbeni páromban. Nyilván nem ezzel járkálok, de időnként vissza-visszatérek hozzá, s módosítom, ha úgy látom helyesnek (a tapasztalatok által). Azonban azon nem gondolkodtam még el, hogy “lejjebb” kellene-e adnom az igényeimből. Plusz, vannak kevésbé fontos tulajdonságok is rajta, szóval nem az van, hogy aki nem felel meg egy kritériumnak, de nagyon sokban meg igen, akkor nem mondok le rögtön róla azonnal,


Egyébként csak megjegyzésként, egy olyan listám is van, amin azt sorolom fel, hogy én mit tudnék nyújtani ennek az “álompasinak”.



2020. máj. 23. 23:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

A listák hasznosak, nekem is vannak.


Egyébként abszolút eltérő, hogy ki szerint mi a nagy elvárás. Talán könnyebb lenne válaszolni, ha bemásoltad volna a listáidat, mert így semmi konkrétat nem lehet írni. Csak ilyen általános választ, mint ez is. Ezzel pedig semmire nem fogsz menni.

2020. máj. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
Írd le mik a fontosabb pontok a listádon, abból könnyebb megmondani, hogy átlagos elvárásaid vannak-e vagy túlzó.
2020. máj. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nem volt kedvem leírni, mert elég hosszú, de lássuk (nem fontossági sorrendben)

tartózkodó, nem mutatja ki az érzelmeit, csak a hozzá közel álló embereknek (de előttük nem “szégyell” az érzéseiről beszélni (én ilyen vagyok és tapasztalat, hogy aki nem ilyen, az nem nagyon ért meg)

családcentrikus

nincs rossz, nagyon egészségtelen szokása, egészségesen él

van érzéke a spontaneitáshoz

van tekintélye, fel tudok rá nézni (lehet, nem túl 21. századi ebben a feminista világban, de mellėm akkor is egy erős személyiség kell)

szerény

szarkasztikus, érti a fekete humort

megbízható, törődő, lelkiismeretes

türelmes

eredményes, sikeres a munkájában (bármi is legyen az)

széles látókörű, szinte mindenről van valami véleménye, vagy legalábbis lehet vele beszélni sok mindenről

közös érdeklődés (pl. élettudományok, zenében hasonló ízlés)

szereti és igėnyli a fizikai kontaktust (ölelkezés, bújás)

támogató de építő jelleggel kritikus is, azaz józanító

magas, sötét dús hajú (erősen ideál, de lényeg, hogy vonzódjak hozzá)

nagylelkű, önzetlen

szereti az állatokat

udvarias

óvatos

komoly, érett gondolkozású

fontosak számára az értèkes emberi ka

2020. máj. 24. 00:29
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Nincs baj az elvárásokkal, sőt. Kell is, hogy legyenek. Az viszont fontos, hogy csak olyanokat várj el, amit te is nyújtani tudsz legalább olyan szinten, mint ahogy elvárod. Nőként írom.
2020. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

véletlen elküldtem... folyt:


fontosak számára az értèkes emberi kapcsolatok (kevés barát, de azok a legjobbak és élethosszig tartanak)

nem egy társasági ember, nem haverkodós

alapos

felelősségteljes

szereti a kihívásokat, kitartó

karizmatikus, magabiztos

tekintettel van másokra, empatikus (nem a fejét a homokba dugva él)

titokzatos (szintėn ilyen vagyok, s aki nem ilyen, az kb. 1 hét után feladja, mondván, hogy “nem érdeklem őt”)

pontos

racionális

romantikus, érzéki

tisztelettudó

nyugodt, nem egy dumagép

nem a fb-on (vagy egyéb közösségi oldalon) éli az életét

2020. máj. 24. 00:38
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Huhh nekem kicsit sok.. némelyik tulajdonság üti a másikat,de ha neked beválik, akkor nekem jó :D
2020. máj. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Ezek az elvárások nem olyan durvák. A legtöbbnek még én is képes vagyok megfelelni pedig rám mindent lehet mondani csak azt nem, hogy ideális férfi egy nő számára. Szóval ezek alapján simán találhatsz normális férfit magad mellé, persze senki és semmi csak nem ez vagy az. Biztos, hogy egy felelősségteljes ember is követ el hibát vagy meggondolatlanságot. Mivel nem vagyunk robotok és hibázunk. De jobb napjaimon számomra is teljesíthető dolgok ezek.



Amiben viszont nem:

Nincs rossz, nagyon egészségtelen szokása, egészségesen él

Zenében biztos nem lenne közös. Mivel az senkivel nem az.

Kimondottan magas sem vagyok.

Nem vagyok romantikus sem.

2020. máj. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Fontos hogy legyenek olyan alapértékek amiket tudod hogy keresel, de listát írni H..lyeseg mert minél tovább gondolkozol rajta annál inkább a fejedben vesodik és annál kritikusabb leszel és senki nem lesz megfelelő egy idő utan mert 1-2 dologban minimum mindenki el fog térni.


A realitástol máris kezdesz elszakadni mert olyan például nincs hogy valaki egy szemelyben visszahúzódó, óvatos, nem társasági, keveset beszél az erzeseirol ugyanakkor spontán, karizmatikus, magabiztos szenvedélyes. Mintha egy német mérnököt és egy olasz macsót akarnal összegyúrni.

2020. máj. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Szerintem valaki minél inkább racionális, annál kevésbé romantikus. Ezek eléggé kiütik egymást. Én racionálisnak mondanám magamat, mindent mérlegelek, és mindent meg tudok indokolni, hogy miért csinálok, érvelésben is elég jó vagyok, de nem tudom elképzelni magamat, hogy ott enyelgek, úgy mint mások.

Érzéseimet se szoktam igazán kimutatni, csak nagyon ritkán, persze ez nem azt jelenti, hogy nem tudok szeretni.

Amúgy kíváncsi lennék a "te mit nyújtasz" listára.

2020. máj. 24. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

Az elvárások jók, de a legtöbb embernél nem lehet őket komolyan venni. Pl. minden nő szereti elmondani, hogy nem bírja a rosszfiúkat, hanem a normális srácok az esetei, aztán meg a többségnél egyáltalán nem ezt látni. Az emberek többségének az önismerete nagyon hiányos, szóval az ilyen összeírt listák legtöbbször semmire sem jók, maximum a hiúság legyezgetésére.

A normális önismerettel, normálisan megfogalmazott elvárások, viszont teljesen korrektek.


Az elvárásokból való lejjebb adás sem mindig probléma és sokszor nem is arról van szó, hogy valaki lejjebb ad az igényeiből. Tiniként pl. sok csaj akar kockás hasú srácot, sok srác akar modell csajt, aztán később változnak a prioritások és lényegében úgy adnak lejjebb az igényeikből, hogy csak megváltoznak azok.

Ha valaki viszont azért ad lejjebb, mert nem talál megfelelőt, akkor lehet, hogy szomorú lesz az egész élete.


Az elvárásaidról meg... Hát, te pontosan az a kategória vagy, akinek a listája komolyan vehetetlen és az egész olyan, mintha egy magányos tini írta volna, mert épp nem volt más dolga. Egyrészt, egy csomó dolog benne irreálisan túlidealizált, másrészt, vannak azért szépen ellentmondások. Ezek után, az a listád már semmit sem ér, hogy te mit tudsz nyújtani. Gondolom, még nem találtad meg ezt a férfit... És nem is fogod.

2020. máj. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!