Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az oka annak, hogy a nőknek csak a népszerű, pörgős, menő srácok kellenek, míg a férfiak halálosan szerelmesek tudnak lenni egy gátlásos, szerény lányba is? Miért van ennyire az egekben a nők elvárása?

Figyelt kérdés
2020. máj. 27. 11:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Ambivertált nőként a kifejezetten pörgős emberek abszolút nem az én asztalom. A menőséget, mint olyat meg mindig gyanakvással fogadtam. Ki dönti el, mi a menő? És mi alapján? Nekem a menőség létezése a véleménydiktatúrának az egyik formája.
2020. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

11.


Ebben a véleménydiktatúrában élünk, és ez csak egy pici kellemetlen példa, vannak ennél sokkal nagyobb példák is. A nép azt mondja amit a hatalom mondat vele egyéni érdekei alapján. A véleményt is úgy formálják az átlagnál ahogyan szeretnék, elégséges egy pillantást vetni bármelyik "népszerű" híroldalra, újságra vagy televíziós csatornára.

2020. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%

Alapjábavéve nem igaz, hogy csak a népszerū, menō pasik kellenének a nōknek. Viszont ha egy férfi nagyon gátlásos, nulla önbizalommal, akkor az problémát jelenthet.


Talán az a bajod, hogy némely nōk úgy állnak hozzá a társkeresés kérdéséhez, hogy elvárják a kezdeményezést. Nem kell ehhez népszerūnek lenni. Lehet, hogy hátrányaid lesznek, ha elvárod, hogy a nō hódítson meg.


Amúgy az az érzésem, hogy “halálos szerelem” alatt te itt azt érted, hogy a férfit krónikus kanosság gyötri.. nem lesz föltétlenül szerelmes a gátlásos nōbe, de még így is levakarhatatlanbá válik, amikor egy kis kaland, szex potenciált érzékel az adott lányban.

2020. máj. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
25%

13.


De ahhoz, hogy kezdeményezz, kellenek bizonyos dolgok, amik ha nincsenek meg, akkor nem fogod merni. Pl. jó külső, jóképűség, jómódúság.

2020. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

"Mi az oka annak, hogy a férfiaknak, csak a népszerű, dögös, bomba csajok kellenek, míg a nők halálosan szerelmesek tudnak lenni egy gátlásos, szerény fiúba is?"

Ezzel, amit a 2-es írt én sokkal gyakrabban találkozom a való életben, mint ami az eredeti kérdés.

2020. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Melyik férfi nem szarja le, hogy a nő mennyire "menő"? Miért van az, hogy a nőknél a menőség leginkább a szépséggel áll korrelációban? A nem menő lányok többnyire a kövérek/csúnyák. Ha léteznének nem menő szép lányok, akkor a férfiak rájuk nyomulnának. Csak a nőknél valahogy a szépség egyben menőséget is okoz.
2020. máj. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
#16: ha ez igaz, akkor ennek az lehet az oka, hogy a társadalom / közvélemény a nőket megvetéssel sújtja, ha nyíltan be merik vallani, hogy náluk a jó külső ugyanannyit nyom a latban, mint a férfiaknál. Akik részéről viszont abszolút jogosnak véli ugyanez a közvélemény a külsőre vonatkozó akárhány elvárást. Kettős mérce, ennyi.
2020. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Azért durva, hogy mennyien csak a saját komplexusaikon át képesek szemlélni a világot és lazán ignorálnak minden tényt, ami nem felel meg nekik.


#15: Dehogy látod gyakrabban. Ha úgy lenne, akkor nem férfiaktól jönnének sorban a panaszkodó kérdések, hogy nem találnak barátnőt, nem kellenek senkinek és a 100 üzenetükből 1-re sem válaszolnak a társkeresőkön.


#17: He? A férfiakat konkrétan már akkor széttépik pl. itt is, ha lemerik írni, hogy nem járnának túlsúlyos nővel. A nőknél meg megy a bodypositive, meg fogadd el. A férfiakat ezerszer jobban támadják azért, ha a külsővel szemben megfogalmaznak akárcsak egy normális elvárást is.

2020. máj. 28. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

#19:


"A férfiakat konkrétan már akkor széttépik pl. itt is, ha lemerik írni, hogy nem járnának túlsúlyos nővel."


Ez így demagóg torzítás. Mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy olyan párválasztási preferenciái legyenek, amilyeneket akar. Én pont, hogy megértem azt, aki nem akar túlsúlyos partnert. A probléma szerintem azzal van, amikor alanyi jogon elvárná, hogy legyen partnere, sőt, a tökéletest megközelítő külsejű partnere, úgy, hogy ő maga mondjuk egy puhány, pocakos, tónustalan, soha nem sportolt, lusta pasas. Éééés nem elég, hogy elvárja, hanem itt, mindenki párkereső panaszládájában számon is kéri mintegy a társadalomtól, hogy miért nem nyújtanak neki tálcán egy olyat. Ha valaki maga is sportos, és sportos nőt szeretne, az teljesen jogos. Amikor ez utóbbi típust kritika éri, az két okból szokott előfordulni: 1, egy-két sérült önbecsülésű, jelentősen túlsúlyos nő sértve érzi magát, és nyígnak, miszerint hogy jön ő ahhoz. Ez ugyanolyan nevetséges, mint az előbb általam írt férfi változat a tónustalan testtel meg a pocakkal. 2, amikor az illető felsorolja az összes társkeresési preferenciáját, mondván, hogy nem találja magának a megfelelő nőt, és a leírásból kiderül, hogy kizárólag külsővel kapcsolatos elvárásai vannak, egyébként meg olyan üres a feje, mint egy lufi. Ekkor sem azzal van a baj, ha sportosként sportosat keres, hanem azzal, hogy attól, hogy egy nő sportos és csinos, még simán jobban szeretheti, ha a partnere értelmes és nem totálisan felszínes.


"A nőknél meg megy a bodypositive, meg fogadd el."


Az mondjuk szerintem nem normális mozgalom, sose szabadott volna ebbe a másik végletbe átlendülni a makulátlanul karcsú szépségeszménytől (sőt, a Kate Moss-féle anorexiás ideáltól), ami korábban volt. Egyébként is, milyen már, hogy valaki győzködi a másikat, hogy fogadja el, ha az nem akarja őt elfogadni? Szerintem simán nevetséges. Győzködjék inkább saját magukat, legyen elégedettek a testükkel, aztán nyerjék végre vissza a lelki békéjüket, ha már ennyire ezen múlik nekik. Bár ha valóban elégedettek lennének, akkor nem fújnának a külvilág azon tagjaira, akiknek nem ők jönnek be, hanem szimplán lesz*rnák az összes rájuk irányuló véleményt és visszajelzést úgy en bloc, és kiegyensúlyozottan élnék az életüket. És mindezt mostanában fogyni kezdett túlsúlyosként írom, aki le tudja sz*rni, mit gondol róla a külvilág, és a saját egészsége érdekében teszi, amit tesz.

2020. máj. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19: Leírod, hogy demagóg torzítás, amit írtam, majd leírsz egy tényleg demagóg torzítást.

Egyetértek, hogy mindenki azt vár el, amit akar. DE, az egyáltalán nem igaz, hogy itt mindenki túlsúlyosan várna el egy bomba alakú nőt. Volt olyan kérdés, ahol a kérdező leírta, hogy szinte csak annyi a külsővel szemben az elvárása, hogy ne legyen a nő túlsúlyos. Sorban kapta a támadó hozzászólásokat és kiderült, hogy ő maga sem túlsúlyos, hanem teljesen átlagos. És ugyanúgy támadták tovább... Lehetséges, hogy tényleg azért, amit írtál, hogy pár nő sértve érzi magát, de az a szomorú helyzet, hogy itt ez a pár nő a többség. (Szerencsére a valóságban azért mérföldekkel normálisabb hozzáállást látok mindkét nemtől.)


A bodypositive dologgal telesen egyetértünk. Ráadásul úgy, hogy amúgy nekem bejönnek a teltebb nők, de az egészségtelenség túlidealizálása és az elfogadás erőltetése tényleg gáz.

2020. máj. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!