Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért hiszik sokan, hogy ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik sokan, hogy ha egyedül van az ember, akkor boldogtalan?

Figyelt kérdés

Kicsit unom a "Szerezz már egy barátnőt." szöveget vagy azt, mikor mondom, hogy utoljára x éve voltam valakivel és ilyenkor nem is lenézően, de az látszik a szemükben, hogy "Jajj, te szegény." stb.

Én egyszerűen csak egyedül szeretnék boldogulni és minden energiámat abba fektetni, ami érdekel és a barátaimba. (Azok vannak és azért szerencsére akkora időmennyiséget nem igényelnek, mint egy kapcsolat)

Őszintén kivan a pöcsöm, hogy ezt sokan képtelenek felfogni :'D


2020. jún. 7. 13:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát tudod társas lények vagyunk. Ők biztosan függnek érzelmileg a párjuktól, vagy nagyon félnek az egyedülléttől, és talán ezért hiszik, hogy aki egyedül van az boldogtalan.
2020. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Mert kapcsolatfüggők, és magukból indulnak ki. Én is az a típus vagyok, aki csak akkor jön össze valakivel, ha tényleg klappol minden, és ha épp nincs ilyen, inkább vagyok egyedül, mintsem valakivel csak azért, hogy “valaki legyen”.
2020. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
+ Egyébként sokan kapcsolatban is boldogtalanok, szóval pláne nem értem, miért attól lenne boldogtalan valaki, hogy épp egyedül van. :D
2020. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert magukból indulnak ki, sokan kapcsolat függők és nem érzik jól magukat egyedül, egyszerűen kell, hogy legyen valaki mindig mellettük. Hiába nem szerelmes akkor is.
2020. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Mert a társadalom ezt közvetíti, hogy párkapcsolat az KELL! lényegtelen, hogy te nem akarsz, az kell és kész! Megmagyarázni nem tudják, hogy miért, de ebben hisznek. Aztán meg csodálkoznak, hogy páran, akik nem szerencsések, azok ahelyett, hogy azt mondanák, "Vazz. így jártam, maradok egyedül", öngyilkosok lesznek meg incelek. Pedig nem velük van a baj, hanem maga a párkapcsolat olyan, hogy sok ember nem képes rá. Eleve már a matek sem jön, ki fiatal korban férfitöbblet van, tehát eleve nem is lehet minden férfinak barátnője, mert matematikailag nincsen annyi nő a fiatal korosztályokban, mint férfi.
2020. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők azok és ebből számukra egyenesen következik az, hogy mások is. El se tudják képzelni, hogy valaki nem akkora lelki nyomorék, mint saját maguk és képes egyedül is boldog és kiegyensúlyozott lenni. Ha elképzelnék, még a végén szembe kéne nézniük azzal, hogy velük van a baj, így sokkal könnyebb a kis lelküknek.
2020. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek egyedül nem tudnak boldogok lenni, csak ha van mellettük valaki, amikor egyedül vannak akkor is a nagy szerelem után vágyakoznak és azt hajkurásszák.
2020. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Akkor most miért érzem az indulatot belőletek? Ki az az emer, aki nem szeretne egy kellemes tàrsat és egy jó kapcsolatot? Mi ebben a tàrsfüggőség?


Egyébként kérdező! Pontosan azért zavar a kérdés, mert te is pontosan egy ilyen kapcsolatot szeretnél, csak nem jött még össze. Engem, sőt màsokat miért nem zavarnak az irrelevàns kérdések?


Aztàn a többi magànyossàg baràt hozzàszólóból is süt a dac, a negatív érzés hullàm. Engem pl. miért nem érdekel az, hogy egy összejövetelen miért kínálnak alkohollal? Én nem iszom, aki meg inni akar, hajrà. Nem ítélkezem velük szemben, ugyanis nincsenek ràm hatàssal.

2020. jún. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8-nak


Nem, nem akarok kapcsolatot. Hogy mi zavar?

Az, hogy az emberek képtelenek elfogadni azt, ha nem azok a dolgok érdekelnek, mint őket. Ez nem feltétlenül csak a párkapcsolat témára igaz, de mivel az a legtöbb ember életében egy központi téma, sokszor előkerül és egyszerűen idegesít, ha emiatt hülyének vagy furának néznek.

Én soha senkinek nem mondom meg, hogy mit csináljon, hogyan éljen, mivel nincsen hozzá közöm, legfeljebb a véleményemet mondom el, ha kérik.

Én is elvárnám ezt másoktól, de úgy tűnik lehetetlen dolgot kérek.

2020. jún. 7. 14:53
 10/19 anonim ***** válasza:
Nézd, a társadalmat vagy annak beidegződéseit, kultúráját nem fogod tudni megváltoztatni soha. S igen, a mai magyar társadalom nem kimondottan arról híres, hogy elfogadja, s még kevésbé, hogy támogassa az átlagostól jelentősen eltérő életfelfogást és értékrendet. Ez ellen a gyakorlatban semmit nem tudsz tenni. Az egyetlen, amit ténylegesen tehetsz ilyen helyzetben (a kivándorláson és a teljes bezárkózáson felül) az, hogy megpróbálod tolerálni az intoleranciát. Éppúgy, mint ahogy egy undorító bőrbetegségben szenvedőnek is meg kell tanulnia azt, hogy az emberek többsége fintorog, ha ránéz, ugyanúgy neked is meg kell tanulnod az emberek kritikáját, beleszólásait a helyükön kezelni, hogy lelkileg ne zaklassanak fel annyira. Ez nem könnyű, elismerem. Esetleg egy pszichológus segíthet, ha magadtól nem megy.
2020. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!