Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ez miatt most én gyengének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez miatt most én gyengének vagy gyávának számítok? Miért olyan hihetetlen ez az emberek számára?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy nem szeretnék többet kapcsolatot, nem érdekel az egész a sok csalódás miatt, amit okoztak nekem. Úgy érzem így jobb nekem, nem zavar különösebben, néha kapok egy-két furcsa fintort az igaz, ha valakinek mondom, mert pl. szóba kerül. Biztos vagyok benne, hogy nekem ez nem kell, így lesz jó. Nincs szükségem megint azokra a dolgokra, amik megtörténtek. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok mióta megerősödött bennem a dolog, hogy tényleg soha többet senkit nem akarok.

Megkaptam, hogy ez félelem és gyávaság, de én inkább praktikusnak mondanám. Éveket elpazaroltam az életemből olyan emberekre, akik Oscar díjas alakítást nyújtottak, aztán persze én sérültem. Igazából lehet akkor tényleg gyáva vagyok, de nem érdekel. Miért kellene nekem mindenáron társat keresnem magam mellé? Mi van akkor, ha én mindent egyedül szeretnék? Ez tényleg ennyire elítélendő? Soha nem voltam még ennyire békében az életemben, mint most. A lelkembe költözött valami eszméletlen nagy nyugalom és nem áll módomban senkinek engedni ezt elrontani a jövőben.


2020. jún. 26. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
A Te életed. Úgy éled ahogy neked megfelelő, csak nehogy később megbánd ezt a döntésed, mert van ami nem visszafordítható. Lásd család, gyermekszületés stb.
2020. jún. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez szép és jó de 1x ugyis jön majd valaki aki iránt érez i fogsz és mindez amit te elterveztél felülíródik.

Hülyeség ezért ilyet eldönteni.

Jelenleg elvagy egyedül ennyi a jövőt ugysem tudhatod mi lesz.

Na meg ha tényleg nem akarnál senkit ezt nem írtad volna ide ki. :D

Ne izgulj majd túlleszel az eddigi csalódásodon csak idő kell.

2020. jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2 Nálad a pont.
2020. jún. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Többször sérültem, mindig sírtam a végén. Olyat szerettem, akit nem szabadott vagy olyan szeretett, akinek nem szabadott, vagy olyannal hozott össze a sors, akinek nem tudtam megfelelni és csak ártottam volna neki, ha mellette maradok. Mindig fájt, mindig gyötrődtem. De nem adom fel.

Ha egy boxoló bemegy a ringbe, tudja, hogy fog kapni ütéseket. El elkerülhetetlen, de az aki pár ütés után feladja, soha nem nyerhet. Legyél harcos, ne ad fel. Megtalálod, akit keresel.


35F

2020. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De én nem keresek. Az utóbbi pár hónapban akadt 2 ember, aki bepróbálkozott, de szándékosan bunkó voltam és elküldtem őket, hogy vissza se akarjanak jönni. Nem szép dolog tudom, de pont ez a lényeg. Hogy nem akarom se most, se a jövőben ezt a kapcsolatot meg szerelmet sehogy. Teljesen biztos vagyok benne, nem fog többet olyan helyzet kialakulni, ahol elkezdhetek érezni valamit, mert nem jut senki olyan közel hozzám, arról teszek.

A kérdésem inkább arról szól, még ha rosszul is fogalmaztam meg, hogy ez miért ilyen elítélendő? Én nem szólok be olyan embereknek, akik család, gyerek meg kapcsolat pártiak. Nem értem, hogy akkor ők miért nem képesek egy percig csak átgondolni az én oldalamról is a dolgokat? Soha nem voltam még semmiben sem ennyire biztos. Egyszerűen nem érzek semmit, nincs igényem társra. Nehéz ezt így elmagyarázni, de biztos van olyan, aki érzett már hasonlót és megérti.

2020. jún. 26. 18:16
 6/13 anonim ***** válasza:
5 Nem értem, hogy honnan veszed, hogy ez miatt elítélne téged bárki is.
2020. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az emberek viselkedéséből veszem. Értelemszerűen nem ezzel indít senki, nem ez a beszédtéma, de ha mégis szóba kerül, akkor érzek egyrészt egyfajta gúnyt mások felől, másrészt egy ilyen “na majd még meggondolod te ezt típusú” reakciót (lásd 2. Válaszadó). Vannak nagy ősanyák, akik szerint az egyetlen életcél a férjfogás és gyerekszülés. Valaki csak szimplán a szerelembe szerelmes, vannak ilyen kis romantikus ismerőseim. Egyszerűen én belőlem ezek hiányoznak, lehet régen mélyen valahol megvoltak bennem egyszer, de jelenleg én már nem érzek semmi ilyesmit. Konkrétan van olyan rokonom, aki kinevetett egyszer, mikor szóba jött ez. Miért kell egyből így viselkedni az emberrel? Persze, ha én szólnék be valamit a kapcsolatfüggő meg egyéb embereknek vérig sértődnének.
2020. jún. 26. 18:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő,csak más a hozzáállásod,mint a többségnek.Az emberi agy korlátozott mennyiségű információt képes tárolni,ezért egyszerűsít,és címkéz.(Aki nem normakövető,az furcsa/gyenge/gyáva/etc.)Az emberek (általában) ösztönösen félnek a számukra ismeretlen dolgoktól,ami nem fér a világképükbe,azt hajlamosak elutasítani.
2020. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Soha nem voltam még ennyire békében az életemben, mint most. A lelkembe költözött valami eszméletlen nagy nyugalom és nem áll módomban senkinek engedni ezt elrontani a jövőben."

Ez nem igaz, ezért elég "egy-két furcsa fintor" ahhoz, hogy kiborulj. Betegesen keresed másokon az olyan reakciókat, amikbe beleképzeled azt, hogy téged elítélnek azért, mert nem akarsz barátot.

2020. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond, a te életed, a te döntésed. De! Én azt tanacsolnám...tudom így név nélkül egy fórumon mit sem számít egy idegen tanácsa, de szerintem ne zárd el magadtól annak a lehetőségét hogy valakivel boldog legyél. Az teljesen rendben van, hogy nem keresel szandékosan kapcsolatot, nem feltétlen akarsz ismerkedni, de ne dobd el magadtól a lehetőséget. Szóval halgass a megérzéseidre, mert vab arra is esély, hogy egyszer találkozol valakivel aki nélkül utána el sem tudod majd képzelni az életed. Nem tudom hány éves lehetsz, szóval lehet, hogy 30 lehet, hogy 70 évesen jön el ez a pillanat. Dr ha szándékosan elzárod magad mindentől, mindenkitől akkor biztosan nem lesz ilyen.
2020. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!