Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért háborodnak fel a pasik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért háborodnak fel a pasik ezen az egy elvárásomon?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon fontos, hogy a másik is tudjon főzni és rendszeresen főzzön, ne csak rendelt kaját egyen és a tudása ne merüljön ki a rántott hús sült krumplivalban, hanem komplexebb ételeket is el tudjon készíteni.

2020. aug. 5. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
71%

A mai modern férfi a gyerekszülésen és az emlőn keresztüli tápláláson kívül minden ún. női munkát el kell tudjon végezni készségszinten.


A múltban lemaradók, időutazók, éretlenek stb szoktak a fenti elvárásaidon felháborodni.


47F

2020. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
28%

Akkor én le vagyok ragadva a múltba, de 24 évesen én azt gondolom, hogy bármennyire is próbálják a nyugati szelek lerombolni, női-férfi archetípus igenis létezik a tudatalattiban és nem a társadalom aggatta ránk ezeket a szerepeket. A női archetípus része a táplálás. Szóval a nő feladat elsősorban az étel elkészítése.


Az persze nagyon jó, ha a férfi is tud. Ha hazaesek migrénnel, nem szívesen állok neki főzőcskézni. Hideg ételeket tudjon is magától elkészíteni. De felelősséget a nőnek kéne éreznie ezügyben.


Egy mai modern kapcsolatban azonban a férfiaknak nincs joga felháborodni. Megbeszélni a dolgot van joguk, de csípőből követelőzni nincs. Ha ő a férfias feladatokat ellátja, akkor több oka van vitatkozni, de ha a kanapén heverészik, akkor meg csak nevetségessé teszi magát.

2020. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
82%
#2ez marhaság.. Engem például kifejezetten megnyugtat, pihentet a főzés... Ha pálinka vagy sör akkor mégjobban :D
2020. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
63%

Aki ezen felháborodik, annak anyuci mellett van a helye, nem egy barátnő/feleség mellett. Simán igénytelenség, ha valaki szirszarokat eszik vagy kidob egy valag pénzt rendelt kajára, ha épp nincs, aki elé tegye a normális főtt ételt.

Apám pl már kamaszkorában tudott főzni alapvető kajákat, egyedül azért, mert nem a tökeit vakargatva várta, hogy nagyanyám hazérjen a munkából és megfőzzön, hanem fogta magát és odaállt a tűzhely mellé.

2020. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
31%

1: Helló pajtás. Egyet értek. Sok ismerősöm kimerül a foci lexikális mantrázásában. Főzni szerintem is alap. No és 48F

Kérdező: ettől függetlenül nem kell(ene) ezen görcsölni, pláne ha vannak más erősségei a párnakvalónak. Csináld okosabban, nem tud főzni oké, de közös főzésben benne van? Akkor minden rendben. Képzeld el a férfinak az lenne a vágya, hogy tudj zongorázni, te meg konkrétan botfülű vagy, és kicsi a kezed hozzá... Na érted, megoldás lehet hogy akkor énekelsz a zongora játékához, ha kicsit hamisan is. Nem tudom mennyire világos mit is szeretnék mondani, remélem átment.

2020. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
38%
Semmi gond ezzel az elvárással, ha cserébe te is elvegzed a "férfias" munkákat, mondjuk füvet kaszálsz, betonozol, felkapod a 24-es ásványvizes zsugorfóliát bevásárláskor...
2020. aug. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez olyan, mint elvárni, hogy a nő tudjon kereket cserélni (autón, biciklin). Sőt, ha a komplexitást nézzük, akkor még egy akkucserének, vagy olajszint-ellenőrzésnek is bele kell férnie.

Férfiak közül sem megy ez mindegyiknek, de vannak nők, akik képesek rá. Ezért most várjuk el mindegyiktől?


Félreértés ne essék, határozottan emancipáltnak tartom magam. Egyedülálló anya nevelt fel, a villanyszerelés kivételével bármit megoldott egyedül (esetleg a két bátyám segítségével), az általam felsorolt összes tevékenységet én magam is el tudom végezni nőként, és a nokedliszaggatás is megy. Volt már olyan párom, aki jól főzött, és olyan is, aki a krumplihámozóval is 8 napon túl gyógyuló sérülést okozott magának. Alap, hogy a háztartás minden nyűgje nem az enyém csak mert nő vagyok, aki semmiben sem partner, az repül. De azért a választás szabadságát meghagyom a pasinak, ha ő nem érzi magáénak a főzést, akkor ne főzzön. Mondjuk porszívózzon akkor. Vagy hajtogasson tiszta ruhát. Csinálja ő a reggelit, meg a kávét. Én meg főzök.

Szerintem a kommunikáció a lényeg. Lehet, hogy te magad sem szeretsz főzni, kérdező, és ezért szabadulnál a feladattól. Akkor viszont keress olyan párt, akinek az anyukája egy szakácszseni (az én anyósom ilyen), ő heti többször küldi nekünk a hazait, és egyikünknek sem kell főznie olyankor. :)

2020. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
12%

#3, #2 vagyok és miért is áll szemben a te válaszod az én válaszommal?

Felőlem lehet a férfi a séfek séfje, becsülendő, ha jól főz, az én hozzászólásom üzenete: ha az asztalon nincs meleg étel a családnak, az a nő felelőssége. A nőnek kell kellemetlenül éreznie magát miatta.


Persze mielőtt ezt valaki igazságtalannak érzi, ez a férfias feladatokkal is így van. Például az nem a nő kellemetlensége, ha hetek óta nincs megszerelve/összeszerelve valami.

2020. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
27%

Oké én megtanulok neked komplett kaját főzni, ha elmondod minek.

Én eleszem a rántott húst és talán még táplálóbb is mint a mustáros tejfölös mártásban úszó libamájas békacomb.

2020. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
68%
"ha az asztalon nincs meleg étel a családnak, az a nő felelőssége. A nőnek kell kellemetlenül éreznie magát miatta." Pfff. Egy időutazó a XVII. századból. Remélem, retúrjegye van.
2020. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!