Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A sikertelen férfiaknak végül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A sikertelen férfiaknak végül is most mi a problémájuk a nőkkel?

Figyelt kérdés

Először azért sírnak, hogy a nők csak a felső 10-20 % pasit veszik észre, ezért nem jut nekik, és hogy az átlag nők miért nem a saját szintjükön válogatnak.


Ha meg fel vannak világosítva, hogy sok átlag nő átlag pasival van, akkor meg az a bajuk, hogy a nők csak megalkuvásból vannak az átlag pasikkal, és valójában a felső 10-20 %-ra vágynak.


Most ezt valójában az az 1 % incel pasi mondja, akiknek tényleg nem jut senki, meg vannak keseredve, és mindenbe belekötnek?


2020. aug. 12. 17:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
#19: Természetesen nem azt akarom mondani, hogy nem lehet barátnője ezeknek az introvertált vagy szorongó személyiségű embereknek, hanem azt, hogy a #18 által javasolt recept a Tinderrel náluk nem működhet, kár is próbálkozniuk, mert felsülnek vele. Nekik más módszerekkel kell keresgélniük, pl. olyan internetes társkeresőkön, ahol nem ciki hosszabban levelezni, esetleg az érdeklődésüknek megfelelő klubokban. De mivel ezekkel a módszerekkel egyrészt jóval kevesebb nővel tudnak adott idő alatt kapcsolatba lépni, másrészt a nők jóval kisebb részének jöhet szóba ilyen férfi (hiszen a szorongó és a nem szorongó nők általában egyaránt magabiztos, laza férfira vágynak), az esélyeik sokkal rosszabbak. Én is ismerek egy olyan szorongó, zárkózott férfit, akinek családja van, de attól, hogy néhányuknak sikerül, még egészen biztos vagyok benne, hogy az egyre inkább Internet-alapúvá és lazává váló társkeresésben nekik jóval nehezebb dolguk van manapság, mint régebben.
2020. aug. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

21-es, kezdem azt érezni, hogy szerinted az introvertált egyenlő a szorongóval. Attól mert valaki nem extrovertált, még nem biztos, hogy önbizalomhiányos, annyi a különbség, hogy az egyik előnyben részesíti a nyugodtabb légkört, kevesebb emberrel, több egyedülléttel. De attól még az ilyen ember nem parázik a többitől, csak hamar lemeríti a pörgés. Attól még lehet laza, humoros, magabiztos. Extrovertált nem egyenlő a magabiztossággal.

Én nő vagyok és elég komolyan introvertált, egyáltalán nem vágynék pörgős bulikirályra, aki mindenféle idióta szöveggel, önmagát menőnek gondolva, próbálna felszedni.

2020. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

#22: Egyáltalán nem azt mondtam, hogy minden introvertált ember szorongó. A szorongó emberek viszont nagy többségükben egyben introvertáltak is, éppen mivel a szorongásuk részben úgy nyilvánul meg, hogy félnek mások negatív megítélésétől, s ezért inkább bezárkóznak, hogy elkerüljék az ilyen vélt vagy valós megítéléseket.


A lazaságnak pedig vannak fokozatai, s természetesen ezt is túl lehet tolni annyira, hogy az már a nők többsége számára nem szimpatikus, ahogy neked sem az. Viszont aki a "lazaság-spektrum" alsó ötödében van a szorongásai és a befelé fordulása miatt, az semmiképpen nem tud hitelesen magabiztosságot, határozottságot sugározni magából; s a nők óriási többségének emiatt hiányérzete lesz. Az ilyen férfit ritkán tartják vonzónak a nők, márpedig az első randin az ösztönös vonzalom nagyon fontos, s ha ez nincs meg, akkor szinte minden nő továbbáll, nem ad második esélyt.

2020. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Aki szorong, menjen szakemberhez.
2020. aug. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
#24: Valóban lehet a szorongó embereknek pszichológushoz járni, de nem mindenkinek van erre havi 40 ezer forintja. Ami viszont még ennél is rosszabb, hogy sajnos jelenleg a pszichológia és pszichiátria még nem jutott el oda, hogy minden szorongó emberen segíteni tudjon. Van, aki fél év alatt látványos javulást mutat, de van, aki 5 évig jár terápiára különösebb eredmény nélkül. A szorongás mögött ugyanis olyan személyiségzavarok is állhatnak kiváltó okként, amelyek felnőtt korban már szinte gyógyíthatatlanok, vagy csak mérsékelt eredmény várható még hosszú terápiától is. Nagyjából minden tizedik ember személyiségzavaros, olyan megrögzült gondolati minták börtönében élve, amelyekből nem tud szabadulni; s amelyek többek között olyan felszíni tüneteket is eredményezhetnek, mint a szorongás vagy a depresszió. Persze lehet szorongásoldó gyógyszereket és antidepresszívumokat szedni, de az efféle tüneti kezelés nem teszi jelentősen vonzóbbá ezeket a férfiakat a nők körében, mert a nők általában megérzik már az első beszélgetés során, hogy valami nincs rendben. Ezek az emberek akkor sem tudnak magabiztosságot, pozitív jövőképet hitelesen sugározni magukból, ha éppen fizikailag nem szoronganak, egyszerűen azért, mert a gondolatviláguk nem kompatibilis a magabiztossággal.
2020. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Van ezernyi terápia, ami akár egyénileg is végezhető. Havi 40 ezer Ft nem sok amúgy cserébe egy teljesebb életért.
2020. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
#26: Az élet kegyetlenebb az optimizmusodnál. Én kb. 20 éve járok szinte folyamatosan terápiára, ezalatt tucatnyi pszichológusnál fordultam meg. Az utóbbi 10 évben alternatív terápiákkal, valamint önsegítő módszerekkel is kiegészítettem a kezelést. Egy vagyont elköltöttem mindezekre, tényleg mindent beleadtam. S most még rosszabb a helyzet, mint 20 éve volt. Ennek részbeni oka valószínűleg éppen az elszigeteltség, azaz ez egy önmagát gerjesztő folyamat. S nem vagyok egyedül, vannak szép számmal sorstársaim.
2020. aug. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
25-ös: elképesztően jól összefoglaltad. Az igazság az, hogy a terápia sikere egyáltalán nem garantált, életünk végéig próbálgathatjuk a különféle módszereket, szakembereket, megy az idő, megy a pénz, a változás annyi, hogy nem csak simán szorongó emberek leszünk, hanem önismerettel rendelkező szorongó emberek.
2020. aug. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!