Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi ez a vicc hogy egy férfinak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a vicc hogy egy férfinak saját lakás meg autó kell már 25 éves korára?

Figyelt kérdés
Aki nem gazdag család gyereke az hogy teremtsen meg egy vagyont ilyen fiatalon?
2020. szept. 26. 07:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
81%
Az önállósodás valóban nagyon fontos, de a szülői házból való kirepülés nem feltétlenül jelenti hogy valaki önálló lesz, ahogy az otthon maradás sem garantálja az önállótlanságot.
2020. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
74%

#21


Szerintem abban van a titok nyitja, hogy ki MIÉRT marad otthon.


Én azt gondolom, hogy azok az emberek, akinek 25 évesen - de inkább toljuk ki ezt az életkort 29-30-évre, hogy reálisabb legyen a dolog - saját vagyonnal rendelkeznek, intelligensebbek, mint az átlag ember, akik elszórták a fiatal éveket. Feltehetően már 16 évesen határozott céljaik voltak, jól tanultak az iskolában, mellette vállalatak diákmunkát, jól ment nekik a csajozás, stb. Mikor meg kikerültek a suliból, a munkájukban kiemelkedőek voltak, és jól kerestek. Az informatikus srác pl. ellátott engem munkaügyi tanácsokkal is, és a szorgalmat emelte ki, amire szerinte a főnökök felfigyelnek.


Szóval nem meglepő ilyen mentalitással, hogy valaki már fiatalon kisebb vagyonnal rendelkezik. Az említett osztálytársam pl. 28 évesen vett lakást, addig otthon lakott, mert tette le mindig a pénzt. Még akkor is otthon volt, amikor újította fel a frissen vásárolt lakását. Tehát ő nem azért volt otthon, mert élősködni akart, hanem szükségből, és taktikából. Ha elment volna albérletbe, később tudott volna lakást venni.


Ezzel a mentalitással szerintem nincs gond.


A gond ott van, amit a 30 feletti haver példáján mutattam be. Ő is otthon van, de ő élősködik. Egy fillére sincs a bankban, csóró. És úgy tűnik, hogy nincs is neki tervben, hogy elköltözik. Csak hazudgál össze-vissza, hogy ő ezt-azt vett, ilyen-olyan csaja van, stb.


De közben sehol semni, kb. 10 éve láttam utoljára nővel.

2020. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor tisztázzuk:

Még informatikusként is nagyon ritka, hogy huszonévesen milliós fizetése

legyen valakinek.

Eleve 21-22 évesen indul neki a pályának, ha 3 év felsőoktatást feltételezünk, és még jónéhány évig juniornak számít.


[link]


Lehet nézelődni, van benne szép színes táblázat, a seniorok keresnek 1 milla BRUTTÓ!!! körül.

30 éves kor előtt pedig nem éri el a senior szintet ebben a szakmában az ember.



Szóval aki itt azt írta, hogy a huszonéves informatikus haverja 1 millát keres: a haverod nagy valószínűséggel kamuzik, kis valószínűséggel pedig valami hihetetlen nagy szerencséje van.


Tehát, egy informatikában dolgozó junior/medior ember jellemzően 300-500 nettó körül keres, a seniorok 600-900 nettó körül.


Vegyük tehát a tipikus huszonéves, budapesti junior informatikust 400 nettóval.

Tegyük fel, hogy pesti származású eleve, és tud mamahotelezni; ebben az esetben mondjuk félre tud tenni havi 200at.


Azaz évente 2,4 millát.


Egy normális méretű, normális helyen lévő lakás ára pesten minimum 30 millió, ennyi alatt csak nagyon tré környékeken kapsz, vagy kis lyukakat.


Tehát informatikus barátunk úgy cirka 12 évig, tehát 35 éves koráig kuporgathatna, mire meg tudná venni hitel nélkül, és hangsúlyozom, ez akkor igaz, ha mamahotelezik.


Ha albérletben lakik, akkor máris változik a képlet, mert min. 120 rugó havonta egy albérlet pesten, ennyivel kevesebbet tudna félretenni, azaz havi 80at tudna félrerakni.


Azaz évi ~1 milliót. Tehát ebben az esetben 30 évig kéne gyűjtögetnie.


Persze van az a lehetőség, hogy hitelt vesz fel az ember.


A jogszabályilag előírt minimum önerő egy lakáshoz 20%, de ez a minimum, ennél tipikusan nagyobb önerőt szoktak kérni a bankok, mondjuk legyen 25%.


Tehát, ki kéne skálázzon a hősünk 7,5 millió forintnyi önerőt.

Ez mamahotelezéssel kicsivel több, mint 3 évig tartana.

Albérlet mellett pedig 7,5 évig.


És akkor nem volt nyaralni, nem vett kocsit, számítógépet, telefont, etc.


És itt egy bőven az átlag felett kereső fiatal emberről beszélünk.


Na kb. ennyire reális 25 évesen a saját lakás meg kocsi.


Úgyhogy a nők elvárásai nem kicsit el vannak szállva a valóságtól.

Kedves hölgyek, ha annyira kell a lakás meg a kocsi, miért nem kaparjátok össze magatoknak? :D

2020. szept. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
56%

16 tehát 19 évesen, komolyabb végzettség nélkül (érettségi után egy komolyabb emelt/felsőszintű képzés min. két év, tehát ha összesz.rod magad, se végeznéd el 20 éves kor előtt) kimentél, és két év alatt összeszedted egy vidéki ház árát?

Ennyiből max. egy faluvégi vályogház jön ki. Vagy egy "felújítandó" (értsd: dózer és az alapoktól újraépítés, ötvenéves kádár-kocka. Ezzel csajozol?

2020. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy baromság, hogy "kell". Ha egy aranyásót akarsz, vagy egy semmirekellő, életképtelen nőt, aki lakhatásért sz.pik, akkor "kell". Normális nő nem azt nézi, hogy beleülhet-e a készbe, max. azt, hogy a férfi egyébként igyekvő, szorgalmas, ambíciózus vagy lusta disznó. De ha az előbbi, akkor nem fogja elvárni, hogy 25 évesen tehermentes öröklakásod legyen meg BMW a garázsban. Ezt csak a frusztrált lóf.szjóskák hajtogatják, akik rondák és unalmasak, ezért elhajtják őket a nők, ők meg bosszúból mantrázzák ezt a hülyeséget, hogy a "a nőknek kocsi meg lakás kell, hö".
2020. szept. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%

#23


Nem kamuzott az akkori informatikus haver, mivel láttam a frissen megkapott 1 millió forintját. Először képen kuldte át, majd el is hozta magával.


Viszont hülyeség, hogy ez lenne a nők elvárása. Ő fiatalon már milliomos volt, de nem ő az átlag.

2020. szept. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
57%

#24, Igen.

Gepeszlakatos szakmam van, de nem dolgoztam benne.

Epitkezesben dolgoztam kulfoldon, es a kajan kivul semmire se kellett koltenem.

Es nem a falu vegen, hanem a kozpontjaban laktam. Nyilvan nem egy rozsadombi villarol beszelunk, de lakni pont eleg volt. Es full fahazrol beszelunk.

A csajozast meg nem tudom minek kell felhozni. En lakni akartam valahol, nem a lanyoknak dicsekedni. Akkoriban a kornyeken amugy is mindenki tudott lakast szerelni, szoval ez csajozni keves lett volna.

2020. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
40%
27 Azért, mert a kérdés a Felnőtt párkapcsolatok topikban van, így az, hogy a férfiaknak "kell", hogy legyen saját lakás, autó 25 éves korra, egyértelműen a nőki elvárásokra vonatkozik.
2020. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
38%

"1. Informatikusnak eleve olyan embereknek ajánlott menni, akiknek jó képességeik vannak. Aki nem tudja levezetni a bonyolult matematikai egyenleteket, az ne menjen informatikusnak."


Ha tudnád milyen kevés informatikus ért a matekhoz...xd

2020. szept. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

#29


Egy komoly informatikusnak érteni kell a matekhoz, nem hiába tanitják egyetemi szinten is, és van belőle PhD képzés.


Másik osztálytarsam programozónak tanult, de ott hagyta mert neki nehéz volt. Valami olyasmit mondott, hogy nehéz matematika az egész.

2020. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!