Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mennyi közös hobbitok van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi közös hobbitok van a párotokkal, mennyire fontos ez a kapcsolatotokban?

Figyelt kérdés

Tapasztalatom szerint ez egy fontos dolog. Sajnos 24 éves nőként sosem volt párkapcsolatom, bár szubkultúra tag vagyok, animéket nézek. Nehezen tudom elképzelni, hogy olyan párom legyen, akit egyáltalán nem érdekel ez a dolog, de van aki el is ítéli. Nekem a legfőbb hobbim is ehhez kapcsolódik, hiszen anime stílusban rajzolok. Nem olcsóak az eszközök, amiket használok, eddig kb. 400.000 ft-ot költöttem Copic filcekre meg egy digitális táblára, de bizonyára sokan haszontalannak ítélnék meg ezt a dolgot. Pénzt egyelőre nem keresek vele, nem nagyon van időm erre most. Természetesen nyitott vagyok másra is, nem tartom magam otakunak, nem vagyok rocker, de apával is mindenféle blues, jazz stb. koncertekre szívesen elmegyek, túrázni, utazgatni is szeretek, bár ezek jó része háttérbe szorult, mert az egyetemisták elég csórók tudnak lenni, bár a többség hajlandó zsíros kenyéren élni, hogy több élménye legyen, hát az nem én vagyok. XD


Legjobb barátnőm is animés, de nyilván az értékrendünk, a világnézetünk az, ami összeköt bennünket.


Sajnos elég sokszor felvetődött köztünk, hogy a barátkozás is nehezen megy nekünk, lehet így párunk sem lesz sosem. Nem Pesten élünk.


Konkrétan azt látom, hogy vagy keresek valami társas hobbit magamnak a közeljövőben, vagy netes társkeresőkre megyek fel, mert az egyetemen nem tudok ismerkedni egyszerűen.


Nyilván szóba állok férfiakkal, de egyrészt a korombeliek java része már elköteleződött, másrészt saccra minimum 10 emberrel szóba kéne állni ahhoz, hogy legalább egy érdeklődését felkeltsem és viszont. Teljesen megértem, ha a férfiak sértőnek tartják, ha nem ütik meg egy nő ingerküszöbét, de nincs miért áltatni őket. Netes próbálkozásból általános tapasztalat, hogy a férfiak gyorsan túl akarnak esni a szexen (és/vagy mást nem akarnak), vagy ugyanazon indokból mennének fel, mint én. Ó és csak pestiek próbálkoztak. :D Mintha el lennék vágva a világtól.


Mondjuk egyetemi szférában szignifikánsan több nő van, ez biztos. Amíg 1 férfira jut 4 nő (és van, aki incel), úgy valóban nehéz. Egy barátnőm műszaki egyetemen nem talált magának párt, mert ő sokkal jobb tanuló volt mindenkinél, aki udvarolt neki. Végül a munkahelyén lelte meg az igazit.


Nem elég, ha valaki külsőre bejön, muszáj valamiféle közös érdeklődés illetve azonos értékrend. És amire a nők általában vágynak, hogy a partnerük intelligensebb legyen náluk. Ez egyszer már megvolt valakivel, de a jövőképe 0 volt. A legfontosabb dolgot nem sikerült felmutatnia, pedig 3 évig próbálkozott nálam. A saját jövőképem se érdekelte igazából.


De ennyi év után biztos velem van a baj, hogy nem sikerült egyről a kettőre jutnom, csak már nincs időm ülni ezen az a baj. :(



2020. dec. 7. 07:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten közös hobbink nincs. A páromnak tipikusan pasis hobbijai vannak, airsoft, szerelés, autók, nekem pedig csajosak. Sütés, sminkelés, olvasás.

Közös érdeklődésünk viszont rengeteg van, együtt nézünk sorozatokat, filmeket, játszunk pc játékokkal, gokartozni megyünk vagy csak autókázni.

Szerintem nem fontos hogy a hobbi is azonos legyen, csak egy alapvető érdeklődés legyen meg a másik hobbija felé.

2020. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mindig ugyanaz volt a helyzet, 3 féle hobbi volt a kapcsolatban:


- teljesen azonos

- egyikünk hobbija, amiben a másik is résztvett, és nem kényszerből

- teljesen külön hobbik, amik a másikat nulla szinten érdekli, kényszeríteni kár rá, ő jobbra, én balra.


Ez a 3 mindig egyszerre jelen volt, például mindketten szerettünk túrázni, eljött velem színházba, de én szerveztem mindig, és sosem jött velem játszani, de addig elment festeni.



A probléma ott tud lenni, ha valakinek van egy 0-24 órás hobbija, ami faltól-falig kitölti az életét, a párját meg nem érdekli. Én jobb szeretem, ha az embernek sok hobbija van, és akkor lesz ami közös a párjával, lesz, amihez tudnak kötődni mindketten, és marad tér a külön programoknak is.


F

2020. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
16%
Aha
2020. dec. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

"24 éves nőként"

"egyrészt a korombeliek java része már elköteleződött"



Csak szólok, hogy több mint egy tizessel vagyok idősebb nálad, és még az én korosztályomban is rengeteg egyedülálló van (ki azért, mert még nem talált párt, ki pedig azért, mert éveken át volt párja, aztán szakítottak).


Nem tudom, hogy hol mozogsz, de ahol a 24-30 évesek nagy része elköteleződött (gondolom ez a célcsoport férfiben), az biztos, hogy nem Mo-n van, lehet, hogy nem is a Földön :)

2020. dec. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a párommal egy nagy közös hobbink van, és csomó más dolog, ami külön. Ráadásul a nagy közös hobbi eléggé magányos tevékenység, szóval együtt nem nagyon lehet űzni, maximum segíteni egymásnak, beszélni róla, stb. De ez nem bánjuk.

Viszont összeköt minket egy hasonló értékrend, hasonló, de mégis éppen eléggé különböző gondolkodásmód, amiért kiváló társaság vagyunk egymásnak. És ami a legfontosabb, hogy érdeklődünk egymás iránt. Őt érdekli a matematika, engem eléggé hidegen hagy, de ameddig földi halandó szintjén beszél róla, szívesen végighallgatom, ha talál valami érdekeset, megoszthatja velem, miért érdekli, vagy pont mit talál abban a dologban érdekesnek. Én pedig növényeket gyűjtök elég komoly szinten, és bár nem érdekli mélyen, érdeklődik, támogatja, szokta őket nézegetni, némelyiknek legnagyobb meglepetésemre a nevét is megjegyezte. Pedig én is elég durva pénzeket elverek rá... de már eljutottam oda, hogy pénzt is keressek vele, szóval egy fokkal jobb a helyzet.


Szerintem az a gond most veled (ne sértődj meg, nem rosszból írom), hogy nagyon be vagy szűkülve és elég gyerekesen állsz a dologhoz. Persze, vannak emberek, akik elítélik a hobbid, nem is kell velük foglalkozni, de attól még, hogy valakinek nem ugyanez a dolog a fő érdeklődési köre, simán lehet jó társ, aki elfogadja, hogy neked ez ennyire számít, és ugyanúgy érdeklődik, megoszthatod vele a fontos dolgokat. Persze ekkor is fontos, hogy legyen közös érdeklődés, de gondolom, téged is érdekelnek más dolgok. Kereshetsz pl. egy hozzád hasonló művészlelket, akit teljesen másfajta ág érdekel, de elfogadja a te "kattanásod". Vagy egy olyan embert, aki szeret rajzfilmeket nézni, amibe beletartoznak az animék is, és akkor van közös téma.

Szerintem próbálj meg kimozdulni. Úgyis, hogy fizikálisan emberek közé járni, úgyis, hogy neten keresel olyan csoportokat, ahol esélyed van beszélgetni másokkal. De kicsit színesebb skálán, mint ahogy látszólag most gondolkozol. Pl. ok, anime stílusban rajzolsz, de te lépj be szimplán egy hobbigrafikus csoportba, kezdj el ott tanácsokat adni és kérni, beszélgetni. Talán barátokat is találsz.

2020. dec. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
40%
Az írásod alapján nem vagy szimpatikus. Érdekel hogy miért, vagy tökmindegy?
2020. dec. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Utolsó ez egy anonim oldal, add ki magadból. :D
2020. dec. 7. 08:48
 8/32 A kérdező kommentje:
Mellesleg a pökhendi stílusban leírt mondatod alapján te sem vagy szimpi. :P
2020. dec. 7. 08:50
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Van közös hobbink, amit élvezettel csinálunk, de van különböző is, ezért jó, ha sok minden iránt érdeklődsz. Főzni, sütni, pc játékokon játszani, kirándulni együtt megyünk. Illetve mindketten szerettünk verseket írni, de én szeretek (és tudok is) rajzolni, ő meg zenél, így ezen nem osztozunk, illetve ő nagyon szeret sportolni, én nem annyira. :D De ezzel nincs semmi gond.
2020. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rohadt fontos a kozos hobbik meg a szex!


Nyilvan az is meghatarozo egy kapcsolatban h milyen a dolgokhoz valo hozzaallasotok.


Nekem volt olyan kapcsolatom aki otthon ulos volt szinte semmit nem lehetett vele csinalni.A kozos tevekenyseg a Tesco,hazimelo meg fozes volt. Neha kerteszkedtunk.


Szenvedes volt a kapcsolat.


A mostani baratommal sok kozos van! Szereti az allatokat kerteszkedest termeszetben kirandulast stranot nyelvet is tanulunk egyutt.


Vannak hobbijai ami engem annyoira nem erdekel pl kocsiszereles amiben tamogatom videojatekozas amiben nem tamogatom. Szoktunk kozosen is sportolni. Sok hobbit mellettem vett fel.


En pl szoktam baratnokkel beszelgetni sokat abba meg ő nem vesz részt.


Lehetne több hobbi is,de alig van szabadidom.

2020. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!