Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban még a mai világban is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban még a mai világban is fontosabb a férfiaknak, hogy a nő otthon legyen htb-ként és gyerekeket neveljen, minthogy legyen egy normális diplomája, amivel karriert tud csinálni és mellette ugyanúgy tudja a gyerekeket nevelni?

Figyelt kérdés

Legutóbbi társkeresős élményeimből kiindulva ezt a következtetést vontam le. Tudni kell a hátteret hozzá: 22 éves vagyok, pszichológusnak tanulok, 5 év alatt kapok olyan képesítést, amivel már rendesen el tudok helyezkedni, vagyis 25 eves koromig leszek egyetemista, ami szerintem a mai világban nem luxus, főleg hogy dolgozok is mellette mindig. De rendesen már negatívan diszkriminálva érzem magamat azért, mert vannak céljaim és terveim, ugyanis ez a legtöbb pasinak riasztó... Nem értem, hogy miért kéne még szinte gyerekfejjel egy gyereket szülnöm már érettségi után, ahelyett hogy szerzek egy normális diplomát, amivel mindig lesz állásom.


Ti hogyan vélekedtek erről? Főleg 20-30 év közötti férfiak véleménye érdekelne, de bárki írhat



2021. jan. 26. 15:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem inkább az tűnhet riasztónak, hogy pszichológus leszel. :)) Hallottam másoktól is, akik pszichológusok, hogy "félnek tőlük", mert "átlátnak az emberen" vagy azt hiszik, hogy "kezelni" akarod majd őket.
2021. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Jaj, komolyan? :D erre még nem gondoltam. Ezt a dolgot mindig elviccelik a férfiak, hogy akkor vigyázni kell mire gondolnak, pedig nem vagyok ám gondolatolvasó én sem
2021. jan. 26. 15:11
 3/25 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes kérdés ez. Nyilván nem lehet az összes férfit egy kalap alá venni. Van, aki erre vágyik, valaki meg nem. Itt is olvastam olyan kérdést, ahol a férfi arról érdeklődött, hol találhat ilyen tipikus anya típust, aki otthon van a gyerekkel, csinálja a házimunkát, ő meg majd eltartja. A férfiak másik része meg fel van háborodva, ha egy nő nem dolgozik, hanem HTB. :)


Szerencsére nekem sikerült olyan partnert találnom, aki hozzám hasonlóan gondolkodik. Én szeretnék gyereket, de nem tudom elképzelni sem azt, hogy 3 évet otthon üljek vele, sem azt, hogy egymás után szüljek 3-at és soha többet ne dolgozzak kb.

Nekem fontos a munkám, szeretem is csinálni, vannak még további terveim, amiket szeretnék megvalósítani. Párom is inkább úgy van vele, hogy keressünk több pénzt és vegyünk fel egy takarítónőt ahelyett, hogy mondjuk nekem/nekünk kelljen csinálni. Azt mondta, neki furcsa lenne olyan nővel együtt lenni, akit "kielégít" a háztartás meg a gyereknevelés.

2021. jan. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%
szerintem sem onmagaban az zavarhatja oket, hogy az egyetemre koncentrlaz, tanulsz, hanem inkabb az, hogy sokan azt hiszik, az egyetemista fiatal lanyok csak eltartatni akarjak magukat, mert biztos akad par ilyen is es aki belefut egy-egy ilyen negativ tapasztalatba, az utana tartozkodo lesz. ha meghallja, hogy valaki tanul, automatikusan azt hiszi, nincs penze, csoro es le akarja huzni a masikat. vagy mit mondtak konkretan, irtak, hogy az a baj, h karriert akarsz vagy mi?
2021. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem túlgondoltad ezt a dolgot.
2021. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Nem, a FÉRFIAKNAK nem.
2021. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol ismerkedsz, de ezek szerint rossz helyen, vagy rossz pasikat fogsz ki. Egyébként a magyar társadalom egésze sajnos még mindig elég szexista ilyen szempontból, viszont pl. egy egyetemi közegben azért meglepne, ha mindenkit elriasztana, hogy tanulsz és céljaid vannak. Javaslom, hogy "értelmiségi" körökben keresgélj (egyetemek és kapcsolódó műhelyek, szakkolik, klubok, rendezvények, tanfolyamok stb.) illetve randiappokon is valószínűleg ilyen emberek között lesz inkább szerencséd.


A kérdésre is válaszolva szerintem: teljesen jó és vonzó, hogy tanulsz és karriercéljaid (is) vannak, ráadásul még dolgozol is mellette. Én személy szerint nem tudnék olyannal kapcsolatot építeni, akinek az egyetlen célja a HTB-lét. Ráadásul ez elég erős anyagi függőséget is kreálna, ami miatt én elég kényelmetlenül érezném magam (pl. mi lesz valakivel, ha szétmegyünk, miután évekig "eltartottam"). De sokak meg pont ebben érzik "férfiasnak" magukat, hiszen így domináns szerepbe kerülnek.


29F

2021. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Én annak örülnék, ha több olyan nő lenne, aki nem tőlem várná el, hogy tartsam el, fizessek neki mindent, ő meg majd otthon facebook-ozik és még értelmes dolgokról is lehessen vele kommunikálni.


Nem tudom hol ismerkedsz, mi alapján szűrsz, de pl egy pszichológus legalább tud kommunikálni (jártam egyhez) és fejlett az EQ szintje.


30f

2021. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Jaj, komolyan? :D erre még nem gondoltam."

Nyilván nem lehet általánosítani, de van pszichológus ismerősöm, akivel történt párszor olyan, hogy a másik végül kibökte, hogy fél bármiről is beszélgetni vele, mert "belelát a veséjébe", vagy túlságosan lelkizni fog vele.

(Gyermekpszichológus, szóval egy felnőtt férfi még csak nem is a szakterülete, de ez mindegy volt.. :D)

2021. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ismerőseim körében ennek ellenkezője igaz.
2021. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!