Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Létezhet, hogy a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet, hogy a szüleim elhibázott döntései miatt nem alakulhatott ki normális párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

Átlagos családból származom. 10 éves voltam, amikor szüleim úgy döntöttek, kiköltöznek a belvárosból, egy nem túl nívós kiskertes övezeti családi házba (az út sártenger volt, csatornázás nem volt stb...). Onnantól kezdve mindig csórók voltunk, sose tudtak támogatni semmivel. Mellesleg a környéken gyerekek se laktak, csak 60+-os idősek, öcsém volt az egyetlen játszópajtásom. Jóformán nem volt gyerekkorom se, mindenből kimaradtam ami közösségi dolog lett volna. Míg az osztálytársaimnak teljesen modernül berendezett lakást vettek szülei az egyetem elején, engem konkrétan 0 Ft-tal indítottak útnak az életbe. Ebből adódóan én kimaradtam nagyon sok mindenből, nem voltam meghívva semmilyen bulira, lakásavatókra, amiket 22-25 évesen szerveztek az ismerőseim.


20 éves korom óta dolgozom, soha nem nyaraltam, nincs autóm, mindig megvontam magamtól minden szórakozást, most 36 éves vagyok, és kínkeservesen összegyűjtöttem egy 1,5 szobás panellakásra, de annyira lenullázódtam anyagilag, hogy nem tudok ismerkedni, mert egy üdítőre nem tudok meghívni egy nőt. Banki hitelt nem vettem fel, szüleimtől kértem kölcsön. kb még 5-6 év mire visszatörlesztem. Örültem vona ha azt mondják ajándék a kölcsön, de sajnos nem, ők is nehezen élnek.


Nagyjából most tartok ott, mint a tehetős osztálytársaim 18-20 éves korukban.

Van esélyem valaha is normális családra, párkapcsolatra?


2021. febr. 9. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Igen lehet
2021. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg szerencsés vagy, pár év és kifizeted a lakást.

Fiatal vagy még, bőven van esélyed, hogy legyen saját családod. Sok sikert kívánok

2021. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

nem, ezt csakis magadnak koszonheted. az egy dolog, hogy csorok voltatok, de onmagaban azert senki nem marad baratok nelkul, mert nem meno modern hazban lakik. nalunk is voltak csorobbak az osztalyban, nem voltak emiatt kifejezetten kikozositve. az is csak kifogaskereses, hogy nem laktak gyerekek a kornyeken, en sokszor a szomszed faluba jartam at biciklivel, mert ott volt tarsasag. azert normalis gyerek az iskolaban talal maganak 1-2 baratot, akikkel el tud lenni, ezt ne fogd mar szerencsetlen szuleidre.


az meg, hogy a te ismeroseid mind kaptak lakast a szuleiktol.. szerintem kamu. nekem konkretan egy ismerosom se kapott lakast, azert ez eleg ritka a mai vilagban es csomo csoro egyetemista van koliban, akiket pont ez hoz ossze. ott aztan tenyleg lehetett volna ismerkedni. nem azert nem hivtak bulikba, mert nincs lakasod, valami mas oka volt ennek, amit nem mersz bevallani.


egy halatlan dog vagy amugy, ahogy a szuleidrol beszelsz, osszetehetned a ket kezed, hogy a lakasodhoz legalabb adtak kolcsont es nem a banknak kell fizetned a kamattal egyutt. raadasul tettek mindezt a nehez anyagi helyzetuk ellenere, de neked semmi sem eleg jo.. sok ember 30-40 evesen keptelen sajat lakast venni, te meg mindenre csak huzod a szadat es elebedetlenkedsz meg a kifigasokat keresed.

nezz magadba es gyakorolj egy kis onkritikat, mert az nem a szuleid hibaja, hogy 36 evesen egy darab baratod nincs.

2021. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Freud azt mondta bocsáss meg a szüleidnek...
2021. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
"A szüleid nem voltak rosszak, egyszerűen csak maguk is megsebzett gyerekek voltak." (David Gemmel)
2021. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem egy kádár kockába költöztetek, amit majd te fogsz örökölni a szüleid után ?
2021. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
Minek kérsz kölcsönFrueud meg leszophat a hisztériás empátia nélküli elmebeteg elméleteivel.
2021. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
3.te kis tekintélyelvü buz i
2021. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
8-nal valami bekattant
2021. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Nos, én egy laptopot kaptam a szüleimtől. Ennyi volt a támogatás az egyetemre. Azt teljesen magam finanszíroztam. A koleszt, a tanszereket, a tanulmányi táborokat, és persze a bulit, a kaját, a nyelvvizsga tanfolyamot és a vizsgadíjat stb.

Koli után albérletben éltem többed magammal. Ennyit engedhettem meg magamnak fiatal felnőttként. Akkor költözhettem vissza a szülői házba, amikor súlyos betegségem lett. De egy idő után anyámnak lett belőle, hogy én ott betegeskedek, konkrétan számon kérte rajtam a vízdíjat, amikor egész hónapban a kórházban kezeltek. Annyira rám szállt, nekem meg nem volt erőm ahhoz sem, hogy dolgozzak, hogy végül egy barátomhoz költöztem egy rövid időre, majd a megtakarításomból ((14 éves korom óta gyűjtöttem)) albiba mentem barátokkal. (érdekes amúgy, az én ismerőseim között sincs senki akinek csak úgy adtak lakást, de még kocsit sem). Amikor elkezdtem nagy nehezen gyógyulni akkor tértem vissza a munkához, közben megismertem a férjemet, és együtt kezdtünk gyűjteni a közös otthonra.

Nekem nem voltak csórók a szüleim, de egy ponton túl márcsak magamra számíthattam. Nemhogy kölcsönt kapni... ettől függetlenül én nem okolom őket semmiért. Amint felnőttem és elköltöztem otthonról az életem az enyém lett. Csak én felek érte, és én alakítom.

2021. febr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!