Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért számít ennyire a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért számít ennyire a közös hobbi?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom (pasi vagyok, így csak nőkről tudok beszélni), hogy van egy hobbija a másiknak, ami már-már az élete. Viszont, ha neked nem az a fő hobbid, vagy nem ismered, akkor a nő automatikusan megszakítja a kapcsolatot, ghostingol, vagy a legrosszabb, játszmázik. De ide tartozhat még a zenei ízlés stb.


Nekem is vannak hobbijaim, ízlésem, de ezeket sosem erőszakolom rá a másikra. Nem várom el, hogy azt szeresse, amit én. Szerintem, a hobbi pont az én időbe tartozik bele. Ezeket megbeszélem mással, vagy akár megmutatom neki sőt, találhatunk közös hobbikat. De sosem várom el, hogy penge legyen ezekben, max fogadja el, hogy nem feltétlen közös a hobbi.


Nem az én hobbim, de pl sok pasi szeret horgászni. És sok nő meg nem. Most akkor ez a pasi húzza le magát a retyón emiatt? Szerintem meg tök jó, ha valaki nem feszeng és van valami, amit szeret. De nem kell követelőzően elvárni, hogy mindenki azt szeresse.


Sokszor szaladok bele, hogy amint meghallja, hogy nem szeretek XY hobbit, amit ő, akkor kiakad, mert nála elvárás, hogy a másiknak is életformája legyen ez. És ide nem az edzést értem (bár azt sem értem, ha valaki csak erről tud beszélni), hanem más, akár költségesebb hobbit.


Azért sajnálom, mert sok nővel tök jó a kémia, van közös téma, közös érdeklődés, látásmód, értékek, de sokszor 1 hobbi miatt soha többet nem beszél velem.


Nem triggerelésként írtam, és akinek nem inge, ne vegye magára.



2021. febr. 17. 11:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
75%
Milyen hobbijaik vannak ezeknek a noknek?
2021. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
92%
Valakinek fontos, hogy a hobbijait is meg tudja élni a másikkal, valakinek kevésbé. Viszont bizonyos hobbikhoz nagyon nehéz kapcsolódni a másiknak, és ha az illető életét szinte kizárólag ez tölti ki, vagy csak simán nagyon sok időt és pénzt igényelnek, akkor ismeretlenül nem számít túl örömgazdag kapcsolatra az ember.
2021. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
95%

Engem azért zavarna.

Az én fő hobbim a kirándulás, túrázás, amit nyilván szabadnapjaimon teszek.

Amennyiben téged ez nem érdekel/otthon ülős típus vagy, kb 0 minőségi időt tudnánk együtt tölteni, annak meg mi értelme?

Nem arról van szó, hogy minden hétvégén mindkét nap kirándulni kell, de minimum az egyik napot szeretem így tölteni, télen, hóban, fagyban is. Ha a másik erre nem vevő, semmi gond, de én ezeket a pillanatokat a párommal IS szeretném megosztani.

Nyilván egy edzés (azt is szoktam), kevésbé ilyen kategória, mert az 1 órát vesz el a délutánjaimból, de egy túra egy egész napot.

2021. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 A kérdező kommentje:

3


Az teljesen oké, de mondjuk, ha tetszene valaki, képes lennél kompromisszumot kötni, hogy pl ő nem minden hétvégén, hanem lehet 2 hetente, vagy havonta 1 alkalommal menne?

2021. febr. 17. 11:59
 5/81 anonim ***** válasza:
3%
A nőknek hobbyjuk ? Sok nőt ismerek de olyat akinek hobbyja van csak egyet. Így a közös hobby esélytelen
2021. febr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is inkább nőknél jellemző ez.

Kevés férfi várja el, hogy a csajnak legyen hobbija az elektronika, programozás vagy épp a gépen/PS-en való játék, viszont fordítva ha nem szeretsz kirándulni, terembe járni vagy épp játszol szabadidődben akkor ott már egyből más a szájíz.

Volt konkréten olyan nő, akinek mondtam, hogy persze eddz az ember, de ettől unalmasabb téma a világon nincs, mint hogy mit eszel, hogy edzel stb erre láttam rajta, hogy ennyi volt, mert hogy merem én ezt fikázni.

2021. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire szàmit legalábbis nekem. Pl ha ő wellnessezni szeret amit én utálok vagy strandon feküdni órákig; ha utál kirandulni amit én imádok....azert ebből lehet konfliktus ha a kevés szabadidőt se tudják együtt eltölteni.
2021. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
89%

Nem is értem, pl. a varrást hogy lehet közösen csinálni. Nézed, miközben varrok? Ez hülyeség.


De az ilyen horgászásnál az a "baj", hogy ha nem a pároddal csinálod, akkor másokkal. És kialakulhat az emberekben, hogy akkor azokhoz az emberekhez jobban kötődsz.

2021. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
100%

mondanal egy konkret peldat? mert igy nehez elkepzelni, en nem igazan talalkoztam meg ilyesmivel.


‘van egy hobbija, ami mar-mar az elete’ - szerintem a gond itt van, hogy ez mar nem HOBBI, hanem eletforma. mondjuk ha valaki heti 5 napot edz, szabadidejet is sporttal tolti, nagyon durvan odafigyel az etkezesere es nem eszik meg barmit, allandoan foz maganak, akkor az inkabb mar egy eletstilus, mint hobbi, es aki nem edz semmit, illetve imad enni, etterembe jarni, azzal nehez lesz osszeegyeztetni a kozosen eltoltott idot es olyan programokat szervezni, ami mindkettojuknek belefer. vagy masik pelda. ismerek egy lanyt, akinek kb a koncertrejaras a hobbija, virus elott heti 3-4 konceretre es az utana levo bulira tuti elment. ha te otthonulos vagy, esetleg utalod is azt a fajta zenet, amit o szeret, akkor hosszutavon szinten problemas lehet a dolog.


ilyesmi eseteket tudok csak elkepzelni, ilyenkor valahol ‘jogos’ az elutasitas, mondjuk en sosem fogom megerteni, hogy egy embernek a zene vagy az edzes hogy lehet fonotosabb a tarsas kapcsolatoknal, de jobb is ezt az elejen kiszurni, mint belemenni egy mukodeskeptelen kapcsolatba es fel-egy ev mulva szakitani, mert nem passzoltok. elb@szott ido.

2021. febr. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
De ezaz. Vannak KÜLÖN hobbik. Nekem is vannak haverjaim, neki meg barátnői és velük ezeket lehet csinálni, közben dumálnak stb. Aztán, ha közösen vagyunk, mást csinálunk.
2021. febr. 17. 12:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!