Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne szorongjak ha tetszik valaki?

Figyelt kérdés

Nem csak ismerkedésben hatráltat a dolog hanem akkor is ha azt szeretném hogy ne derüljön ki ha tetszik valaki.


Sajnos elképesztően ronda vagyok és a végtelenül jóképű, kedves faszik jönnek be.

Akarnak velem munka kapcsán (néha csak úgy) dumálni de van amikor feltesznek egy kérdést és akkor sem értem ha ötször öt féleképpen kérdezik... pedig én is a magyart beszélem (néha normálisan is, bár egy sérülés óta vannak vele gondjaim). Viszont ha értem se tudok mit mondani nekik vagy miről beszélni velük mert teljesen leblokkolok a szorongás meg a megfelelési kényszer miatt, nagyon elegem van a dologból.

Próbálnám vele emiatt kerülni a beszédet, de munkatárs a mostani illető sajnos, muszáj kommunikálnom vele. És az a tendenciám hogy hosszú hónapok után (beszélgetések után) zúgok bele valakibe aki az én közösségemben van.

Hogy hidalhatom át a problémát? Félek hogy hiába váltok munkahelyet mert nem oldaná meg a gondomat (kiszeretek a mostani fickóból legrosszabb esetben pár év alatt aztán kezdődik az egész előlröl).

Ja kiegészítés: most a társkeresési problémakba rakom, de nem tudom hol kéne lennie mert nem az a célom, hogy elkapjam ezt a ligámon kívüli fickót de se szeretni nem akarom se stresszelni miatta.

Már majdnem egy éve gyötör a dolog és igazából egyre rosszabb.



2021. febr. 25. 04:36
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Hasonlo fázisokon en is átmentem

-Tiniként meg sem tudtam szólalni, igy mindig csak olyannal tudtam összejönni, aki amugy alapból dumás srác, és simán tud kezelni mint "kislányt"es tetszem neki igyis ugyis :)

-Később már alakultam annyit, hogy meg tudok szólalni, ha tetszik egy srác, csak épp sűrűn mondtam baromságokat, szóval néha nem ártott volna ha inkább csendben maradtam volna.

-Aztán már eljutottam arra a szintre, hogy tudok beszélni ugyan, de borzalom zavart a small talk, azaz amikor láttam a srácon hogy simán beszélget csak ugy velem, mint bárkivel, pl hétkoznapi semmikről szinte unalmában, azaz nem jelentek semmit neki mint nő,nem forr a levegő, csak mint embernek vesz, egy elutasitásnak kudarcnak éltem meg, és ez okozott blokkot.

-most ott tartok, hogy nem vagyok már zavarban ha tetszik vki,(azért az "elutasitás"még mindig irritál), es amig laza a kapcsolat, addig nincsenek görcseim

-a többi változo. A srác státuszátol függ. Pl az utolsó barátomnál mikor szerelmet vallott stb és már komolyan jártunk, ugyanugy laza tudtam maradni, mellette nem voltak megfeleltségi kényszereim. Ő egy egyszerű ember.

A mostani meg vezető,kész fèrfi, anyagilag nagyon jol áll, magas intelligencia, státusz, és a laza kapcsolatunkban még elvoltam, de nem teljesen oldottan ez miatt, es ahogy szerelmes lett, én megijedtem, hogy akkor most hogyan tovább, és ez okoz már megint egyfajta blokkot nálam.:(

Eddig ugy vettem csak használgat meg minden, de ez változott. Pedig eddig azt hittem felnőttem ahhoz, hogy tudjak lazán beszélgetni fèrfiakkal, de ugy néz ki mégsem..kell a másik "segítsége" még mindig.


Ezek évek nálam is..

2021. febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
*ja én szépnek tartottam és tartom is magam. Nálam ezek a blokkok nem ebből voltak. Csak simán annyitol, hogy másnemű és tetszik.
2021. febr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudlak érteni, hasonló van nálam is. Ha tetszik egy pasi, egy másodpercig jön a lányos zavar, de utána eszembe jut hogy ronda vagyok. És innentől kezdve automatikusan átvált a stílusom és viselkedésem. Teljesen hűvös és távolságtartó leszek, mert nem bírnám elviselni ha rájönne hogy tetszik nekem, és megalázna mindenki előtt.

Nekem ezt a reakciót egy kamaszkori rossz élmény váltotta ki, azóta ha tetszik valaki, mindent megteszek hogy soha ne tudja meg és soha ne alázhasson meg. Sokan azt hiszik a ronda nőket jó móka megalázni, ők biztosan élvezik is, de nekem nincs rá szükségem.


Szóval a javaslatom az, hogy ha a pasi bejön, gondolj arra hogy csak becsapni és bántani akar, és akkor tutira véget ér az olvadozás.

2021. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!