Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha szabadon választhatna,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szabadon választhatna, akkor az emberek többsége az időszakos vagy az élethosszig tartó monogámiát preferálná?

Figyelt kérdés

Amennyire olvastam a témában a monogámia egy kulturális termék, ami azt biztosította, hogy ne csak az átlagfeletti emberek találhassanak maguknak párt, és követhető legyen a leszármazás, öröklés is miután már megjelentek a vagyoni különbségek.

Manapság én úgy látom egyre inkább a sorozat monogámia kerül előtérbe, hogy valaki a fiatal éveit közösen tölti el valaki mással, utána középkorúként meg új társat talál(persze vannak még hagyományos házasságok is).

Ez érdekes, mert a gyerekeknek a mesékben mindig a klasszikus, keresztényi házasság képe jelenik meg, szóval ha őket kérdeznénk még bizonyára tiszta szívből hinnének benne, az idő múltával pedig egyre kevesebben.



2021. febr. 26. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Looool. Szoval szerelmesnek lenni, megtalalni a parod es nem ossze-vissza csalni a masikat egy kulturalis termek?
2021. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
A nagyszüleim 62 éve házasok és lehet náluk a korszellem is benne volt, hogy együtt maradtak, de az látszik hogy iszonyú jól jártak ezzel, nagyon jó életük volt/van egymás miatt is.
2021. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Ha az élethosszig tartót választottam volna, nem ismertem volna meg az exemet. Nézőpont kérdése, hogy jobb lett-e volna úgy, vagy sem. Én szerettem volna vele leélni az életem, de máshogy alakult.
2021. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Inkább az időszakosat. Szerintem a tapasztalatra szükség van és nem mindent csinál jól az emberek többsége elsőre. Én örüljön, hogy a mostani kapcsolatomban két olyan ember vesz részt, aki a korábbi kapcsolataiban megfelelő emberré vált és csak ezt követően találkozott. Nekem és a páromnak is szükségünk volt arra, hogy többféle ember mellett legyünk és többféle problémával találkozzunk, amiből többféleképpen tanulhatunk. Én azt a fajta monogámiát preferálom, ami jelenleg is van az életemben: megpróbáljuk együtt és hűségesek vagyunk mindaddig, amíg működik együtt, függetlenül attól, hogy kivel lehetnénk egymás helyett. Szakítani pedig csak akkora szakítunk, ha a kapcsolat megoldhatatlan, nem pedig valakiért. Addig pedig 100% hűség.
2021. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

"Looool. Szoval szerelmesnek lenni, megtalalni a parod es nem ossze-vissza csalni a masikat egy kulturalis termek?"


Kívántál meg valaha, akár csak gondolat szintjén mást a párodon kívül?

Nyilván.


Tehát nem vagy ösztönösen monogám.

Tehát nyilvánvaló, hogy ez egy kulturális termék.


A monogám életmód egy szociális konstrukció az emberben, nem pedig ösztönös viselkedés.


Szóval a kérdésre válaszolva, az emberek nagyon nagy többsége a szexuálisan szabad életmódot választaná, ha tehetné.

2021. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

#5

Szia!


Nem


Szia!

2021. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Egyesek úgy látom, túl fogyatékosok ahhoz, hogy felfogják, mit jelent az időszakos monogámia...


Az időszakos monogámia azt jelenti, hogy amíg az adott partnerrel vagy, addig hűséges vagy hozzá, ennek eredményeként több, mint egy kapcsolatod lesz az életed során, amiben hűséges vagy VÉGIG. Nem azt jelenti, hogy egy hétig nem baxol félre, utána meg igen, aztán visszasunnyogsz.


Szívesen!

2021. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Nagyszüleim a jó pelda hogy szeretetben békében lehet élni 65 évet egymással. Nem tudtak létezni egymás nélkül. Irigylem őket, nekem 65 év már senkivel se lesz, talán 20-30.
2021. febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%
Én az élethosszig tartót, ha biztos lehetnék afelől, hogy olyan emberrel fogok összejönni, akivel ez kivitelezhető is, passzolunk egymással lélekben, nem fog kihűlni a kapcsolat, ha teszek érte. Ha ez nem garantálható, akkor a sorozatmonogámia biztosabb választás.
2021. febr. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Sírig tartó monogámia híve vagyok. És nem, én nem vagyok a félre kacsintgatós, ha a páromat megfelelőnek érzem. Az más kérdés, hogy volt akivel alig jártunk, mert nem alakultak ki érzések, a vágy, hogy csak ő legyen és megnéztem másokat. És mivel ezt tettem, tudtam, hogy nem ő kell nekem.
2021. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!