Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás után az időszakos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás után az időszakos kapcsolattartása az őszi szünetben az apának a szünet felét, a hét második felében illeti meg. A szünet munkanapját osztjuk el vagy a hétvégét is? Az Őszi szünet Okt.29. -től-Nov.5. -ig tart.

Figyelt kérdés
Rendszeres kapcsolattartásban minden második hétvége az ővé, de a szünetre eső hétvége az enyém és ez is beletartozik a szünetbe? Én az 5 napot szerettem volna elfelezni, mivel azok az iskolai napok és a hétvége az enyém, de az apa erősödik hogy a hétvége is az övé.
2012. okt. 27. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan ennyire ki kell centizni csóri gyerekeket? Miért baj, ha pár nappal többet vannak az apjuknál?
2012. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Jól érzi magát az apjával, az apa is szeretne vele lenni akkor szerintem neked kellene engedned. Végül is veled így is többet van.
2012. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nem kell túlbonyolítani azt...mi megoldottuk úgy, hogy szerdán elviszi, vasárnap délután hozza. Ennyi:)

2012. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Normálisan gondolkodó anya az egész szünetre elengedi az apjához a gyereket. Veled úgy is sokkal több időt tölt.
2012. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Teljesen normálisan gondolkodom,az apa akkor viszi amikor akarja a gyermeket,semmi rosszindulat nem volt a kérdésemben,egyszerűen a szünet elosztására lettem volna kíváncsi,ez az első őszi szünet.
2012. okt. 27. 19:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 2,5 nap lenne, de mivel ez egy páratlan napból álló szünet ezért nem lehet ugye felezni. Ezt úgy lehetne megoldani, hogy az egyik ilyen szünetben az egyik szülőnél, a következőben pedig a másiknál van egy nappal többet.
2012. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka! Ne felejtsd el, hogy a 27.-i hétvégi napot 22.-én már megkaptad, mert át lett cserélve! Tehát az a hétvége a tied volt. Így még ha úgy lenne a számítás, hogy a szünet előtti utolsó tanítási nap és a szünet utáni első tanítási nap közti napok fele jár az apának, akkor is több járna neki, mint a csütörtöktől vasárnapig terjedő időszak, kivéve, ha 22.-én nem az apánál voltak.
2012. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha úgy van meghatározva, hogy a páratlan hétvége az apáé és a szünet fele, akkor 22.-én, és 28.-án kell az apánál lennie a gyerekeknek, illetve a szünet felében, ami ez esetben nem felezhető. Ha a páros hétvége az apáé, akkor 3.-án, és 4.-én kell az apánál lennie a gyerekeknek, illetve szintén a szünet felében.

De ellentmondásban vagy saját magaddal, mert azt írtad, hogy akkor mehetnek, amikor akarnak. Ha valóban így lenne, akkor most nem csinálnál ebből ügyet.

2012. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos szintén nincs megoldva ez a kérdés, mert az anya olyan szinten akarja birtokolni a gyereket, hogy mindent elkövet annak érdekében, hogy minél kevesebbet lehessenek velem. A gyerekek szívesen jönnének, de az anya nem engedi, inkább legyenek otthon egyedül, mint velem.

Én is felajánlottam ezt a váltott dolgot is, mert ez egy olyan szünet, ami most nem felezhető, de még csak nem is válaszolt nekem. Bíztam abban, hogy mivel az ünnepek miatt úgyis többet voltak vele a gyerekek, korrekt lett volna, ha enged, hiszen a 22.-23-a is az övé volt, de nem. A felét ő mindig lefelé kerekíti. Próbáltam már gyámhivatalban is tanácsot kérni, de tojtak rá. Egy rendes szülő a gyerekek érdekeit nézné, és ha ők szívesen mennek, akkor elengedné őket, de nálunk ez nem működik. A vélt sérelmekért való bosszú még évek után is fontosabb, mint a gyerekek érdeke. Tanácstalan vagyok, mert szeretem a gyerekeimet, és ők is szívesen lennének velem többet, de az anyjuk nem engedi. Sokszor még a hivatalos időpontokért is harcolnom kell, elmaradt láthatások utáni pótlásokról pedig hallani sem akar. Pedig már nem kicsik a gyerekek és azt veszem észre, hogy már nem kell sok annak sem, hogy beadjam az elhelyezés megváltoztatása iránti keresetet sem, de félek, hogy ezzel csak még kevesebbet fogok tudni találkozni velük, mert nem riad vissza a törvénytelenségektől sem.

Nálunk a páros hétvége lenne az enyém, tehát a szerda feleződne, és csütörtöktől vasárnapig lennének, de csak csütörtök reggeltől akarja ideadni őket. Nem értem, hogy mi a jó abban egyeseknek, hogy a gyerekeik ellen tesznek, de úgy látszik, hogy egyes anyának és nőnek nem nevezhető egyedeknél ez okoz boldogságot. Végülis ha már ba..ni nem tudnak, akkor a ba..ogatás is megteszi.

2012. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy! Az Őszi szünet nem okt.29.-től nov.5.-ig tart, mert okt 29-én már két napja nem mennek iskolába és nov. 5.-én pedig mennek.

Tehát ettől kezdve minden számításod hibás lehet.


Hivatalosan a közép- és általános iskolákban okróber 29-től november 4-ig tart az őszi szünet, az utolsó tanítási nap október 27., szombat, amivel a 22.-ét kell ledolgozni, tehát ez a hétvége (páratlan hétvége) a láthatás szempontjából 22.-éből és 28.-ából áll, a szünet utáni első tanítási nap pedig november 5., hétfő lesz.


A csere miatt azonban a normális szülők ezt inkább egybeveszik és megállapodnak.

2012. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!