Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért könnyebb olyannal lennem, akibe nem vagyok szerelmes? Nincs pillangó a gyomorban, izgulás, semmi, de mégis őt választottam, nem a másikat. Miért?

Figyelt kérdés
2021. márc. 23. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat milyen ertelembe vagy Vele?

Meg ha most nem a masik emberen jarna az eszed nem kerdezned ezt meg...

Hany eves vagy?

2021. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakihez nem fűznek érzelmek, akkor nincs benned a félelem sem, hogy mi van ha elutasít, sérülsz, túl sokat adsz és nem kapsz cserébe semmit, stb...
2021. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vele vagyok egyutt. De amugy pont attol tartok hogy a masikkal jobban serulnek. 20 vagyok
2021. márc. 23. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen vesztenivalód, így az esélytelenek nyugalmával önmagad tudod adni és jobban érzed magad mintha meg akarnál felelni a másiknak
2021. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem olyan nagy a szerelem, akkor nem tud a masik annyira megbantani, nem faj annyira az elutasitas, nem vagy annyira feltekeny... konnyebben mennek a dolgok sokkal egy olyan emberrel akihez csak kotodsz. Nem olyan hevesek az erzelmek, ezert mindenen konnyebben tudod magad tul tenni, es nyugodtabb az eleted is
2021. márc. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Mert felsz a sérüléstől ahogy irod is.


De ezzel csak mindenkit atversz

2021. márc. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

A feleségemmel 18 éves koromban ismerkedtem meg, és akkor nem tudtam hová tenni az érzést. Nem olyan volt, mint amikor előtte szerelmes voltam: állandóan vele voltam, hajnalig beszélgettünk, elkísértem mindenhová, de semmi pillangó, izgalom, féltékenység. Emiatt hiányérzetem is volt és össze is zavart. Azóta már értem.


Valahol hallottam - és egyetértek vele -, hogy a pillangó a gyomorban stressz - tipikusan teljesítménykényszer. A heves fiatalkori szerelem a vad szexuális vágy és a megfelelési bizonytalanság stresszes elegye - nem mondanám a stabil párkapcsolat két alappillérének.


A "hiányérzetem" a feleségemmel annak tudható be, hogy valahogy azonnal megjelent közöttünk egy ősbizalom, amit a "mintha ezer éve ismerném" közhely jellemzi leginkább. Semmilyen késztetést nem éreztem, hogy bizonyítsak, abszolút önmagam voltam csak úgy natúr.


Nem tudom, hogy esetedben is erről van e szó, de szerintem ha az ember társat keres, akkor ezt az egyértelműséget és oldottságot kell keresni. Mi legalábbis 18 éve remekül megvagyunk, van 2 gyerekünk, lakáshitelünk, éltünk már távkapcsolatban, sorolhatnám.

2021. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!