Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mik azok a személyes élményeid...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik azok a személyes élményeid amiből felismered ha valakinek átlag feletti az EQ-ja?

Figyelt kérdés
nem az elcsépelt leírásokra vagyok kíváncsi, mindenki dobálózik ezekkel a szavakkal. De számodra mit jelent?

2021. ápr. 4. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Nekem átlag alatti az EQ-m, de olyannal aki hangsúlyozta, hogy neki milyen magas és előadta, hogy milyen kedves, törődő jóravaló személy csak rossz tapasztalatom van. Mivel kiderült, hogy koránt sincs így és igazából egy hárpia aki semennyire sem tudja elfogadni, ha éppen nincs igaza vagy valaki ellent merészel mondani neki.


Nem kell ennek túl nagy jelentőséget tulajdonítani.

2021. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, aranyos, nem kapja fel a vizet.


(EQ=érzelmi intelligencia)

2021. ápr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
olyan kérdéseket tesz fel amiket én szoktam, ha ugy igazán el akarok mélyedni a másikban, aki képes a vesémben turkálni a kérdéseivel, a tekintetével..hmm..
2021. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
8%
Ez az EQ, amivel mostanság annyit dobálóznak az emberek, valójában egy elég fiktív vagy legalábbis szubjektív dolog. Nem olyan mint az IQ, hogy van egy standard teszt, amit ha kitoltesz kijön egy pontszám, és mivel nincs pontos definíciója mindenkinek kicsit mást jelent. Olyan mintha azt kérdeznéd valakitől, hogy hogyan mondod meg valakitől hogy vicces e vagy sem. Persze bizonyos embereket sokan viccesnek tartanak, másokat meg senki, de azért változott a humorérzék, ezért simán előfordulhat, hogy akit te nem tartasz humorosnak, azt más valaki meg igen. És szerintem az érzelmi intelligencia is ilyen. Bizonyos emberekkel jól egymásra fogtok tudni hangolódni és megérteni a másik belsőleg dolgait, másokkal meg kevésbé, de ez sokkal több mindenről függ, mint valami univerzális alapképesség. Szólsz ilyen esetben inkább az a döntő, hogy te hogy érzed magad valakivel, és mit hoz ki belőled ezen a téren.
2021. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyel az emberekre, a beszélgetéskor nem csak az utolsó mondatra emlékszik.

Nem nyilatkoztat ki dolgokat, gyakran mondja, hogy "szerintem".

Kedves, egyenes, jó a közelében lenni.

2021. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Hangszín, a másik iránti érdeklődés, érintés.
2021. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Én egyszer csináltam egy EQ tesztet és meglepődtem, milyen alacsony érték jött ki. Kiderült, hogy az érzékenység és a mély érzések nem egyenlő a magas EQ-val. Aztán megcsináltam a tesztet Jézus Krisztusra és akkor jött ki magas pontszám. Komolyan, elképzeltem, adott kérdésre ő mit válaszolna, hogy reagálna abban a szituban és úgy jelöltem be a választ.

Nem vagyok már hívő, de végső soron Húsvét van, szóval gondoltam elmesélem, hogy ha valaki Jézusra hasonlít, akkor egész biztosan magas az EQ-ja.:)

2021. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7, 40 éve hosszú hajam és nagy szakállam volt... akkor reménykedhetek? :)
2021. ápr. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
:)
2021. ápr. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert valamit nem lehet teszttel mérni, még nagyon is valós dolog. A szerelmet sem tudod teszttel mérni, de még igazából a kreativitást sem.

Annak magas az érzelmi intelligenciája, aki meg tudja hallgatni a másikat, van véleménye a dolgokról de ezt nem nyomja le a másik torkán, nem hozza kellemetlen helyzetbe a másikat, alapvetően kellemes társaság.

Példa: nem hülyézed le a másikat ha nem ért veled egyet bizonyos dolgokban, nem kérkedsz olyan dolgokkal amikről nem tehetsz (faji, nemi hovatartozás például)nem általánosítasz mindig mindenre ( a férfiak így,a nők úgy, a gyíkemberek meg amúgy)

Kulturáltan viselkedsz, nem hozod zavarba a másikat. Empatikus vagy, bizonyos fokú érzelmeket vált ki belőled ha egy másik ember szenved. Tipikus jó példa, hogy az ilyen ember nem neveti ki azt,aki elesik, hanem segít neki. Már gyerek korában is.

2021. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!