Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A kapcsolatfüggő nő miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatfüggő nő miért szimpatikus sokaknak, a kapcsolatfüggő férfi miért nem senkinek?

Figyelt kérdés

Felhívnám a válaszolók figyelmét a "sokaknak" szóra, tehát nem "mindenki", hanem "sokaknak". Illetve a szó globális jellegére, miszerint nem ér kiindulni szűk ismertségi körből és betrollkodni, hogy "márpedig mi kerüljük az ilyeneket".


A kérdés adott, miért van az, hogy míg egy ragaszkodó, kapcsolatfüggő lány sok férfinek egyenesen az álma, addig egy ragaszkodó, kapcsolatfüggő férfitól minden nő menekül?


Megjegyezném továbbá, hogy a "kapcsolatfüggő" szót önálló jelentésében értelmezzük, ne lássunk mögé hisztis feminin férfiakat, ahogy pszichopata, levakarhatatlan nőket sem.


Annyit jelent, hogy önállóan nem teljes. Ahhoz, hogy képes legyen normál emberként funkcionálni, szüksége van egy társra, akiben megtalálja a biztonságot és az állandóságot, a stabilitást és mellette képes a kiteljesedésre.


Egy ilyen nő legyen bármennyire elhanyagolt, felkelti a férfiak érdeklődését, aki csak akkor hagyja magára, ha teljesen menthetetlen (tehát nem keverendő a pszichiátriai szintű önállótlansággal, depresszióval és apátiával és motiválHATatlansággal).


Eközben egy ilyen férfi még ha külsőre, kinézetileg rendben is van, a nőket taszítja személyiségileg és inkább tartják vonzónak az izgalmas, kiszámíthatatlan férfiakat, akik állandóan kételyek között tartják őket.



2021. ápr. 22. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Viccesen szájbarágósan írsz, de megértem az oldalt tekintve.

"nem ér kiindulni szűk ismertségi körből"

Hogyne érne, nyilván te is valamiből levontad ezt a következtetést és kétlem hogy valami reprezentatív szociológiai kutatás lett volna. Illetve itt mi sem tudunk elmondani mást, csak a saját tapasztalatainkat.


Én úgy vettem észre, hogy először sok nőnek imponáló, ha egy férfi féltékeny, nyakban logós, stb és csak később kezdi el ez zavarni őket. Először tetszik nekik a sok plussz törődés és figyelem, amit kapnak.

2021. ápr. 22. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

‘Egy ilyen nő legyen bármennyire elhanyagolt, felkelti a férfiak érdeklődését’


most komolyan, ilyen orbitalis baromsagokat honnan szedsz? valoszinu, hogy egy elhanyagolt, kapcsolatfuggo no a ferfiak alma, igen. pont hogy a legtobb ferfi inkabb menekul elso adando alkalommal a ragaszkodo, kapcsolatfuggo, onallotlan noktol, mert azt erzi, megfullad toluk. plane ha meg kulsore sincs a topon a

no. meg az olyantol is menekulnek, aki nem kapcsolatfuggo, de mondjuk heti egy talinal (ami a szexre megy ki joreszt a pasi reszerol) tobbet igenyelne ‘kapcsolat’ cimszo alatt.


a kapcsolatfuggoseg egyik nemnel sem elony, a legtobb ember szamara taszito. nyilvan lesz, aki vevo ra ilyen, olyan okokbol (o maga is kapcsolatfuggo, kenyelmi okok, psziches problemak..), de ilyet hulyeseg kijelenteni, hogy egy ferfinel vonzo, egy nonel taszito.



egyebkent pont hogy a kapcsolatfuggoseget is inkabb a ferfiaknal szoktak ertekelni, ha mar, mert ugye a ferfiakrol terjedt az el, hogy nem annyira szeretnek megallapodni es komoly kapcsolatban gondolkodni, mint a nok. tehat egy olyan pasi, aki nem illik bele ebbe a sablonba, az inkabb ertek es kulonleges, mint egy hasonlo no, akikre amugyis gyakran rahuzzak azt, hogy

‘tul sokat akar’ meg nem elegszik meg a szexkapcsolattal stb. tehat egy atlagos igenyu no is gyakran tul sok a pasiknak, nemhogy egy kapcsolatfuggo.


de visszakerdezek: ha egy ferfi egyedulallo, onfenntarto, mos/foz/takarit magara, akkor miert kell tole hasraesni, hogy micsoda onallo fuggetlen ferfi, meg a mosast is be tudja inditani, huhaa! mig ha egy no teszi ugyanezt, akkor az vagy karrierista vagy b aszatlan pi csa, vagy nem kell senkinek es tuti macskas venlany lesz. na miert?

2021. ápr. 22. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyesen megszabtad, milyen válaszokat szeretnél hallani, egy olyan kérdésre, amit viszont pont azon elvek mentén írtál ki, amit a válaszoknál kerülnél. Saját vélemény, saját tapasztalat. Sőt, még annál is kevesebb. Te társfüggő vagy és (nem csak) emiatt nem kellesz a nőknek. Itt is sokat olvasod, hogy ez negatív. Nos, te szeretnél egy ilyen nőt, de nem találsz. Következtetés: elkapkodták!

Valójában a következő a helyzet: a társfüggő nő csak a társfüggő férfinak kell, és ez fordítva is így van. Aki nem ilyen, az nem fogja magát jól érezi a kapcsolatban, eleve egyenlőtlen lesz a helyzet egy idő után és ha a társfüggő nem tudja összekapni magát, a másik otthagyja.

Azonan ez senkire nincs ráírva, hogy ő társfüggő és nem is biztos, hogy mindenki az, akire rámondják.

De vissza a te esetedhez: mivel az ismerkedés többnyire úgy zajlik, hogy a férfi kezdeményez, a nőknek könnyebb dolguk van azzal, hogy a társfüggő természetüket elrejtsék. Ezért az ilyen nőre sokkal inkább az a jellemző, ohgy kapcsolatból kapcsolatba vándorol, mert mindig otthagyják vagy megcsalják vagy túl sok a balhé, tehát keresi a következőt, és reméli hogy ez most már az igazi.

Egy ilyen férfi azért van látszólag rosszabb helyzetben, mert ha nem szerencsés más dolgokban, akkor nem fog kelleni sok nőnek. Tehát az egyedülállók között több lehet a társfüggő férfi mint a társfüggő nő. Viszont az ilyen nők szinte egész életükben boldogtalanok, mert a kapcsolatban egy idő után koloncként tekintenek rájuk, és ők azok, akik a verést, megcsalást is hamarabb eltűrik, mert rettegnek az egyedülléttől. Sokszor azért szülnek gyorsan egy béna kapcsolatba, mert azt hiszik, majd ezzel bebetonozzák magukat. Aztán jönnek az ilyen kérdések: Miért nem tisztel a férjem? Miért ilyen duva velem, miért nem segít stb. Leírás: két éve vagyunk együtt és van egy egy éves picurunk. Számolj és rémüldözz.

2021. ápr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne tegyünk már egyenlőségjelet azok közé, akik kapcsolatfüggők, és akik nem érzik magukat teljesnek társ nèlkül. A kapcsolatfüggő kb semminek nem tud örülni, ès èletképtelen társ nèlkül.

A második esetben simán lehet az èlete normàlis mederben, nem is kell, hogy depressziós legyen vagy kényszeresen keressen társat, de attól mèg érezheti, hogy akkor lenne teljes az élete, ha találna egy megfelelő partnert.

A kapcsolatfüggő nőket sem szeretik egyébként, sőt, ahogy előttem leírtàk, rengeteg férfi még a normàl elvárások hallatàn is menekül, nemhogy olyantól, aki tapad.

Egy olyan férfitól senki nem menekül, akinek rendben van az élete, nem akar görcsösen talàlni valakit ès ráakaszkodni, hanem csak simàn nyitott az ismerkedésre, és vágyna egy kapcsolatra, illetve megbízható, kiszàmítható.

Akitől menekülnek a nők, az akaszkodik, mindenáron barátnőt akar, és nyomul is, mert retteg az egyedülléttől. Az pedig, aki azért àll rendelkezésre mindig, mert semmi élete nincs, minden csak a nő körül forog, kiàbrándító és szánalmas, nem megbízható és rendes. Nagy különbsèg.

2021. ápr. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Régen valóban párkapcsolat függő voltam, de egy borzasztó, bizalom nélküli 1 éves kapcsolat után ott ültem, és nem értettem, hogy ebben meg minek maradtam benne egy évig?

Azóta nem ugrottam bele kapcsolatokba, csak hogy legyen, mindig kivártam, hogy jöjjön valaki számomra különleges. És addig maradtam a kapcsolatban, amíg láttam a jövőhét.

Nna, most végre találkoztam egy olyan férfival, aki úgy áll a kapcsolatokhoz mint én. Hűséges, odaadó társ. Amúgy elég kapcsolatfüggő, pl ki kellett harcokból az énidőmet, mert nagyon ragaszkodó típus. De ez nem taszít, nagy csapatjátékos, neki végre létezik a "mi" nem csak a "te meg én".

Éli ezt a páros érzést.

A kapcsolataimban mindig én ragaszkodtam jobban, és olyan jó, hogy ez a ragaszkodás, vagy inkább összetartás végre kölcsönös. Nagyon szeretem őt, és biztonságban érzem magam mellette.

Szóval én a másik tábort erősítem.

2021. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Számomra a kapcsolatfüggőség egy elég taszító dolog mindegy hogy nőről vagy férfiről van szó.
2021. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
Úgy is ebből is kihozzák valahogy, hogy miért a férfiak a rosszak és a nők a jók.
2021. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Egy gyenge függő nő egy férfinak mindig potenciális jelölt mert meg lehet “védeni”, könnyebb kialakul felé a vonzalom stb

Egy gyenge függő férfi a nő szemében nem potenciális jelölt mert a túlzott ragaszkodás a függőség gyenge negatív tulajdonságok . Egy nő erős határozott önálló férfit akar nem olyat aki fut a nő után ...

2021. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!