Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valójában a globalizáció és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valójában a globalizáció és az internetes társkeresők úgy hatnak a nőkre, mint a drogosra a heroin és a közös ellenség a főáramú média, akik oszd meg és uralkodj elvvel egymásnak ugrasztják a két nemet?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy, ahogy a kapitalizmus, ami miatt mindig többet és többet és jobbat és jobbat akarsz. Csak a kapitalizmusnak van hasznos mellékhatása (fejlődés és hatékonyságra való törekvés - mármint normál esetben, amikor nem állami pénzeket égetünk el, hanem a tőkések a saját tőkéjüket kockáztatják), mert az élet nem zéró összegű játszma, hiszen mindig van új kiaknázandó terület, legyen az akár az űr vagy az óceán és annak mélye.


De annak, ami a társkeresési területen megy, annak csak a gazdaság szereplői számára van haszna. Illetve kétségkívül nagy szerepe van abban, hogy a fejlett világban inkább népességfogyás van, mintsem túlnépesedés.


Csakhogy elértük a holtpontot. Mindkét félnek igaza van és egyiknek sem: [link]


Az ok pedig az eltérő biológiai működésből és ösztönökből ered. Az ösztönök pedig olyan dolgok, amiket ki kell valahol élni. Nem attól leszünk ösztönlények, hogy kiéljük a belső késztetéseinket, hanem ha nem a megfelelő helyen és időben tesszük azt. Például a gatyánkba sz..runk, nem a vécébe, vagy a felgyülemlett stresszt nem sportban vezetjük le, hanem agresszióban.


De az ösztönöket nem lehet kiiktatni. Egyeseknek sikerül, ők a tibeti szerzetesek, de még a többi vallás gyakorlói között is komoly mentális defektekben tör utat magának. Az ösztön olyan, mint egy folyó. Elterelheted, de meg nem állíthatod a folyását, mert a víz utat tör majd magának és sokszor előre nem látod, hogy milyen károkat okozol azzal, ha elfojtasz ösztönöket.


Ez MINDKÉT nemre egyaránt igaz.


A férfiaknak is eltorzítja az értékrendjét a sok instacsaj meg a megcsinált műnők, de ez a torzulás legrosszabb esetben is egy rövid elvonókúrával orvosolható. Ahhoz hasonlítható, minthogy szeretsz többféle kaját vagy zenét, éppen mihez van kedved.


A nőknél viszont csak egyirányú a folyamat. Az pedig ahhoz hasonlítható, minthogy régen nagyon örültél a kazettás magnónak, most meg hiányérzeted van Spotify-on valami speciális nem érhető el a régiódban. Vagy régen mekkora dolog volt a kétütemű Trabant, most meg arra gondolsz, hogy ha több pénzed lett volna több extrát rakattál volna a kocsiba vagy jobb modellt vettél volna. Régen imádtál kint szánkózni a nagyi által kötött pulcsiban, most 20 négyzetméteres gardróbban sem találsz egy rongyot sem, amit felvegyél.


És hiába tesznek a férfiak erre a problémára javaslatot, attól még a nőnek az nem lesz jó. Hiába tudod felnőtt fejjel, hogy egészséges az xy étel, ha te utálod. Maximum nem sztrájkolsz meg köpöd ki, mint a kisgyerek, hanem magadba erőlteted, ahogy a keserű gyógyteát vagy szirupot is, ha szükséges, de arra nem vagy képes, hogy az érzelmeidet megváltoztasd iránta. Úgyhogy joggal háborodnak fel a nők és érzik magukat "add lejjebb az igényeid meg adj esélyt a rendes srácoknak is" tanácsok esetén úgy, hogy k...rvának nézik, mert a prostik is ugyanezt csinálják, csak ők a pénzért erőltetik magukba a "keserű szirupot" és próbálnak még mellé jó pofát vágni. És ez 1 órán keresztül is megterhelő, egy életen keresztül lehetetlen.


Ráadásul akkor jön (szintén joggal) a férfiak problémája, hogy ők is vágynak arra, hogy őszintén kívánja őket a nő, ne csak keserű szirupként tekintsen rájuk, amin túl kell esni.


Erre a problémára pedig tényleg nincs más megoldás, - idő visszaforgatási képesség hiányában, amikor még örültünk a Trabantnak, amikor még a nő vonzódni tudott Átlag Józsihoz, mert nem látta meg Ian Somerhaldert és nem talált egy másik városban élő srácot, aki kicsit hasonlít rá és az nem szexelt vele vagy rosszabb esetben vette el a szüzességét is, hogy még több kötődési szál kösse őket össze.


Az egyetlen járható út, ahol egyik tábor jogai sem sérülnek, ha valahogy új alapokra helyezzük a szépségideálokat. Mindkét oldalon.


Ez pedig idővel vissza fog hatni a társadalomra is.


Nagyon kérem, hogy csak az válaszoljon, aki konstruktívan hozzá tud tenni vagy építő véleménye van a témával kapcsolatban, nem vagyok kíváncsi az alpári stílusra EGYIK OLDALON SEM.



2021. jún. 3. 15:55
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
71%

Ez a probléma továbbra sem társadalmi. Nézz szét, az utolsó gyári munkásnak is van nője, a buszsofőrök, bolti eladók közt is a legtöbbnek van párja. És kérlek, ne gyere most azzal, hogy jó, de milyen. Olyan, amilyen hozzá illik. Az a társadalmi probléma inkább, hogy rengeteg pasi ilyen hülye, üres fejű, felszínes, mint te vagy. Aki ahelyett, hogy tudná kívánni a korban hozzá illő, mellette öregedő feleségét, inkább pénzt gyűjt hogy megvehessen qrvákat és szerinte ez oké.


Amúgy meg, ha te is egyetértesz vele, hogy miért lenne valaki olyannal, akihez nem vonzódik, akkor meg mit ugatsz itt? Milyen társadalmi probléma? Mindenki azzal van akivel akar, ha meg nem talál olyat, saját döntés hogy akar-e olyat, ami jut, vagy marad egyedül. Te is azért vagy egyedül, amiért a nők: nem akarod lejjebb adni. Hát akkor maradj is így, a nők is így vannak vele.

2021. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
4%
hihi vicces, az agresszió hogy kiugrik :D
2021. jún. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
94%
Veszettul magyarazod a bizonyitvanyt, csak senkit nem erdekel. Maganugy, hogy ki kivel jon ossze, nem pedig tarsadalmi problema.
2021. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

#21: Szándékosan magyarázod félre.


Nem azt mondom, hogy "jó, de milyen", hanem azt, hogy ezt honnan tudod ennyire biztosan? Én gyakran nézem a társadalmat, az embereket és a legtöbb esetben még olyankor is csalóka a dolog, amikor egy nő és egy férfi megy egymás mellett. Ha a munkahelyen beszélgetsz valakivel és közli, hogy van felesége/férje még nem fogja az orrodra kötni, hogy csak lakótársként élnek együtt jó ideje. Esetleg rendszeresen veszekednek. Esetleg csak a közös hitel vagy a gyerek tartja össze őket és amint teheti bármelyik fél megpattan.


Ez nem pénzfüggő és a nőknél sem külsőfüggő, milliárdost is csalt már meg medencetisztítóval átlagos vagy duci nő meg munkakerülő csóró nincstelen férfiba is volt szerelmes olyan, aki szupermodell lehetett volna.


"Te is azért vagy egyedül, amiért a nők: nem akarod lejjebb adni. Hát akkor maradj is így, a nők is így vannak vele."


Csak azt a nagyon fontos dolgot felejted el, hogy én olyan dolgokban nem akarom lejjebb adni, amiről az illető TEHET. Az elhízásról mindenki tehet és arról is, ha gyereket szül olyan embernek, akivel később szétmennek.


Meg olyan dolgokban, amik a kapcsolat jövőbeli BIZTOS halálához vezetnek.


Míg a legtöbb nő felszínes indokok mentén utasít el férfiakat, akikkel akár boldog is lehetett volna én MEGALAPOZOTT indok mentén utasítok el bárkit is. Illetve utasítaNÉK, ha legalább olyan próbálkozna.


#23: Többek között ezért is igazságtalan az élet, mert valószínűleg nem téged fog lelőni a következő Elliot Rodger, pedig te megérdemelnéd. Aztán lehetne egy tök jó sírfeliratod is, hogy "Itt nyugszik Kiss Béla, akinek az volt a véleménye, hogy a TÖMEGES szingliség magánügy, nem pedig társadalmi probléma."

2021. jún. 5. 12:54
 25/32 anonim ***** válasza:
91%

24 Semmit nem magyarázok félre. A házasság minősége nem volt kérdés ugyanis. Van párja? Van. Ez volt a kérdés. De te előbb hazudozol, hogy a férfiaknak nem jut nő, aztán amikor kiderül, hogy jut, akkor jössz azzal, hogy jó de milyen. Ha azt mondjuk, az ízlések különbözőek és te nem tudhatod, hogy kinek mi tetszik, jössz itt a kihűlt házasságokkal.

News flash: Az általad imádott régi korokban szinte az összes házasság kihűlt házasság volt. Most legalább el lehet válni, új életet kezdeni, és mivel van miből választani, aki okos, tud jól választani.

Te amúgy nem dolgozol, nincsenek kollégáid? Én azért a munkám során látom, hogy szinte mindenkinek, minden rétegből van párja. (Tanár vagyok, évente több, mint száz diákot tanítok, mindig kimennek a végzősök, jönnek az új kezdők. Jönnek a szülők szülői értekezletre, fogadó órára együtt, külön. Sokszor kérdés nélkül is elmesélik az egész életüket. Az egyik gyerek apja postás, az anyja eladó a cba-ban, totál össze illő pár. Aranyosak, vidámak. Hogy mennyi szex van nem tudom. De külsőre, reálisan is azt kapták ami a szintjük.


Olyan pedig nincs, hogy valaki (nemtől függetlenül) felszínes indok mentén utasít el valakit akivel boldog is lehetett volna. Én azért utasítok el valakit mert nem tetszik, vagy az adatlapja alapján nem illünk össze.

Ez nem felszínes indok. Aki elutasít téged, az sosem lenne boldog veled.

Azon kívül te vagy a felszínes, külsőre szelektálsz. Én intelligenciára, műveltségre és egyéb dolgokra. Te az összes rostán kiesnél, hogy sportolsz az engem pont hidegen hagy. Vicc az egész, nálad felszínesebb lényt még nem hordott a hátán a föld, de azon sírsz, hogy téged mindenki azért utasít el mert nem vagy gazdag. És még mindig nem értetted meg, hogy a nem gazdag pasiknak is van nőjük. Tehát te vagy nem vagy vonzó egy kicsit sem vagy pedig olyan nőknél próbálkozol, akiknél esélyed sincs. Olvastam a múltkori agymenéseidet is, nincs egy őszinte, értelmes gondolatod, nem vagy normális, milyen társa lennél így egy nőnek. Mondjuk megértem, hogy frusztrál, hogy a hozzád illő, beképzeld, felszínes libák foglaltak, mert ők pénz alapján is válogatnak.

2021. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

#25: Akkor definiáld nekem kérlek, hogy tekintve a fiatalkori 50 év alatti férfitöbbletet, hogyan jut a férfiaknak nő? Hogyan?


Eleve már csak matematikailag sem juthatna abban az esetben SEM, ha mindenki monogám lenne, DE, mivel nem mindenki monogám (a nők közt sem), illetve jóval több olyan eset van, hogy egy férfi dug több nőt párhuzamosan (akik közül mindnek van férje, de mondjuk tehát a te definíciód szerint párban van, a valóságban pedig a nő mindig visszautasítja, hiszen szeretője van).


Azt az egyszerű dolgot nem akarod megérteni és szándékosan magyarázod félre, hogy a szexről mindig minden esetben a nő dönt. Amennyiben egy férfi visszautasítja egy nő SZEXUÁLIS közeledését (akár házasságon belül) a nő bármikor tud találni magának olyan jelentkezőt, aki kielégíti a szexuális közeledését.


"Ez nem felszínes indok. Aki elutasít téged, az sosem lenne boldog veled."


Te személy szerint lehet, hogy nem. De kapásból fel tudok akár az emlékezetemből is sorolni több, mint 10 olyan nőt, akinek szimpatikus voltam és olyan indokok alapján utasított vissza, mint

- Kiderült, hogy nem vagyok elég magas.

- Kiderült, hogy hány éves vagyok.

- Kiderült, hogy nincs diplomám. Hozzáteszem, nem tartom magam hülyének, mert ha van valami, amire büszke vagyok, hogy többször, több témakörben tartottak már szakmabelinek. Tehát itt nem a tudás vagy az volt a lényeg, hogy mennyire találjuk meg a közös hangot, hanem a s...ggtörlőpapír, illetve az, hogy apuci meg anyuci előtt ciki lett volna, hogy a család kis üdvöskéje hazaállít egy diplomázatlan bugrissal.

- Mikor vállalkozó voltam, kiderült, hogy nincs fix stabil jövedelmem. Hozzáteszem, évesített átlagban a magyar átlagfizetés felett kerestem bőven.


Mik ezek, ha nem felszínes indokok? És sokszor már csók is volt, a kémia is működött, csak aztán 1-1 ilyen információ azt okozta, hogy valami megváltozott a lányban és akár 1-2 nap elteltével de előjött azzal, hogy gondolkozott és nem illünk össze. Volt aki konkrétan megmondta, volt, aki azzal jött, hogy nincs meg a kémia vagy nem áll készen jelenleg egy kapcsolatra (aztán összejött mással).


Ezekről a dolgokról beszélek. És ezt akárhogy akarod csűrni-csavarni, ezt a modern kor, a civilizáció hozta magával, később pedig a média és a globalizáció fejlesztette csúcsra. Eredetileg két ember szimpatikus volt egymásnak, egymás érintése, közeledése is jól esett a másiknak és összejöttek. Most meg a nő (néha a férfi is, de többségében a nő) folyamatosan aknakeresőset játszik és keresi azt, hogy mi nem tökéletes.


Pont mint a kérdésemben a hasonlatok.


"Azon kívül te vagy a felszínes, külsőre szelektálsz. Én intelligenciára, műveltségre és egyéb dolgokra."


Tehát ha belsőre megfelel egy Danny DeVito, akkor ugyanolyan szexuális vonzalmat tudnál iránta érezni és ugyanannyira kívánni őt, mint egy Ryan Goslingot (vagy képzeld ide az álompasidat). És ezt higgyem is el.


Azt az egyet tudom elképzelni, - mert ezt többször láttam már, hogy az álompasidat IS visszautasítanád, ha belsőre nem felelne meg, mert alkalmi szexben MÉG VELE SEM lennél benne.

2021. jún. 5. 19:58
 27/32 anonim ***** válasza:

"Tehát ha belsőre megfelel egy Danny DeVito, akkor ugyanolyan szexuális vonzalmat tudnál iránta érezni és ugyanannyira kívánni őt, mint egy Ryan Goslingot (vagy képzeld ide az álompasidat). És ezt higgyem is el."


Nem kell elhinned, mert nem ezt mondtam. Igen, kell hogy megfogjon benne valami. Csak veled ellentétben nekem bőven megfelel egy átlagos férfi, én tudok ilyen férfi iránt vonzalmat érezni, nekem nem kell modell alkatú, kigyúrt pasi, gondolom ez lenne a férfi megfelelője a melles-fenekesnek ahogy hívod őket. Nekem teljesen átlagos férfi is megfelel, ha belsőre össze illünk.Nem zavar a pocak, vagy ha nem magas vagy kopaszodik - Ha megfog benne valami.

Viszont bármilyen jól néz ki, ha nem egyeznek a céljaink, elképzeléseink, nem felel meg belsőleg, kuka. Ezt jelent a belső alapján szelektálni, nem azt hogy egy DannyDE Vito-val is össze jönnék.

2021. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

#27: "Csak veled ellentétben nekem bőven megfelel egy átlagos férfi"


A nők szemében a felső 20% az átlagos az az afeletti, alatta mindenki átlag alatti. Kutatások igazolják: [link]


"nekem nem kell modell alkatú, kigyúrt pasi, gondolom ez lenne a férfi megfelelője a melles-fenekesnek ahogy hívod őket."


Na itt megy félre a kommunikáció. Ez az a szint, mint mikor a nő jön azzal, hogy szőke nagymellű meg a férfi azzal, hogy kigyúrt BMW-s. Nem mindenkinek ez a típus jön be. Attól, hogy sokféle TÍPUS tetszik az embereknek, attól még a jelenség akkor is az lesz, hogy mivel a férfiaknak 50%-tól átlagos vagy afeletti egy nő, ezért a női paletta teljesen le lesz fedve, mert valamelyik pasinak a vékonyak jönnek be, másnak a kövérek, a harmadiknak a gótok, a negyediknek a természetes vörösök, az ötödiknek a kacsacsőrű emlősök és így tovább. Minden nőnek lesz egy nagyjából azonos rajongótábora, innentől már csak az adott csaj népszerűsége határozza meg, hogy mennyi az annyi. Továbbá a belső értékei azt, hogy komoly kapcsolatra is kell-e.


"Nem zavar a pocak"

[link]


"vagy ha nem magas"

[link]


"vagy kopaszodik"

[link]


"Ha megfog benne valami."


Tehát benne van a felső 20%-ban az adott típusban, ami éppen neked bejön.


Remélem így már világos, hogy mi lehetünk átlag felettiek, ha a 30%-os sávban mozgunk, akkor ugyanúgy láthatatlanok vagyunk a nők számára.


Ez itt a probléma. Hogy aki nem tartozik bele a felső 20%-ba, annak ÁTLAG FELETTI férfiként is meg kell alkudnia.

2021. jún. 6. 10:14
 29/32 anonim ***** válasza:
Ostoba vagy és meg akarod magyarázni, mit gondolok. Én tudom, kikkel ismerkedem, tehát nem hat meg a handabandázásod. A felső 20% szóba sem áll velem, én sem velük. Na jó,néhány kigyúrt szexi srác meg szokott keresni szex ügyben, de ők egy tizessel fiatalabbak, tehát nem kellenek. De ha hasonló korúak lennénk sem kellenének, mert nem sok közös van bennünk. Ja, még valami. Azok a nők akik ilyen pasikkal vannak párban, szintén ilyenek. Szóval nem értem, mire vered a nyálad. Az emberek többsége hozzá illő társat keres. A sportos sportosat,a művész művészt stb.
2021. jún. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj kérdező,de te kinek hiszed magad, hogy megmondjad, hogy kinek ki tetsszen? Teljesen magánügy. Ha nekem csak XY modell felel meg, akkor az az én dolgom, ha nem, az is. Az hogy te senkinek nem férsz bele az elképzelésébe, az meg a te bajod, nem kell globális problémát kreálni belőle
2021. jún. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!