Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ismerősi kör bővítésére és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerősi kör bővítésére és párkapcsolat kialakítására alkalmas programok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Tudom, már rengeteg hasonló kérdés volt, de nem igazán találtam megoldás, így én is írok egy kérdést kicsit a helyzetemmel együtt, a segítségeteket kérem, hogyan lehetne változtatni.


Tehát a problémám az ismerkedés (bár a cél párkapcsolat lenne, de sima ismerősi kör kialakítása sem sikerül). Aki nem szeret olvasni, ugorhat az utolsó bekezdésre.


Szóval kezdném azzal, hogyan jutottam el ide: tanulmányaimat olyan irányban folytattam, ahol a nők aránya elenyésző, ez már középiskolában kezdődött, sajnos osztályközösség nem volt, így onnan nem lett ismerősöm. Mindeközben gyermekkori barátok szétszéledtek a világban. Később az egyetemen majd a munkahelyen már természetesen tudtam másokkal normálisan beszélgetni, de egyszerűen már mindenkinek megvan a saját élete, mindenki boldog, párja/családja van stb. Szóval elteltek az eseményben gazdag évek (értsd, amikor az ember leginkább kiépítené az ismerősi körét). Jelenleg munka és lakhely váltáson vagyok, próbálok új környezetbe kerülni, persze a szakma változatlan, tehát várhatóan ugyan azt a kört fogom megfutni, mint korábban.


Jelenleg elszeparált ismerőseim vannak, tehát ismerek 1-1 embert, akikkel jóban vagyok, tartom a kapcsolatot, eljárok velük programokra (tehát az adott ember elhív az ő baráti körébe), de azért érezni, hogy én vagyok a „kívülálló”, valamint nem igazán van szükségük még egy ismerősre merthogy ott is mindenkinek megvan a saját élete már (ne értsétek félre, nagyon jófejek, jól elvagyok velük, csak értitek…).


Próbáltam az online társkeresőket, vannak matchek, egész jó arányban írnak is, próbálok mindig olyat kérdezni, hogy normálisan, terjedelmesebben tudjanak válaszolni, de nem futok olyanokba bele, akik képesek lennének legalább egy mondatot megírni. Félmondatok, egyszavas válaszok, ezt kapom (őszintén szólva, én úgy gondolom, hogy az ilyenek nem is akarnak megismerni, ergo nem akarnak komoly kapcsolatot velem, nem hinném, hogy ebben az esetben tovább kéne erőltetnem). Tehát én elhiszem, hogy vannak szintén, akik kommunikatívak és komolyan gondolják, de teljesen reménytelennek tűnik, hogy én ilyenbe belefussak (Gyakorlatilag itt a GYK-n több normális privát beszélgetésem volt, mint a direkt erre kitalált platformon).


Tehát a szituáció adott, nem vagyok elkeseredve, nem égtem ki, továbbra is lelkesen ismerkednék, viszont amikor másoktól kérdezem, hogyan ismerkedtek meg, a sztori lényege mindig ugyan az: „véletlenül”, gyakorlatilag egymásba futottak, nem volt célzott keresés. Szóval összegezve mindent, látom, hogy jelenleg kivan szűrve ez a „véletlen” az életemből, és bár hallani, hogy vannak, akiknek sikerült célzott kereséssel (pl. online társkeresés), én azért szeretném megnövelni az esélyeimet.


Itt jöttök Ti kedves válaszolók a képbe, eléggé tanácstalan vagyok, hogyan is foghatnék hozzá, hová lehetne elmenni egyedül úgy, hogy jól is érezhessem magam (ne érezzem magam hülyén, hogy mit is keresek én ott), valamint lehetőség nyíljon ismerkedésre, léteznek erre programok? Milyen programok? Tudtok esetleg ajánlani valamit? közösséget? (Így, hogy nem ismertek, tudom nehéz bármit is mondani, de most konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy Ti mit kezdenétek, hová nyúlnátok, mit csinálnátok? Ötleteket várok, csak annyit kérek, próbáljátok beleképzelni magatokat ebbe a helyzetbe és úgy válaszoljatok). Természetesen, ha van valakinek kedve beszélgetni privátba, azt is szívesen fogadom.


Előre is köszönöm a válaszokat,

Egy 25 éves Férfi.


2021. jún. 24. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt egy kedves válaszoló ír neked 2 hasznos választ.


Rövid válasz: minden program alkalmas ismerkedésre, ahol több ember fordul meg egyszerre.


Hosszabb válasz:

Zöldy Pál-féle férfisátor

aktív társkereső program, mint pl. együtt főzés

jógaóra

önkénteskedés

tánciskola

turistaklub

élményfestés

kutyasétáltatás

stb

2021. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat írtál, de elég egyszerű a válasz:

bármi, ami téged érdekel és nem magányos hobbi

2021. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
férfisátor XD képzelem mi megy ott
2021. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj, ha olyan hobbit választasz, olyan programokra mész, amik inkább a férfiak érdeklődési köre, ott nem fogsz tudni nőkkel ismerkedni. Ahova meg nők járnak, ott nem hiszem, hogy sikeresen tudnál ismerkedni, meg fura lenne oda menni férfiként. A másik meg az, hogy olyat semmiképp ne csinálj, hogy csak azért mész xy helyre, hogy hátha tudsz majd ott ismerkedni, pedig amúgy nem is érdekel maga az elfoglaltság. Én ilyet hogy sportcsapat, társastánc, jóga egyáltalán nem ajánlom ismerkedés céljából, ha magadtól soha nem mennél, mert mások sem kapcsolatot keresni járnak oda.

Esetleg ha van olyan tényleges hobbid, amihez kapcsolódó programok, online közösségek vannak, ott nyilván hamarabb lenne esélyed ismerkedni, de ne ez legyen a fő cél.

2021. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

4 mindenben egyetértek.


ezért sem hiszek abban, hogy egy kapcsolatban állandóan kell a közös hobbi, közös MINDEN és sok olyannal ismerkedtem, akik ezt követelték. Van persze olyan nő, aki PC-zik, meg olyan pasi, aki szereti a divatot, de baromi nagy a "nem közös" halmaz.


Nekem is pasis hobbijaim vannak és ez tök jó, mert az pasikkal beszélem meg, velük kapcsolódom ki. A hobbi szerintem az énidő része.

2021. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!