Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor illik közölni egy tartós betegséget párkapcsolat kialakulásánál?

Figyelt kérdés
Crohn betegségről van szó, 12 éve tünetmentes vagyok. Olyan gyógyszert kapok, ami teljesen elnyomja a betegséget és mellékhatásai sincsenek, tehát nem látszik rajtam. Kb annyi vehető észre, hogy nem vagyok annyira energikus, terhelhető, viszont emiatt sportolok, edzek és ez viszonylag meg is látszik rajtam.

2021. júl. 24. 14:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Lehetőleg az első két randi alatt.
2021. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedési fázis alatt. Mindennel együtt mondd el, hogy kordában tartod stb.
2021. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majbetegsegem lett (gyogyszertol). Gyògyìthatò de sose leszek olyan mint régen. Betegség megjelenése előtt 3 héttel ismertem meg egy férfit. Amint megtudtam a konkrét diagnòzisomat elmondtam az illetőnek. Azòta 2,5 hònap telt el. Még gyògyulnom és sokat kell pihennem
2021. júl. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Nem árt az első találkozás előtt elmondani, ha már ismered, akkor az első randin.


Én ismerkedtem crohn beteggel, ő kb egy hónap netes írogatás után hozta szóba csak úgy mellesleg, hogy ezért nem mozdul ki és kell neki gyorsan az oltás... Hát elég negatív volt, nem is mertem kérdezni róla semmit, úgy tettem, mintha nem mondott volna semmit, majd megszakítottam a kapcsolatot. Nem tudom van e sztómazsákja, vagy milyen tünetek vannak nála, és ahogy olvasgattam kiknél alakul ki, ezt összevetettem azzal, ahogy viselkedett.. hát úgy tűnt, hogy jobb kerülni, bármi is van, meg eleve hogy nem volt egyenes egy ilyen súlyos dologgal kapcsolatban.. na mindegy.


Szóval az első randi előtt közöld, de ha hosszabb beszélgetést tervezel, akkor még az első 3 beszélgetés alkalmával! Én nem csak emiatt ejtettem a srácot, de ez nagyban rányomta a bélyeget az egészre.

2021. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Igen, minél előbb. Gondold magad fordított helyzetbe.

Ez szélsőséges eset lesz, de leírom:

Velem a leszervezett randi előtt közölte egy férfi, hogy jaaa amúgy nehezen mozog és segítség kell sok mindenhez valami betegség miatt, ezért lakik az anyukájánál. Tehát legyek elnéző vele a randin, ha nehézkesen mozog. A fotókon csak annyit láttam, hogy van rajta jelentős túlsúly, de adni akartam neki esélyt. Az adatlapomon világosan fel volt tüntetve, hogy rendszeresen túrázom, nem kis távokat és imádok sétálni is csak úgy. Ő írt rám amúgy, ennek ellenére. Lemondtam a randit, és persze én voltam a szar szemét lelketlen állat.

Én amúgy nem is értem, tehát látja az adatlapomon, hogy milyen életvitelem van, szeretek mozogni, szeretem a magashegyi túrákat, mit gondolt? Hogy majd tolom felfelé tolószékben?

2021. júl. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%
A négyest miért pontozták le?
2021. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

6

Szerinted miért??

Nekem is ilyen betegségem van.

De nincs zsákom,csak gyógyszert kell szednem rá,ennyi.

Sajnos az tény hogy ez gátolhat az ismerkedésben.

Nekem az jut mindig eszembe,a másik fél hogy fogadja ezt és jogom van-e őt megismerni vagy hogy mit szólna hozzám,ehhez a dologhoz.

Igen,elég sok negatívat írnak erről a betegségről,és rossz állapotba is lehet kerülni,de saját tapasztalat,ha szedjük a gyógyszert,figyelünk magunkra ugyanúgy élhetünk mint aki egészséges,lehet külsőre nem látni,ha nincs fellángolás,és még gyerek is születhet,lehet családja egy "beteg" embernek is.

Kérdés,aki cukorbeteg ott pl.végtagot vághatnak le,megvakulhat,akkor vele sem ismerkedik senki,mert beteg????

Az ilyen ember buta,és alacsony intelligenciaszinten van,aki ez alapján ítél meg bárkit is.

Kérdező,szerintem ezt az elején tisztázd le,egy igazi társ elfogadja ezt és úgy fog szeretni ahogy vagy.

2021. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg semmiképp se mondd el az első két randin, főleg, ha tünetmentesen élsz. Ha jót akarsz magadnak legalábbis...


Ismerjen meg téged annyira, hogy ne csak a betegséget lássa benned.


Legkorábban a negyedik-ötödik randin mondanám el.

2021. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
15%

Oké, remélem majd mások is eltitkolják azokat, amik miatt sokan elutasítanák őket!


Elég, ha az első randin tudja meg a csaj, hogy 160 centi vagy, vagy elég, ha később tudja meg a pasi, hogy gyereked van, esetleg, tudja meg utólag, hogy 8 általános a végzettséged, vagy autista vagy, vagy impotens, vagy hogy vaszektómiád volt, esetleg skizofrén vagy


Igenis el kell mondani, mert komoly dolog, van pszichés háttere, mellesleg nagyon el is fajulhat a dolog, és a durva többség nem akar úgy szexelni a másikkal, hogy egy lyuk van a belénél, amiben ürülék van(akkor se, ha nem látszik).


Ez egy olyan nagy és meghatározó dolog(pláne a halmozódás miatt, esélyesebb a gyerekeknek is), hogy visszataszító nem elmondani az első randin(amennyiben nem csak szexkapcsolatra hajtasz, akkor nem kell elmondani)


Igen a cukorbetegség is ilyen, vagy ha meddő valaki, vagy más testi sérülése, betegsége van. Nemrég álltam a mekiben egy olyan lány mögött, aki sokat fogyott és bőreltávolítása volt. Pulcsiban meg nem mondtad volna, de ő topban volt(40 fkban), és két majd félméteres piros keloidos(két centi széles, púpus) heg volt a karjain. Ez nem kis szépséghiba.. A savas támadós csajnak is el kell majd mondani az összes következő férfinak, hogy mi van előre. Nem számít, ki tehet a betegségről és ki nem, attól az még ott van és fel kell vállalni, ugyanis pontosan tudod, hgy súlyos, meghatározó kérdés. Tudom, hogy van itt hallássérült, látássérült, skizo srác, alkoholista meg miegyéb, nyilván az pontoz le, akit rosszul érint, hogy "épek" meg "problémamentesek" talán nem akarják őket megismerni egy olyan dolog miatt, amiről nem tehetnek. Pedig ez a rohadt nagy igazság, nem fogsz mindenkinek kelleni, ne aggódjatok a vegánokat is van, aki élből kizárja, vagy a soványt, vagy a vékonyat, a kis mellűt, a nagy mellűt.. Ez van, senki sem tetszik mindenkinek, nem szabad titkolni!


Akinek valami baja van(vagy hátráltató dolog van az életében), az meg fogja találni a párját, és onnan fogja tudni, hogy a párja, hogy hiába tudja meg elsőre, hogy mi van vele, nem fogja érdekelni, neki bele fog férni!


Amúgy az Iqm 129, és én is hátrányban vagyok egy autista gyerekkel, pattanásokkal és undorító lenne letagadni az előtt, akivel ismerkedem kapcsolat céljából és nem, nem fér bele a chron és rohadtul nem érdekel, hogy emiatt szemétnek tart bárki, ugyanúgy rendben van bármi miatt elutasítani a másikat, mint ahogy engem utasítanak el a gyerekem miatt, vagy neki lesz nehezebb az autizmusa miatt, vagy másoknak a súlyos akné miatt(nekem már majdnem rendbejött) Legyél felnőtt és vállald magad, nem kell, hogy mindenkinek kellj, csak azt találd meg, akinek így is kelleni fogsz(és ő is neked)!


Ki kéne jönni a dedóból, ez a felnőtt párkapcsolatok kategória, mindenkinek más lapot oszt az élet, azzal kell együtt élni amit kapsz, ha változtatni nem lehet! Mekkora ego kell ahhoz, hogy vérigsértődj, mert vannak, akiknek nem kellenél, ha ismernének??

2021. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

#9


Nem eltitkoljuk, csak adunk magunknak egy esélyt.


Én egy olyan betegséggel élek együtt, ami gyógyszeresen tökéletesen karbantartó, napi 2x1000mg tablettát kell beszednem csak, és nincsenek tüneteim.


Mégis, ez egy eléggé túlmisztifikált betegség, és inkább adok időt annak, hogy megismerjük egymást kicsit jobban (pár hét), hogy megfontoltan dönthessen. Legrosszabb esetben elküld a fenébe.

Na és.


Akkor legalább biztos vagyok benne, hogy CSAK a betegségem volt a baja velem, amin nyilván nem tudok változtatni, és nem leszek több első randi után bizonytalan, hogy mégis mi a baj velem.


#8

2021. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!