Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Autisták számára milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Autisták számára milyen párkeresési lehetőségek adottak?

Figyelt kérdés

Magam is autizmussal küzködő fiatal vagyok, de a mentális, szociális, magatartásbeli problémáim mellett, sajnos/nem-sajnos megmaradt bennem mind a barátokra, mind a párkapcsolatra, önállóságra való vágyakozás.

Problémáimon igyekszem javítani, lassan már bő másfél évtizede; többek között ezért is próbálkoztam 4 év munka után újra az egyetemmel, 3 korábbi kudarc után is, bevállalva számomra valójában nagyon stresszes helyzeteket is, hátha úgy még inkább tudok a jó, normális irányba épülni.

Így remélem, hogy most már nem úm. fedezet nélkül (=önvizsgálat/jellemépítés nélkül) foglalkoztat a párkeresés.


Netes kereső találatait természetesen végigböngésztem, de sajna nem találtam bíztató lehetőségeket. :/


Nagyon örülnék, ha lenne párkeresési fórum autisták számára, mivel én kizárólag csak autistával/asperger-szindrómással tudnék párkapcsolatot elképzelni, több ok miatt is.

Például, egyrészt akárhogy is nézzük, egy normális, átlagos, szociálisan és értelmileg ép embernek extra teher egy autistával való kapcsolat; hiába próbálnék tovább javítani a problémáimon, olyan ütemben ez nem menne, hogy ne okozna komplikációkat, és nem is lenne olyan, aki ezt a terhet magára venné csak úgy, amikor normálisként normális párt is találhat magának.

És persze nekem is sokkal-sokkal nagyobb érzelmi biztonság lenne, hogy egy olyan ember van mellettem, aki tapasztalatból meg tud érteni, el tud fogadni, és nem lesz folyamatosan jelen annak a tudata, hogy kevesebb vagyok nála.


Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat!



2021. szept. 26. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%

Az autizmus nem érdekel senkit a párkapcsolatok világában.


Jól kell kinézni -> nyersz

Rosszul nézel ki -> veszítesz.


Ha elég jól nézel ki, akkor a nő jön oda hozzád és még csak beszélned sem kell.

2021. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

A dolog ott kezdődik, hogy felismerjük, hogy nem "jobbnak" kell lenni, mások definíciója alapján, hanem tisztában vagyunk vele, hogy rendelkezésünkre állnak adott erőforrások, és abból próbáljuk kihozni, amit lehet, anélkül, hogy másokhoz hasonlítanánk magunkat.


Ami a társkeresést illeti, autista társkeresőről kár álmodozni, mivel teljesen normál társkeresők is mind teljesen kihaltak. Egy 10 milliós országban nincs piaca szélsőségeknek, ha már a megyénkénti felosztás is azt eredményezi, hogy 20 éves életkor-sávban van 10 ember. Azt a 10-et hova osztod még? 9,999976 normális, meg 0,000024 autista? Sok sikert!


Ha diagnosztizált vagy, akkor esetleg klinikán, orvosi kezelésen tudsz hasonlókkal találkozni. De ez is olyan, mint a cukorbetegség, hogy enyhébb autizmus esetén a többségünk nincs diagnosztizálva, hiszen "csak" furcsák vagyunk, nem életképtelenek.

2021. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Ha nem lennél autista (ez rám is igaz valamennyire), annyival lennél jobb helyzetben, hogy bennelennél egy 10 éves párkapcsolatban egy alsó 40% -os lánnyal.


Egyébként én kb 1.5 éve foglalkozok a kinézetem javításával. Aug 15 -én sikerült smárolnom egy lánnyal egy szórakozóhelyen úgy, hogy kb 3 szót beszéltem vele összesen.


Amit még meg kellett oldanom az az extrém social anxiety -m, ami kb olyan, hogy a boltba nem merek kimenni ha új, korábban nem vásárolt terméket kell vennem. A megoldás az alkohol, amiből kiszámoltam, hogy pontosan mennyit kell innom ahhoz, hogy a káros mellékhatásokat ne érezzem, viszont el tudjam magam adni magabiztosként.

2021. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Az "alsó 40%-os lány" mégis mit jelent? o.O

Ezt nem nagyon tudom hova tenni...

2021. szept. 26. 17:47
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
#1, #3, ti betegek vagytok. :D
2021. szept. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2%

5: Én enyhén aszpergeres vagyok, bár igazából ki tudja mekkora lehet.


"alsó 40%-os lány": Ronda béna csaj, aki nem ad social validációt neked.

2021. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


bár másnak is olyan önismerete lenne, mint neked, és másnak is akkora motivációja lenne a változásra, mint neked! Grat' komolyan mondom.


Vannak autista/aspergeres csoportok az fb-n, ill. klubok stb offline. Ott indítsd a keresést.


Sok sikert!

2021. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A felnőtt autisták facebook csoportjába jelentkeztem, de sajnos valami miatt (nem tudom, mi miatt, erről nem kaptam visszajelzést) nem fogadták el a jelnetkezésemet (pedig a kérdésekre őszintén válaszoltam).


Egyébként, bár minimális, de valamennyi webprogramozási ismeretem (sajnos csak szimpla HTML/CSS és PHP, ill. a nem-webes programozós világból adaptálható készségek) van; Ha valakivel össze tudnék állni - leginkább még 2 ember kéne hozzá, mert kell valaki, aki a részfeladatok biztonsági problémáival tudna foglalkozni -, akkor ami szabadidőt még ki tudok sajtolni a heteimből, szívesen beáldoznám egy autista társkereső összeállítására.

De ezt csak közösségi (több fős) munkaként merném bevállalni, már csak azért is, mert a webes biztonsági problémákhoz/veszélyekhez (adatok, adatbázis megfelelő védelme) sajnos nem értek.

2021. szept. 26. 18:22
 9/18 A kérdező kommentje:

"ill. klubok stb offline. Ott indítsd a keresést."


Pécsett nem hallottam még ilyen klubbról.

Esetleg még Baranya területét merném bevállalni - ha a megyében máshol van ilyen klubb -, csak akkor nyilván havi pár alkalomnál többször nem igazán tudnám megoldani az ingázást.

2021. szept. 26. 18:25
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz barátnőt?
2021. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!