Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők, akik szerint az incelekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, akik szerint az inceleknek azért nincs senkijük, mert nem tisztelik a nőket! Hogy álltok a rap zenével?

Figyelt kérdés

Illetve ha ti magatok személyesen nem is rajongtok érte, azért remélem elismeritek, hogy elég széles rajongótábora van a lányok körében a kultúrának.


Nem érzitek ellentmondásosnak, hogy ha jól nézel ki és valamilyen módon ügyesen menedzselnek és nem csak egy hígítós zacskóval a szád előtt van lehetőséged rímeket faragni a Hős utcában, akkor simán megénekelhetsz alpári, nőket rongyként kezelő szövegeket és fullos csajok visítoznak érted és bármit megtennének, hogy a kedvedre tehessenek?


És nem a világsztárokról beszélek milliós követőtáborral meg dollármilliós vagyonokkal, egy egyszerű kis XFaktoros Plazma vagy Fluor Tomi (régen a Wellhello előtt) szint is elég hozzá, hogy helyi menő csávó legyél és minden hétre több nő is jusson akár, akkor is, ha válogatsz és úgy bánsz velük, mint a kutyával.



#nő #rap #rapzene #feminizmus #rap kultúra #nő tisztelete
2021. okt. 28. 12:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Voltak igényesebb, értelmesebb, társadalomkritikus, önreflektív, sőt, önironikus rapperek is.


[link]

[link]

[link]

[link]


Ők számomra oké. Naná, hogy az ő sikerük marginális volt a fősodorbeli "nagyfiúkhoz" képest. Amely utóbbi engem abszolúte nem érdekel, és sose érdekelt.

Amúgy szerinted "a csajok" hány %-a rajong a rap "zenéért", kérdező? Úgy őszintén.

2021. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Előző voltam.

Kérdező, mi a helyzet Missy Elliot-tal?

2021. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%
Én ennél rosszabbat is gondolok rólatok, mint hogy tiszteletlenek vagytok. A rap zenét pedig kifejezetten nem szeretem na bumm csá
2021. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Az inceleknek szexuális vonzerejük nincsen.

Kész, pont.

Alapvetően csak ettől nem lesznek rosszabb emberek, a gondok ott kezdődnek, hogy ezt bevallani a társkeresési problémákkal küzdő férfiaknak, vagy éppen nőknek, társadalmi szinten tabu.

A többi meg az adott egységsugarú magányos srácon (bizonyos körökben a.k.a incel) múlik, hogy mit kezd ezzel az információval, hogyan dolgozza fel.

2021. okt. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Attól, hogy a nőalázó rap szövegek ellenére sikongatva szexelnének ezekkel a csávókkal, nem jelenti azt, hogy az incelekkel is kötelező, ugyanis mindenki azzal fekszik le/kezd párkapcsolatot, akivel akar, még indokolni sem kell."


Valóban nem kell indokolni, hiszen megindokoltad te magad is. Mi nem jövünk be KÜLSŐRE. Köszönöm!


Nem is kell tovább ragozni, de mindig ti kezditek el, meg ti folytatjátok. Mindig. Mert erre jön újra az, hogy "XY csúnyább nálunk (teszem hozzá a TI és maximum a barátnőitekkel alkotott mikroközösség SZUBJEKTÍV megítélése alapján)" és akkor neki mégis hogyan van nője?


1. Akit nem ismerünk arról nem nyilatkozunk, még ha 30 (nem 1, hanem 30) különböző fotót meg videót (hogy halljuk a hangját, elemezzük a mozgását) látnánk róla is maximum FELTÉTELEZNI tudnánk előzetes tapasztalataink alapján, ami nektek úgyis túl pesszimista meg cinikus lenne és azt hoznátok ki belőle, idézlek: "mindenből ki tudják hozni, hogy a nő egy utolsó rbanc. Tényleg mindenből"


Bocsi, hogy sokat csalódtunk, mi sem tehetünk róla. És ahogy te - szintén idézlek: "Attól, hogy farok helyett nyílás nőtt a lábam közé az anyaméhben, nem vagyok felelős más nyílással rendelkezők viselkedséért, és nem vállalok velük semmiféle közösséget." - úgy mi is attól, hogy sikertelenek vagyunk, nem vagyunk tömeggyilkosok, mert más magát incelnek valló, farokkal rendelkező lelőtt valakiket a másik meg szélsőséges nézeteket vall.


Érdekes, mikor valakit folyamatosan bántanak, akkor van bennetek empátia. Akkor tekintettel vagytok rá, hogy valakit hatalmas trauma ért és ha társaságba megy, akkor kerüljetek a jelenlétében bizonyos témákat. Olyankor túlteng bennetek az empátia.


De mikor valaki sikertelen a társkeresésben, akkor ti ugyanazt csináljátok, hogy biztos mi vagyunk az okai meg a sok hülye megy szembe az autópályán, ti is rosszallóan feltételeztek dolgokat, főleg ha még meg is tudjátok támogatni néhány tapasztalattal. Ugyanúgy készenléti, hibakereső módban figyelitek minden egyes rezdülésünket, hogy ki tudjátok hozni belőle, hogy "Aha, nyakoncsíptelek, te is olyan vagy, mint a többi (incel)!"


#11: "Amúgy szerinted "a csajok" hány %-a rajong a rap "zenéért", kérdező? Úgy őszintén."


Amikor a férfitöbblet veri ki nálatok a biztosítékot, akkor is a százalékokkal jöttök, mi pedig azzal, hogy az a százalék az minden korosztályban több ezer férfi, összességében egy közepes várost meg lehetne velük tölteni, ha 16-tól 40 éves korig összegyűjtenénk mindet.


Nem érdekes, hogy ti is az alapján használjátok a relatív mérőszámokat, hogy a saját igazatokat bizonyítjátok vele vagy éppen ellentmond neki?


Ha azt mondjuk, hogy csak 4 matchünk van Tinderen egy hét alatt másnak meg egy nap alatt 30, akkor már azt látjátok mögé, hogy mi biztos csak strigulázni akarjuk a nőket, miért nem elég ha abból a 4-ből találjuk meg azt az 1-et, aki életünk párja lesz.


Úgyhogy a kérdésedre válaszolva, jóval kevesebben, mint ahányan mondjuk Justin Bieberért (aki leköpte a rajongóit és olyan kommentek voltak a cikk alatt, hogy "bárcsak engem köpött volna le, láw <3") vagy éppen a Marilyn Manson rajongó lányok, akik élvezték ha kiharapott egy darabot belőlük a tag, majd lehugyozta őket a backstage-ben, ők is ellentétes stílust képviselnek, így nyilván nem rajonganak a rap zenéért.


De nyilván a popzene attól popzene, hogy populáris, tehát azt hallgatják a legtöbben, az szól a rádióban, a zenecsatornákon és mindenhol.


#14: Köszönöm, így van! És ezzel remélhetőleg azok is felfogták a dolgot, akik azzal jönnek, hogy a fogyatékkal élőnek is van nője, tehát bennünk van a hiba.


Igen, de nem tehetünk róla, hogy NINCS SZEXUÁLIS VONZERŐNK!

2021. okt. 30. 13:24
 16/22 anonim ***** válasza:

"Bocsi, hogy sokat csalódtunk, mi sem tehetünk róla."


Bocs, ha a csalódásaitok miatt még egyszer engem r-ibancoztok úgy, hogy nem a neten, anonimitásban, hanem bármilyen közös közegben történik, akkor a nyomorgatás, kiközösítés érdekében mindent meg fogok tenni veletek, mindent megengedek magamnak veletek szemben.


"Valóban nem kell indokolni, hiszen megindokoltad te magad is. Mi nem jövünk be KÜLSŐRE. Köszönöm!"


Belsőre sem.



" úgy mi is attól, hogy sikertelenek vagyunk, nem vagyunk tömeggyilkosok, mert más magát incelnek valló, farokkal rendelkező lelőtt valakiket a másik meg szélsőséges nézeteket vall."


Én addig nem is feltételezek ilyet senkiről, amíg nem közli konkrétan a szélsőséges nézeteit. De a legtöbb esetben közölve vannak, szóval nem téma.



"Érdekes, mikor valakit folyamatosan bántanak, akkor van bennetek empátia."


Még szép.


"Ugyanúgy készenléti, hibakereső módban figyelitek minden egyes rezdülésünket, hogy ki tudjátok hozni belőle, hogy "Aha, nyakoncsíptelek, te is olyan vagy, mint a többi (incel)!""


Nem kell semmilyen készenléti mód, és nem kell sehogy sem "kihozni" belőle, csak ezt a legtöbb úgysem érti meg, mivel normálisnak hiszik magukat.


"Igen, de nem tehetünk róla, hogy NINCS SZEXUÁLIS VONZERŐNK!"


Ok, és akkor mi van?

Elvárjátok, hogy arra való tekintettel, mert szerintetek nem ti tehettek róla, az esélyegyenlőség jegyében mégis dugjunk/legyünk együtt veletek?

Ha meg nem vártok el ilyesmit (merem remélni), akkor mit akartok?

Ha úgy gondolod, hogy nincs szexuális vonzerőd, akkor miért akarnál mást kínozni magaddal? Keressetek akkor aszexuális nőt, ha szerintetek ebben a témában ennyi van és kész.

De azt remélem mondanom sem kell, hogy az egy teljesen normális igény mindenki részéről, hogy szeretne vonzódni a saját társához.

2021. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Elvárjátok, hogy arra való tekintettel, mert szerintetek nem ti tehettek róla, az esélyegyenlőség jegyében mégis dugjunk/legyünk együtt veletek?"


Senki nem akar könyörszexet.


"Ha meg nem vártok el ilyesmit (merem remélni), akkor mit akartok?"


Elgondolkodtál már valaha azon, hogy benned mi alakítja ki a vonzalmat? Próbáltad már minden részletében lebontani a dolgot, hogy milyen tulajdonságok taszítanak és milyenek vonzanak? Mitől alakul ki, hogy valakit meg tudsz kívánni szexuálisan és mi az, amitől megszűnik a vágy?


Gondolom nem, mivel neked nőként van annyi udvarlód, hogy nem nagyon kényszerített rá az élet, hogy elgondolkozz ilyen kérdéseken.


Ezeken a kérdéseken a legtöbb nő azután kezd el elgondolkozni, miután lett neki rengeteg kudarcba fulladt kapcsolata, használták a testét ürítőzsáknak vagy esetleg nem tudja miért nem tud a barátzónás sráchoz vonzódni, miért olyan fura az egész, miközben miért jön össze akár józanul vagy minimális alkohollal is olyan srácokkal, akik mágnesként vonzzák, de ugyanakkor az eszével tudja, hogy nem kéne.


És ha túllépett a felszínes idézetek Facebookon való megosztásán, akkor esetleg mélyebb önelemzésbe kezd bele.


Szóval én személy szerint ezt szeretném, a többiek nevében nem nyilatkozhatom. Hogy a legtöbb nő jusson el erre a pontra, hogy elkezdi elemezni önmagát, hogy ő mitől vonzódik valakihez és mitől nem?


És nem, a boldog nőket nem akarom, nem így kell elképzelni. Ők legyenek boldogok, őket nem akarom zavarni sem a létezésemmel. Azoktól szeretném, ha elgondolkodnának, akik ugyanúgy írnak ki kérdéseket ide, akik boldogtalanok, szinglik és úgy érzik, hogy nem találnak "normális pasit", ők gondolkozzanak el ezeken a kérdéseken.


És nem azt szeretnénk, ha másképp döntenének, illetve igen, de nem akaratuk ellenére, hanem amiatt, mert elgondolkodnak rajta, hogy mi is létezünk és jobb alternatíva lehetnénk.


Igen, ezt nekik kell eldönteni, nem is arról álmodunk, hogy lecserélik ránk a diplomás gazdag adoniszt, hanem arra, hogy olyan lányok, akik jelenleg náluk 30-40 évvel öregebb alkoholista, lepukkant emberrel élnek együtt, aki csak egy lepukkant lakást tud biztosítani, olyan lányok, akik jelenleg bántalmazó kapcsolatban élnek, olyanok, akikkel rosszul bánik a párjuk, nem becsüli őket, olyanokhoz eljut az üzenetünk és talán ők... igen, ők adnak egy esélyt. Csakis ők. Nem várjuk, hogy a tőlünk "minőségibb" férfiakat lecseréljék ránk vagy akár csak ilyesmivel bolygatni a nőket...

2021. okt. 31. 02:29
 18/22 anonim ***** válasza:

"Elgondolkodtál már valaha azon, hogy benned mi alakítja ki a vonzalmat? Próbáltad már minden részletében lebontani a dolgot, hogy milyen tulajdonságok taszítanak és milyenek vonzanak? Mitől alakul ki, hogy valakit meg tudsz kívánni szexuálisan és mi az, amitől megszűnik a vágy?"


Nyilván, ezt hívják önismeretnek.


"Gondolom nem, mivel neked nőként van annyi udvarlód, hogy nem nagyon kényszerített rá az élet, hogy elgondolkozz ilyen kérdéseken."


Neked meg fogalmad sincs, hogy "nekem nőként" hogy alakult az életem. És amúgy nyasgem. :D


"Ezeken a kérdéseken a legtöbb nő azután kezd el elgondolkozni, miután lett neki rengeteg kudarcba fulladt kapcsolata, használták a testét ürítőzsáknak vagy esetleg nem tudja miért nem tud a barátzónás sráchoz vonzódni, miért olyan fura az egész, miközben miért jön össze akár józanul vagy minimális alkohollal is olyan srácokkal, akik mágnesként vonzzák, de ugyanakkor az eszével tudja, hogy nem kéne."


Nálam nem így zajlott.

Nem használták a testem ürítőzsáknak, és nem rengeteg kudarcba fulladt kapcsolat/ismerkedés után kezdtem el gondolkodni, hanem mondjuk 2-3. És pont azért tudom, hogy nem az a háttere, hogy szegény barátzónás srácoknak nem adtam esélyt, mert eleget gondolkodtam és elemeztem a témát.

A barátzónás srácok pont jó helyen voltak ott, ahol voltak. Azok a srácok nem voltak jó helyen, akikkel zátonyra futott a dolog, nekik semmi keresnivalójuk nem volt az életemben.

DE szép számmal vannak férfiak, akik annyira vonzóak, hogy egy percre sem jutott volna eszembe barátzónázni őket (ahogy te mondod, "mágnesként vonzanak"), mégis alkalmasak komoly kapcsolatra, illenek hozzám, kb. 21 éves koromra jutottam el oda, hogy fel tudjam őket ismerni a többi között. Közülük került ki a párom.

Nekem egyébként az volt a problémám, hogy megmentő kompexusom volt, szóval 15 és 20 éves korom között a lelki problémás srácokhoz vonzódtam, és pl olyanokon fantáziáltam, amikor idiótán bántak velem, hogy "jajjjj szegényke az apja/anyja/szemét exe/bullying-os múltja/stb. miatt ilyen, de ha majd rájön, hogy én tiszta szívemből szeretem, majd nálam megnyugvásra lel és örökre együtt lehetünk szerelemben, szeretetben" . Aztán szépen kinőttem ebből, félig-meddig tudatosan (a másik fele az, hogy egyszerűen elegem lett). Rájöttem, hogy egy párkapcsolat nem ezt jelenti.


"És nem, a boldog nőket nem akarom, nem így kell elképzelni. Ők legyenek boldogok, őket nem akarom zavarni sem a létezésemmel"


Ez igazán megnyugtató. Nem cinikusan mondom, hanem tényleg. Köszönöm.


" olyan lányok, akik jelenleg náluk 30-40 évvel öregebb alkoholista, lepukkant emberrel élnek együtt, aki csak egy lepukkant lakást tud biztosítani, olyan lányok, akik jelenleg bántalmazó kapcsolatban élnek, olyanok, akikkel rosszul bánik a párjuk, nem becsüli őket, olyanokhoz eljut az üzenetünk és talán ők... igen, ők adnak egy esélyt."


Ők meg azért nem fognak, mert komoly lelki sérülések miatt vannak ilyen alakokkal, és nem valószínű, hogy terápia nélkül kijönnek ebből.

2021. okt. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

"és nem rengeteg kudarcba fulladt kapcsolat/ismerkedés után kezdtem el gondolkodni, hanem mondjuk 2-3. És pont azért tudom, hogy nem az a háttere, hogy szegény barátzónás srácoknak nem adtam esélyt, mert eleget gondolkodtam és elemeztem a témát."


Hát úgy tűnik, hogy mégsem, mert nem veszed figyelembe a másik oldalon lévő asszimetriát, hogy míg nálad 2-3 barátzónás srác volt, addig a srác oldalán ez úgy csapódott le, hogy volt neki 10-20 olyan lány, akihez ő potenciális partnerként közeledett, a lány meg csak barátkozni akart vele.


És igen, én is felismertem, hogy hova vezet, csak én ilyenkor mindig kiszálltam, még mielőtt jobban beleszeretek, aztán felszívtam magam magányomban és megint megpróbálkoztam a hülyék bátorságával, hogy aki nem mer az nem is nyer és lényegtelen volt, hogy melyik opciót választottam a kettő közül, az egyiknél egy baráttal, egy mélyebb emberi kapcsolattal kevesebb lett, ami szintén értékes a mai világban, a másik esetben meg... ugyanúgy ez lett az eredménye, mert a társaságában egyre depressziósabb lettem, hogy nem érhetek hozzá, hogy nem a barátnőm, pedig jól érezzük magunkat és a vége mindig az lett, hogy lelki mélyponton vagy alkohol hatására bepróbálkoztam.


Tehát az én férfi szemszögemből vagy én vetettem neki véget, vagy megvártam, amíg a nő vet neki véget, de az eredmény ugyanaz lett... Ezért választottam az előbbit, kevesebb szenvedés.


"Azok a srácok nem voltak jó helyen, akikkel zátonyra futott a dolog, nekik semmi keresnivalójuk nem volt az életemben."


Ugyanezt mondogatom én is. De akkor inkább felteszek egy kérdést. Mi a véleményed azokról a nőkről, akik önként választanak olyan partnert, akiről tudják (vagy minimum sejtik), hogy bántani fogja őket, akár még a barátnőik és családjuk is védené, de ő inkább felégeti velük a kapcsolatot, hogy ne legyenek a boldogsága ellen?


Mi a véleményed azokról a nőkről, akiket fizikailag nem bántanak, csak máshogy működésképtelen kapcsolatokba sodródnak?


Mert ha reálisan nézzük, az incel csak azok közül tud válogatni, akinek esetleg bejön, hiszen az egyetlen halvány reménysugár az életében, hogy nem találkozott még mind a 4 milliárd nővel és mivel az internet hiába kecsegtet a legnagyobb elérhető tartománnyal, ugyanez a hibája is, ha nem vagy extrán kiemelkedő, akkor elveszel a hatalmas tömegben.


És mivel van önkritikája, tehát nem akarja azt, hogy a nő az izmos sráccal szemben őt válassza, vagy a gazdagabb sráccal szemben vagy a nagydumásabb, jobb humorúbb sráccal szemben, így marad az, hogy azok közül próbál meg célzottan válogatni, akikhez képest ő, az átlag alatti selejt is pozitív tapasztalat.


Aki mellett lehet belőle férfi. Ahol ha csóró, akkor nem szégyentől elsüllyedve kell bevallani, hogy a szüleivel él, hanem magabiztosan felajánlani, hogy hozzá bármikor költözhet, ha kicsi és kényelmetlen is, de jobb mint az intézet, utca, stb.


Hogy ne a bűnszövetkezetek martalékai legyenek az ilyen lányok.


Ahol ha nem jóképű vagy nem magas és izmos se süllyed el a szégyentől, ha meglátja a lány exeit, hanem magabiztosan boldogság ül az arcára, mert a lánynál 30 évvel öregebb alkoholistánál vagy a fiatal, de fogatlan, agresszív drogosnál ő mindenben jobb.


Ahol nem kell attól félni, hogy az ex egyszer visszatér a lányért és elveszi, mert a lányt csak rossz emlékek fűzik ehhez az emberhez.


"DE szép számmal vannak férfiak, akik annyira vonzóak, hogy egy percre sem jutott volna eszembe barátzónázni őket (ahogy te mondod, "mágnesként vonzanak"), mégis alkalmasak komoly kapcsolatra, illenek hozzám"


És ezt mi alapján jelented ki ennyire biztosan? Mert ha csak mondták, hogy bejössz nekik és el tudnák veled képzelni, az lehet hazugság is, puding próbája az evés.


Ha pedig lefeküdtél mindegyikkel vagy többségükkel, akkor meg mi lett azokkal, akik nem a mostani párod? Ők miért nem feleltek meg, ha vonzódtál is és szerinted alkalmasak is komoly kapcsolatra, sőt, illenek is hozzád?


Mert ha más lányok után koslattak, akkor hatalmas egóra vall ebből azt kihozni, hogy illettek hozzád.


Ahogy akkor is, ha ők másképp képzelték el a kapcsolatot, mert akkor NEM illettek hozzád, függetlenül attól, hogy te mondtad ki a végső szót.


"és pl olyanokon fantáziáltam, amikor idiótán bántak velem, hogy "jajjjj szegényke az apja/anyja/szemét exe/bullying-os múltja/stb. miatt ilyen, de ha majd rájön, hogy én tiszta szívemből szeretem, majd nálam megnyugvásra lel és örökre együtt lehetünk szerelemben, szeretetben" "


Szerintem meg az volt a problémád, hogy a megmentő komplexusod is azokhoz a férfiakhoz terelt, akik mágnesként vonzottak, az ilyen férfiaknál meg vagy csali, vagy eleve így rendezik be az életüket, mert rájönnek, hogy ez mennyire kényelmes. Egyetlen mentségükre azt tudom felhozni, hogy a törekvést és ambíciót egyik jóléti társadalom sem jutalmazza, a magyar meg aztán pláne nem, itthon ha egy kicsivel több van, akkor mindenki le akarja fölözni, kölcsön akar kérni, rád akar telepedni, keresi milyen hasznot húzhatna belőled. Ezért alakult ki többek között a rendszerváltás óta, hogy mindenki sír, a vállalkozó is, hogy csak tízmilliót keresett, az oligarcha is, hogy ezt a közbeszerzést nem ő nyerte, a leggazdagabb meg azért, hogy nem minden a pénz, eltörte a lábát síelés közben meg elhagyta az asszony.


Itthon ezzel lehet beleolvadni a tömegbe, ha sírsz, ha a bármilyen apró sikereidről beszélni is mersz, akkor már csak az irigyeket gyűjtöd és még akkor is keresztbe tesznek, ha nekik ettől nem lesz jobb, egyesek még akkor is, ha ettől még nekik is rosszabb lesz.


"Ők meg azért nem fognak, mert komoly lelki sérülések miatt vannak ilyen alakokkal, és nem valószínű, hogy terápia nélkül kijönnek ebből."


És amíg ők nem akarnak változtatni, addig nem lehet rajtuk segíteni. De én és sok férfi itt lenne támaszként, míg a hozzád hasonló megmentők csak az adonisz férfiaknak jönnek össze, akiket nem is kell megmenteni, csak megjátszák magukat.

2021. okt. 31. 13:08
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha el is gondolkodna ezen egy nő, akkor mi van? Te ugyanott tartasz, semmivel sem lesz több esélyed senkinél.
2021. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!