Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire divat manapság idomítani a másik embert egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Amikor az egyik fél okosabb, mint a másik, és igyekszik ránevelni a másikat egy adott szokásra.


Például, ha egy férfi nem akar elmosogatni maga után, akkor aznap este nem kap szexet. Ez előfordul még 5-10 alkalommal, a férfi idomítása megtörténik, mert onnantól automatikusan el fog mosogatni. A büntetés ugyanis a szexmentes éjszaka, a jutalom pedig a szex. Bár ha a nő nagyon csavaros akar lenni, akkor először apró jutalommal látja el a férfit, sőt el lehet végezni egy rögzítést is, ami egy NLP technika.


Hasonlóan lehet a nőket is idomítani, de arról most nem beszélnék.


Mennyien idomíthatják ma a párjukat?


És mennyire erkölcsös ez, mennyire helyes?


2021. nov. 7. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ vevő e rá a másik..
2021. nov. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
első ilyen alkalomnál otthagynám a francba és búcsúzásul vennék neki egy kutyát, hogy idomítsa azt.
2021. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez rafináltan történik, a másik nem veszi észre.


A példa amit írtam, nagyon látványos, de az idomításnak van jóval rafináltabb, tudatalattibb módja is.

2021. nov. 7. 16:04
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Látszik, hogy életedben nem volt párkapcsolatod! Hidd el, hogy még ennyi alapján sem tűnsz még okosnak sem.

A probléma nem az, hogy ronda vagy, esetleg kicsi a farkad...

2021. nov. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Volt párkapcsolatom. Nem vagyok ronda, és a farkammal is elégedett vagyok.


De most ennek egyébként sincs köze a kérdéshez.

2021. nov. 7. 16:08
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
Szokták. Többen,mint azt bevalkanák. De sokszor ez is tudat alatt történik. Mindenki egy kicsit a maga irányába hajlítja a párját. Szokásokat adunk és veszünk át akár a konkrét felfogásunk nélkül is.
2021. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Amit te idomításnak hívsz, az valójában a "feltétel". Mindig azt mondják, hogy akkor lenne jó a szeretet (szerelem), ha az feltételek nélküli. Ha valaki ilyen feltételekhez köt mindent egy párkapcsolatban az már régen rossz!

Azt nem mondom, hogy bizonyos kapcsolatokban ez a jelenség nincs jelen, mert sajnos vannak akik játszmázással, feltételekkel élnek.

Szerintem hosszútávon egy ilyen kapcsolat nem fog működni. Ha mindkét fél pszichésen rendben van, akkor nem csinálnak ilyet a másikkal!

Mivel manapság sok a "lelkileg sérült" ember, ez jelen van a párkapcsolatokban, de ez nem helyes!

Van aki pénzel "honorálja", ha a párja "jól viselkedik", vagy elnéz neki bizonyos dolgokat. Ez is egy fajta "idomítás".

2021. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös Hogyne lenne! Az fel sem merülhet egy kapcsolatban, hogy idomítani kellene a másikat, az viszont igen, hogy alkalmazkodni kell. A szex meg nem zsarolási alap.
2021. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az olyan kapcsolatnál, ahol az ilyen dolgok felmerulnek valamelyik felnel, az mar regen veszett ugy. Igen, nehezsegek is vannak egy parkapcsolatban, de "normalis" esetben nem kell ilyeneket alkalmazni, hanem eleg a kommunikacio.
2021. nov. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki tudatosan eldönti ezt, tehát a példáddal élve, a nő már 15x elmondta Józsinak, hogy ő nem házi rabszolgának jelentkezett, Józsi mégis ott hagyja (tudatosan) a mosatlant, erre Piri közli, hogy akkor lesz szex, ha elmosogat, akkor ki idomít kit? Mert Józsi lusta így arra akarja "tanítani" a párját, hogy, ha azt akarja el legyen végezve, csinálja meg, míg Piri meg azt akarja, hogy Józsinak legyen evidens a házimunka. Itt ez nekem 1-1-nek tűnik.

Minden kapcsolat tanulási folyamat, amiben jelen van a büntetés, jutalmazás. A vita is egy büntetés fajta, de jellemzően nem tudatosan alkalmazzák. Ahogy a szeretet, szex megvonása is az. De hogyan, vagy miért feküdjön le Piri Józsival, ha frusztrált és dühös, mert semmibe veszik? Na most akkor tudatos büntetés, vagy ösztönös reakció?

Nem annyira fekete-fehér ez.

Persze két érett felnőtt megbeszéli a dolgokat és tudatosan figyel a másik kéréseire. De ez is egy fajta idomulás (idomítás?) a másik felé.

Egyes valóban túltolt eseteket leszámítva, szerintem nem jellemző az idomítás. Ugyanakkor egy kapcsolat velejárója, hogy bizonyos szokásokat felveszel, másokat elhagysz és alkalmazkodtok egymáshoz, kidolgoztok egy közös rendszert.

Amiben természetszerűleg lesznek összeütközések, konfliktusok és kölcsönös tanulás.

Tehát az alap kérdésre válaszolva, szerintem nem divat. Részben a kapcsolat velejárója, amit többnyire ösztönösen tesz az ember, anélkül, hogy belegondolna, hogy ő most "idomítja a másikat". És van egy szűk kör, aki valóban úgy használja ezt, hogy elnyomja, kihasználja a másikat, önkényesen irányítva a kapcsolatot a saját ízlése szerint. De ezek nem egészséges kapcsolatok és szerintem a többség nem ilyen.

2021. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!