Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az incelek miért hiszik azt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az incelek miért hiszik azt, hogy a patriarchátus időszakában jutott volna nekik nő?

Figyelt kérdés

Pont a patriarchátus alatt volt jellemző igazán, hogy a gazdag, macsó férfiaknak 3-4 feleségük, vagy akár egy egész háremük is volt, a többieknek meg nem jutott nő egyáltalán. Igaz, hogy a nőnek nem sok beleszólása volt abba, kihez adják, de egy vagyontalan férfi nem tudta megvásárolni, és az apja is inkább egy "alfahímhez" adta akár sokadik feleségnek, mint egy olyanhoz, aki se megvédeni, se eltartani nem tudta volna.

Miért hiszik az incelek, hogy amíg a nő helyett más - jellemzően az apja - döntötte el, kihez adja, addig a szegény lúzereknek is jutott feleség/szexpartner? Nem tanultak történelmet?


2021. nov. 17. 09:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%
#9: bocsika, de egy rakás feldolgozatlan trauma nem "csak". Az párkapcsolatban nagyon ronda problémákat okozhat.
2021. nov. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
94%

"Ajánlom a Vandálok regénysorozatot. A Hunok okozta népvándorlást dolgozza fel egy vandál törzsfő / törzs szemszögéből."


Muhaha, regény (tehát fikció), mint hiteles forrás.

2021. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
3%
#12 Történelmi regényt általában hiteles forrás alapján írnak. Ezen kívül a szerző a könyvében megjelölte az összes hiteles, tudományos forrást, amit felhasznált a könyvében. Ebbe beletartozik az eseménysor, a népek kultúrája, a diplomáciai kapcsolatok, a csaták helyszínei és menete és a társadalom felépítése. Részletesebben leírja egy hun íj készítésének folyamatát, mint amennyit a történelemkönyv a hunokkal foglalkozik. Ettől függetlenül én ajánlottam egy könnyebben befogadható könyvet, nem forrásként hivatkoztam rá.
2021. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem, hogy tulajdonképpen azt az időszakot sírjátok vissza, amikor még büntetlenül lehetett csoportos nemi erőszakot elkövetni a nőkön (tehát így megoldódott a szexhiány)?
2021. nov. 17. 11:16
 15/39 anonim ***** válasza:
2%

"Pont a patriarchátus alatt volt jellemző igazán, hogy a gazdag, macsó férfiaknak 3-4 feleségük"



"Nem tanultak történelmet?"



Az 1853-as jobbagyfelszabatitaskor a nepesseg 90%-a jobbagy volt, a mezovarosokat is beleertve :)


Gazdag macso, pffffff.....



37F incel

2021. nov. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
22%

Nem sírom vissza sem az ókort, sem a középkort. Nem is felelek meg az itteni incel leírásnak. 17 éves korom óta élek nemi életet, több, mint másfél éve vagyok házas. Én csupán szeretem a történelmet és leírtam történelmi szempontból, hogy miért nem létezhetett volna az a fogalom, hogy incel. Nem tudom, hogy a válaszaim miért lettek ennyire lepontozva, de különösebben nem is érdekel, nem vadidegen emberekhez igazítom a lelki nyugalmam.


Érdekességként: Az ókori társadalmi berendezkedéshez nem muszáj időutazni, elég, ha átmegy az ember Afrikába, vagy a Közel-Keletre.

2021. nov. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
6%

Nem értem miért szavazzák le azokat akiknek kommentje kizárólag arra irányul, hogy kifejtik, hogy a középkorban az anyagi különbséget még a mainál is rosszabbak voltak ("A lovad jobbat kap, mint az ő családja") és a társadalom nagyobb része volt jobbágy, paraszt, szegényebb iparos-céhes vagy szarul fizetett katona (nem lovag vagy zsoldos), és a kérdező kérdésében található "háremek" meg a többi baromság, a világnak ezen a részén nem létezett. Az egy kicsit délebbre volt jellemző az oszmán meg arab régióban. Sok helyen még ma is.


Vagy ez amolyan a "múltat végképp eltörölni" dolog, hogy kicsit változtassuk meg a történelmet?


Sokan szeretik a viktoriánus kort is valami nagyon idilli dolognak tartani, mert csak a felszínen nagyon szép volt, minden holmi szép volt és a felsőbb osztályok élete tényleg idilli volt. De szinte a korszakról szóló összes regény ennek ellenkezőjét mutatja be Twain és Dickens tollából.


De remek bemutatást kap az a kor Az Ember Tragédiájában is.



Mindenkinek van olyan történelmi - elképzelt - korszak a fejében amit ideologizál. Lehet ez a viktoriánus, western, reneszánsz vagy a sötét középkor, ókori birodalmak... A lényeg az, hogy általában egyik sem létezett úgy, mint ahogy az a fejekben él. Ha létezne olyan történelmi film ami a valóságot mutatja be, az vagy nem mehetne adásba, mert egyrészt nem elég korrekt politikailag, másrészt sok benne az erőszak és a "gusztustalan" jelenet, másrészt unalmas is lenne, mai szemmel nézve. Meg sok dolog lenne "nevetséges" mai szemmel nézve. És főleg nem illene bele a mai "haladó" gondolkodásba.



Hát marad az elképzelt középkor és újkor. Fekete angol királlyal, reppelő Lincolnnal, éneklő citoyenekkel meg poénkodó kereskedőkkel. Seems legit.

2021. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sem létezett volna az a fogalom, hogy incel, de teljesen más okból nem. Ha olyan incelekről van szó, akik itt az oldalon ontják az elmebeteg teóriáikat egyszerűen csak meghaltak volna, életképtelen a legtöbb. Komolyan azt gondoljátok, nemhogy egy csatát túlélt volna, de egy kocsmai verekedést is? 😂

#15! Azt meg már más kérdés alatt is kifejtettem neked, hogy jobbágy és jobbágy között is volt különbség, voltak dolgos, szorgalmas, emberek, és földönfutó söpredék. Aki tehette a lányát az előbbihez adta, csak az maradt a alja jobbágynak, aki nem kellett a jobbaknak, és ez a ti mai szemetekkel nézve a a fogatlan túlsúlyos takarító Bözsike. Nem letettek volna ott sem előrébb.

2021. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
7%

"Nem vagyok tisztában a mai prostituáltak árfolyamával, de egy alsó kategóriás szerintem ma sem kér vagyonokat"



Ket pengo volt egy fertaly ora a Park Szalloban a Baross teren, 1936-ban (nagyapam elmondasa szerint), ami kozepkategoria.



Szoval ugy is olcsobb volt, hogy akkor az egy legalis, adozott szolgaltatas volt, nem zsebbe ment, mint most....



Vagyis sokkal olcsobb volt.



37F incel

2021. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
22%

11. De nem is tudod mikről van szó. Igazából annyi, hogy a szüleim sosem tudták kimutatni a szeretetüket, illetve nagyon önbizalomhiányosak és belém se tápláltak önbizalmat. Ez mellett apukám alkoholista már gyerekkorom óta és az egész gyerekkorom a szüleim veszekedésével telt.


Ilyen sérülésekre gondolok. De az emberi kapcsolataim tudnak ettől függetlenül működni. Eljárok társaságba, vannak barátaim (évtizedes, régi jó gyerekkori barátaim, bizalmasaim is), csak annyi hogy az átlagnál csendesebb vagyok vagy nehezebben leszek felszabadult. De mivel tudok pl. más jellegű emberi kapcsolatokat is működtetni, nem látom egy párkapcsolatot mitől ne tudnék.

2021. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!