Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan lépjek túl ezen a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek túl ezen a reménytelen helyzeten? Szerintetek miért van ez egyáltalán? (hosszan kifejtve)

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, nemrég ért véget egy 4 éves kapcsolatom. Már egy éve haldoklott ez a bizonyos kapcsolat, ebben a haldoklási szakaszban pedig felfigyeltem egy srácra (nem a srác miatt kezdett el haldokolni, komolyabb gondok voltak!). Nem volt köztünk semmi, kétszer láttam őt abban az időszakban, semmit nem tudtam róla, de annyira megfogott benne valami, hogy folyton csak rá gondoltam. Akkor még az exemmel próbáltuk helyrehozni a dolgokat, szerettem őt, így tudatosan kisebb nagyobb sikerrel, de sikerült kiűzni a fejemből a másik srácot.

Aztán elérkezett a szakítás, exem szakított velem, valahol már várható volt, mert az utóbbi egy évben rengeteg megoldatlan konfliktus alakult ki köztünk. A szakítás nem viselt meg annyira, mint amire számítottam, kissé olyan érzés volt, mintha felszabadultam volna, arra gondoltam, hogy nincs több kötöttség, nincs több hazugság, se megfelelési vágy, se elvárások, egyszóval megkönnyebbültem.

Aztán ahogy telt az idő, megint elkezdett motoszkálni bennem a másik srác gondolata, így felkerestem őt (ösztönös vágy), ő pedig elhívott randizni. Na hát ebben a pillanatban vegyes érzések kavarogtak bennem, egyrészt úgy éreztem, hogy 'még csak most lett vége valaminek, de már megint az elvárások, megint a kötöttségek, biztos jó ötlet volt ez?', másrészt meg hajtott a kíváncsiság, hogy ő vajon milyen lehet, így belementem a randiba. A randin nem történt semmi köztünk, viszont annál inkább megtetszett a srác, nagyon kedves, figyelmes, hasonló érdeklődési körrel, hasonló gondolkodásmóddal.

DE! Mert nyilván túl egyszerű lenne az élet, ha nem lenne de.. Ő is nemrég szakított, nem biztos sem önmagában, sem az életében, plusz kijelentette, hogy még gyengéd érzelmek fűzik az exéhez, így teljesen tanácstalan. Aztán persze egyre többet beszélgettünk, s olyan laza világképpel rendelkezik (talán a bizonytalanságából adódóan), hogy elgondolkoztam, lehet rám is rámférne az ilyen élet. Mindig párkapcsolatban voltam ezelőtt, nem voltak szabad perceim, alapvetően görcsösen ragaszkodtam mindig mindenhez, most is úgy szakítottunk exemmel, hogy bár megkönnyebbültem, mégis elhatároztam, hogy a következő partnerem a férjem lesz. Szóval egyik részem úgy érzi, hogy valóban, ahogy ez a srác is mondja, élvezzem az életet (akár vele, akár nélküle - mert ő most nem szeretne komoly kapcsolatot, de azért állítása szerint jó velem lenni így, csak flörtölő haveri szinten), a másik részem pedig valódi kapcsolatra vágyik férjjel, gyerekkel. Igazság szerint a fenti kérdés arról szól, hogyan lépjek ki ebből, de a valódi kérdésem inkább az lenne, hogy ti, mint külső szemlélők, hogyan látjátok a helyzetem?

Annyi alternatívát végigrágtam már.. Attól félek, hogy ha belemegyek ebbe a haveri szituba a sráccal, még jobban sérülök, mert mi van, ha beleszeretek? Mi van, ha nekem tényleg nem való ez a laza életmód? Vagy lehetséges, hogy most valóban erre lenne szükségem, kötöttségek, elvárások nélkül? Vagy azokat a vágyaimat próbáljam előtérbe helyezni továbbra is, miszerint férjet, és gyerekeket szeretnék, egy olyan partnert, akivel lehet haladni az életben, és ilyen férfiakkal próbáljak ismerkedni? Vagy minden lehetséges kapcsolat elől (akár ilyen haveri) zárkózzak el addig, amíg nem jön az a férfi, akinek valódi komoly szándékai vannak?



2021. dec. 11. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha lazább kapcsolatba is kezdesz valakivel, ne ezzel a sráccal tedd. Láthatóan kicsit túlidealizáltad már magadban, ráadásul te magad is bizonytalan vagy. Ha belemennél a szexkapcsolatba, akkor csak te sérülnél. Alapvetően nem ellenzem az ilyesmit. Nekem is volt, hogy durvább szakítás után csak szexkapcsolataim voltak, de nem is gondoltam bele többet. Ha jöttek, akkor jöttek. Ha mentek, akkor hagytam őket. Nem jelentettek semmit. Te láthatóan nem így érzel a sráccal kapcsolatban. Ha laza kapcsolatba kezdesz, akkor szerintem mással tedd. Ha időt hagysz magadnak és nem a pasikra koncentrálsz az is egy út. Ezt már neked kell érezned.
2021. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
nem menj bele
2021. dec. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a sráccal szerintem jegeld a dolgot. Ő most nem akar komolyat, csak "cicázni". Nyugodtan elmondhatod neki, hogyha túl van az exén és komolyat keresne, gondoljon rád, de amúgy! ne veled játssza ki magát.

Te pedig szépen rendbe teszed magad. Elkezdesz valami sportot, hobbit vagy bármit, de hagysz magadnak időt, hogy meggyógyuljon a lelked. Mert lehet nem érzed, hogy fáj és sebes, de ezek a gondolatok és bonyolult spekulálások ezt jelentik. Hogy nem vagy rendben. Mert normál esetben el sem gondolkoznál,igaz? Csípőből jönne mit akarsz ettől a férfitól, vagy a többitől vagy az élettől. Most még zavaros. Hagyd leükepedni.

2021. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a srácot engedd el.

Ha bele is mész Te fogsz serulni benne, mert ő elvan veled de semmi komolyat nem akar.

Láthatóan benned meg beindultak dolgok, s szerintem ha tovább is vinnetek neked nem menne az hogy lazán kezeld.


A helyedben szépen rendbe tennem magam, nem keresnek se komoly, se laza kapcsolatot. Lehet pont ezért is vagy ennyire osszezavarodva.


Nem értem Miért kell egyik kapcsolatból a másikba menni?

2021. dec. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyenlőre találd ki TE mit akarz igazán.

Tudom hogy sokan nem értenének velem egyet, de szerintem igenis kell az az ember életébe hogy "kiélje magát". Mindegy, ez kinek mit jelent, mert mindenkinek mást. Nem feltétlen nonstop bulizásra gondolok. Lehet ez bármi.


Hagyj időt magadnak. Próbald meg kicsit élvezni hogy egyedül vagy, találd meg ebben is az örömöt.


Plusz még valami: a görcsösség. Sokáig én is ilyen voltam (hál' istennek elég fiatalon realizáltam hogy ez nem jó) és ez szerintem rendkívül destruktív.


Szinte tökéletesen megterveztem és elképzeltem a tökéletes életem. Aztán úgy alakultak a dolgok, hogy ez így, egyenlőre ebben a formában nem fog összejönni. És akkor belémhasított, hogy lehet ez is okkal történik (lehet ez ezo hülyeség v csak hangzatos, de fejben sokat segített), ott vagyok ahol lennem kell. És nyitottabbnak kell lennem, bátrabbnak, meg kell tanulnom elengedni magam, hagyni picit hogy sodorjon az élet, megtapasztalni dolgokat. Majd úgyis alakul valahogy vagy a bölcs mondás szerint: olyan még nem volt hogy sehogy ne lett volna.


Ezt arra értem, hogy elhatároztad hogy a következő férfi lesz a nagy ő. De ezt nem tudhatod. Az élet nem így működik.


Lazíts. Ha vele, vele, ha nem, nem.

2021. dec. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből te jól nem fogsz kijönni.

Ez a srác meg te két különböző dolgot akartok.

2021. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Neked ne legyen ilyen laza világképed, te nem az a típus vagy, és ez a fiú sem hozzád illik.
2021. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!