Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vannak itt idősebbek (pl 33...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt idősebbek (pl 33 felettiek), akik régóta egyedül vannak és már szinte minden reményét elvesztették a pártalálásnak? Plusz még évek óta egyedül is töltik az ünnepeket, nincs barátjuk, távol vannak a családtagjai?

Figyelt kérdés
Számomra ez borzasztó és rettegek a naptól, hogy elvesztem az utolsó családtagomat is (már csak édesanyám él). De ugye pár éve ezzel nem foglalkoztam, de már 37 vagyok és kezdtem jobban átérezni ezt, kezd egyre jobban fájni a dolog, főleg, hogy tegnap halt meg testvérem párjának (47) édesanyja, neki az édesapja is már rég meghalt. Borzasztó érzés, főleg egyedül élni kis lakásban (átlag ember panelnak is örül, ha tud venni) távol mindenkitől. Más is átérzi itt ezt, vagy gondol az elmúlásra?
2021. dec. 31. 19:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
észre sem fogod venni, ha megtörténik, vagyis én így gondolok az elmúlásomra. Ha majd egyedül élek csak holtan fognak rámtalálni esélyt sem adva a segítségnyújtásra, de felesleges ezen rágódni. A halálodtól félsz?
2021. dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
:( Nem, a sajátomtól nem-mivel nem igazán szeretem magamat, de akiket szeretek (él még egy nagymamám, egy édesanyám), az ő elvesztésüktől rettegek. Abban reménykedem, hogy én halok meg hamarabb.
2021. dec. 31. 19:53
 3/26 A kérdező kommentje:
Meg talán más is úgy feldolgozni a dolgokat, hogy ha van 1-2 gyereked, férjed/feleséged. Persze nem könnyű ez akkor sem.
2021. dec. 31. 19:58
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
30 éves nő vagyok, 8 éve teljesen egyedül. Csodák nincsenek, nyilván ha eddig ilyen "kelendő" voltam, a jövőben sem lesz másképp. Most még szerencsém van, élnek és a közelemben vannak a családtagjaim. De nekem is folyamatosan görcsben van a gyomrom, hogy vajon meddig még... A legjobb tényleg az lenne, ha az én életem érne véget előbb. Valószínűleg ekkora szerencsém nem lesz, így azt tervezem, hogy miután ők mind elmennek, én sem maradok tovább. Mégis minek?!
2021. dec. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Ezért töltök lehetőség szerint minél több időt a szüleimmel. A mi kapcsolatunk hullamvölgyes, de tudom, hogy egy családtag elvesztése nagy űrt hagy maga után. Akkor számomra is bekövetkezne a teljes magány, de ismerek valakit, aki így él és nincs letargiában. Lefoglalja magát, sokat olvas, érdeklik a tudományos cikkek. A szülei nem halottak, csak épp alig beszél velük. Az időt fogod sajnálni, amit velük tölthettél volna, de ehelyett más volt a programod. Hívd fel őket hetente többször. Beszélgess velük, ha személyesen nemtudtok. Akármiről lehet beszélgetni. Mit főztök, vagy mit csináltok.
2021. dec. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
4. Együttérzek, 30 felett elkezdi ezt valahol érezni az ember, 20-25 évesen én sem foglalkoztam ezzel. Csak mentem, mint a hülye, csajoztam agyatlanul, stb.
2021. dec. 31. 20:03
 7/26 A kérdező kommentje:
5. Egyetértek, próbálok hetente beszélni velük, lehetőség szerint elmenni hozzájuk.
2021. dec. 31. 20:04
 8/26 anonim ***** válasza:

38 vagyok, 6 éve egyedül. Próbálkoztam eleget de lassan 2 éve beleuntam.


Nekem is csak anyám él mint rokon úgymond, de neki lett egy barátja akivel évek óta együtt él.


És én így egyedül. Hát ez van. Nem tudok többet tenni, beleuntam a sok negatív élménybe. De nem akarom és nem kívánom, hogy anyám temessen el.


Szülőnek nem való gyermekét temetni.

2021. dec. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
:( 8. Nagyon együttérzek, könnybe lábadt a szemem. Édesanyámnak is van most párja pár hónapja szerencsére, így kicsit boldogabb (de ma jött ez a halálhír, lassan nincs úgy 3-4 év nyugalom, hogy ne lenen valami borzasztó hír), így valamivel nekem is könnyebb. Tényleg nem lenne jó, ha édesanya temetné el az egyetlen fiát, és a szíve szakadna meg. Fordítva, mi még viszonylag fiatalként fel tudnánk ezt dolgozni, de 60-65 felett sokkal nehezebb.
2021. dec. 31. 20:10
 10/26 anonim ***** válasza:
hát nem abba még ő is beleroppanna. Az élet velejárója, hogy a szülők mennek el hamarabb. Erősnek kell lenni. Arra gondolni, hogy ezen ők is átestek és nem törtek meg.
2021. dec. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!