Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A családi hátterem miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családi hátterem miatt hihetik a nők azt ismerkedés elején, hogy szegény vagyok? Miközben nem.

Figyelt kérdés

Anyukám gyári munkás, apukám egy alkoholista tróger. Segédmunkái voltak egész életében, mint udvaros vagy biztonsági őr, bár mióta örökölt nem is nagyon dolgozik és jövőre amúgy is eléri a nyugdíjkorhatárt. De mégse szegények, mert apukám örökölt 2 lakást, meg egy fél házat, meg még némi pénzt a bankban, illetve a szüleimnek a közös lakását is régen a nagyszüleim vették nekik. Apukám azért örökölt ilyen sokat, mert a 4 nagyszülőjének ő volt az egyetlen unokája, vagy pl. a nagynénjének sem lett gyereke, aki tavaly halt meg. A nagyszüleim is normális emberek voltak még, apukám nem tudom mitől lett ilyen lecsúszott. Sajnos szar gyerekkorom volt, ami lelkileg rám nyomta a bélyegét, de azért próbálok ebből kitörni, pl. 24 évesen egyetemre kezdtem járni, vagy dolgoztam külföldön is pár évet és pénzt gyűjtöttem.


Van félretéve 7 millió forintom és idén apa elad egy ingatlant, amiből megbeszéltük nekem is ad kb. 15 milliót és ezzel + a saját pénzemmel + egy pár milliós lakáshitellel tudok majd saját lakást venni. De ezek most ránézésre nem látszanak, pl. albérletben élek lakótárssal, vagy nincs még kocsim. Az anyagi dolgokat nyilván nem mondom el ismerkedéskor, de hát a családi hátteremről beszélek (pl. milyen apám van) és az életkörülményeimet is látják a csajok. Szerintetek csak így látatlanban szegénynek gondolnak a nők? Van bennem egy ilyen félelem, hogy rosszabb anyagi helyzetűnek látnak, mint amilyen valójában vagyok és valaki ezért nem akar tőlem semmit.

28/F


2022. jan. 23. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Neked lehet bármennyi pénzed, akkor is szegény maradsz.
2022. jan. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem elég gazdagnak lenni; annak is kell látszani" mondaná kis átalakítással Kósáné.


Amúgy meg gyakorin ez "zseppíz, tesó", itt sokaknak ennyi a heti nettója. Fél óra munkával, természetesen.

2022. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Az anyagi helyzeted nem annyira fontos, mint hogy hogyan beszélsz a szüleidről.
2022. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. Nem fogadom el a válaszodat, mert lusta voltál kifejteni mire gondolsz.


2. A való életben ha veszem a 100 legközelebbi 23-28 éves ismerősömet, közülük talán 2-3-nak van saját lakása, ott is szülői segítséggel mindnél. Nyilván vannak, akik velem ellentétben időben mentek egyetemre, el is végezték már néhány éve és jobban keresnek, de ők is ugyanúgy tőke/vagyon nélküliek a havi jó bevételük ellenére. Szóval nem érzem annyira lemaradva magam, főleg a megtakarításommal, mert a legtöbb huszonéves ismerősöm hónapról hónapra él vagy maximum párszázezer félretett pénze van, pár havi tartaléka. Csak mondom ennek nincs látszata nálam, mert nem vettem a pénzemből jó autót, nem lakok külön egyedül albérletben.


3. Értem. Édesapám úgy élt mellettem egész életemben, mint egy lakótárs. A szüleim sosem öleltek, pusziltak, dícsértek, nem tudták kimutatni a szeretetüket. Nem töltöttek fel gyerekként egyáltalán önbizalommal és saját magamban való hittel. Édesapámat soha a világon semmi és senki nem érdekelte, csak hogy miután hazaért a munkából tudja bontani az üveg borait, amiket benyakalt este lefekvésig. Nem gonosz ember ő, csak ő sem tanult meg szeretni talán. Tényleg lusta ember, nincs hobbija, nem szeret semerre menni, nincsenek barátai. Otthon vedel, eszik, tévézik és gépezik. A családi lakásunk hiába van jó környéken és nem panel, de belülről egy putris szar, mert felújítani is lusta, vagy bármilyen munkába fogni. Nem utálom a szüleimet és nem annyira rossz velük a kapcsolatom (bár otthonról elmenekültem 20 évesen), mert újabban azt kezdem látni, hogy ők is kb. a saját szüleik áldozatai voltak, meg régen még nem volt elterjedve ez az önismeret, önelemzés, pszichológia mint manapság, hogy az ember rá tudjon jönni miért lett olyan amilyen és tudjon ezen változtatni. Én már rajta vagyok ezen az úton, amiért hálás vagyok. Sajnálom, ha valamit máshogy értettél a kérdés leírásából, vagy valami még mindig nem jön át neked ez elolvasása után sem.

2022. jan. 23. 14:55
 5/11 anonim ***** válasza:
#1 Ezek tények tesa
2022. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ahhoz képest, hogy le trógerozod édesapádat, tőle vársz 15 misit, szégyeld magad.
2022. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha az anyagi helyzeted nem is, de az, hogy mit mondasz el a szüleidröl egy kapcsolat elején, biztosan árnyalja a rólad kialakitott képet. Amikor ismerkedéskor a családi háttérről mesélsz, hogy milyen apád van - szerintem ez sok. Lehet inkább nem vállalnék így be egy kapcsolatot - nem az anyagiak miatt.
2022. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6. Leírtam a 4-es válaszomban részletesebben a dolgokat. Ennél jobban már nem tudom. Édesapám életmódjára akkor milyen szót használnál leginkább? Milyen jelzőt mondanál arra az emberre, akit felvázoltam szerintem elég hosszan? A trógert nem sértésből mondom, hanem mert ő ilyen. Nem utálom édesapámat, hanem látom őt a maga valójában.

Mit mondanál arra az emberre, aki néha nem dolgzik, néha heti 20 órában dolgozik, miközben a felesége heti 40-48 órában dolgozik gyárban 3 műszakban és az ember még otthon rendet tenni, elmosogatni is lusta, azt is a feleségétől várja el? Helyette inkább napi kétszer kiüti magát piával.


7. Köszönöm a választ! Régen hazudtam néha ismerkedéskor, mert szégyelltem a szüleimet és a családi hátteremet, de akkor pedig bűntudatom volt utána a hazugság után, mert szerintem arra pedig nem lehet egy kapcsolatot építeni. Most jobbnak látom elmondani. De akkor mit csináljak szerinted? Soha nem lesz nő már, aki elfogad így? Ráadásul az a baj, hogy az ismerősi körömben akikkel ismerkedek csajok, azok általában egyetemisták/diplomások és normális családból származnak. Ilyen emberek vesznek körül, ilyen környezetben mozgok. Még csak azt se tudom mondani, hogy akkor szintén lelkileg nehéz sorsú lányokkal ismerkedek, mert olyanokkal nem is találkozom ebben az egyetemista/értelmiségi közegben, amiben mozgok.

2022. jan. 23. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Nem kell hazudni, de nem kell nagyon belemenni a dolgokba. Idővel persze ezekről is lehet/kell is beszélni, de nem az ismerkedési fázisban. Ekkor te vagy a lényeg, téged kell, hogy megismerjen a másik, és ha ez a "részed" túl befolyásos, az nem biztos, hogy megnyerő. Pl. elég annyit elmondani, hogy édesapáddal nem jó a kapcsolatotok. Ha érdeklődik, miért, ok. Ha nem, akkor meg nem kell terhelni vele az elején. Később, ha komolyabb a dolog, úgy is feljön még a család téma.

2022. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát sajátságos dolog a család kihaló üzemmódba kerülését gazdagodásnak nevezni de tényszerűen igaz hogy ugyanaz a vagyonka kevesebb ember közt oszlik.
2022. jan. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!