Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Honnan tudhatnám meg, mi baj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatnám meg, mi baj a külsőmmel és hogyan javíthatnék rajta?

Figyelt kérdés

A férfiak visszajelzései alapján nem vagyok vonzó, sőt, kifejezetten rondának tartanak. Az iskolában évekig voltam bullying áldozata a kinézetem miatt és felnőttként is kapok (kevésbé direkt) bántásokat, de szerencsére lényegesen kevesebbet. Viszont arról nem tudok, hogy valaha tetszettem volna valakinek.

Pszichológusnál jártam többször gyerekként és felnőttként is, de egyszerűen mintha nem hitték volna el (vagy csak nem fogták volna fel?), amiket meséltem, és a hozzállásomban, sőt, a valóságérzékelésemben keresték a problémát. A szüleim szintén elbagatellizálják a dolgokat, máig úgy gondolják, hogy csak túldramatizálom a helyzetemet és az iskolai bántásokat is túldramatizáltam. Elintézik az egészet egy legyintéssel, hogy nem velem van a baj, csak "sok a hülye". A barátnőim is valahogy így állnak hozzám, ódzkodnak attól, hogy őszinte, konstruktív kritikákkal illessenek.


Többmilliós plasztikai műtétekre egyelőre nincs pénzem (mondjuk nem is igazán tudom, mit csináltatnék meg magamon), de ha minden igaz, hamarosan több lesz a bevételem, és töltőanyagokat mindenképp szeretnék majd az arcomba. Viszont van egy olyan érzésem, hogy pár ml hyaluron nem fogja megoldani a problémát, ezért érdekelne, hogy honnan, hogyan tehetnék szert őszinte véleményekre a külsőmet illetően anélkül, hogy képet töltenék fel valami pontozós oldalra, ahol idegenek szétalázhatnak 😅 Life coach foglalkozik ilyesmivel? Vagy próbáljak meg egy férfi pszichológust?

25/N


2022. márc. 16. 11:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Kép nélkül nehéz lesz
2022. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

En sem tartom magam szep Nönek. Volt mar több hosszu tavu kapcsolatom, de mikor ujra ismerkednek , latom magam a tükörben is egyböl arra gondolok "kinek kellene egy ilyen csunya Nö "

Probalj az öltözködeseden valtoztatni, vegyel divatos ruhakat, de mindenkeppen olyat amiben jol erzed magad. Fodrasz, uj hajszin, uj frizura. Egy jo kozmetikus, körmös, sokat segithet az önbizalmadon.

2022. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Azon túl, hogy napi alap higiéniát elvégzed, rendbe tartod a hajad, fogad, körmöd, elfogadható szinten öltözködsz, az önbecsülésedet és a valós énképedet kell rendbe rakni. Elfogadni azt, hogy úgyse tudsz megfeleni mindenkinek (sőt, a többségnek), egy embert kell találni, akinek tetszel. De ezentúl is önbizalomra, megfelelő önértékelésre kell szert tenni a megfelelően működő kapcsolathoz. Szóval a milliós plasztikák nem fogják megoldani a gondod, max egy-egy értelmesebb, indokoltabb segíthet, de alapvetően lelkileg kell helyre jönnöd. Mondanék őszinte véleményt rólad, de amúgy egy kép alapján nem lehet megfelelően megítélni valakit (és gondolom te se küldenél), max nagyon alap dolgokat. És ezen inkább tényleg igaz (értelmes) barátok, pszichológus segíthet.
2022. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg elkeserítő, hogy a bullyinggal gyakorlatban alig foglalkoznak. Ok, sok szó van a témában, de cselekvés, támogatás annál kevesebb.

Inkább stílustanácsadót javasolnék. Egy új frizura vagy egy jól eltalált hajszín pl. csodákra képes. Ezenkívül az öltözködéssel is sokat lehet javítani. Ha jól érzed magad a bőrödben, az meglátszik. Én is jobban érzem magam és szinte másképp is viselkedek másokkal, ha mondjuk aznap jól eltalálom a ruhámat.

2022. márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyjából rendben vagyok lelkileg, önbizalomproblémám sincsen. Egyszerűen csak nem értem, miért tartanak ennyire taszítónak és miért kapok csupa negatív visszajelzést, amikor szerintem "csak" enyhén átlag alatti a külsőm, de közel sem borzalmas.
2022. márc. 16. 11:20
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichológushoz nincs értelme menni, ők lelki bajokkal foglalkoznak, ha neked tényleg nem az van, akkor nem tudnak mit kezdeni veled. Inkább tényleg valami jó kozmetikus, vagy stylist aki ilyenben tud segíteni. De ha akarsz, küldhetsz itt is képet (budapesti 26 éves nő vagyok), akkor tudok őszinte véleményt mondani, de nyilván ezt csak ha úgy gondolod, teljesen megértem ha nem akarsz.

Hülye kérdés, de a higiéniád rendben van? Nincs valami furcsa esetleg a beszédedben ami másoknak taszító lehet? Lehelet? Csomó ember büdös szájjal járkál, aztán lehet nem is tudnak róla.

2022. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
na muti
2022. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha küldessz képet akkor segíthetek.
2022. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Gondolom az alapvető ápoltsagoddal nincs baj. Ezen kívül egy jó frizura, hozzád illő ruhák, helyes testtartás és egy kis mosoly sokat segíthet.

Véleményhez azárt látni kellene téged.

Szerinted mi az amin változtatnod kellene?

2022. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

Egy jó stylist, kozmetikus/dermatológus, fodrász, személyi edző, szükség esetén dietetikus, illetve fogorvos csodákra képes plasztika nélkül is. A hialuron feltöltés pedig olyan, hogy azt egész életedben rendszeresen csinálni kell utána, mert felszívódik, nincs értelme. Enélkül is rengeteget lehet javítani az összképen, töredék összegért (nyilván így sem olcsók ezek a szakemberek, de egy plasztikai sebész milliós összeg, míg ezek egy-két nagyságrenddel kevesebbek).

Alapvetően te is látod a tükörben, ha olyasmi van rajtad, ami feltűnően nem szép. Rossz az alakod? Dietetikus, és sport/személyi edző akkor is, ha épp a vékonysággal van problémád. Csúnya a bőröd? Dermatológus, kozmetikus, bár ez nehezebb dió, mert nagyon sok kókler van, érdemes utánaolvasni, és megfelelő szakembert találni, ne sajnáld rá az időt, pénzt. Ha az arcod úgy összességében kaotikus, de nem annyira kiemelkedően, hogy egy dolgot meg tudj nevezni, akkor egy jó frizura, bőrödhöz illő hajszín, smink rengeteget tud javítani. Fogaid, mosolyod milyen? Fogszabályozó, fogpótlás már drágább mulatság, de nem lehetetlen, és rengeteget tud javítani. Ha ezekkel alapvetően nincs gond, vagy nem ez minden akkor öltözködés, stílus, kisugárzás. Ezen segít egy jó stylist, illetve önfejlesztés.

Plasztikát én elég kevés esetben támogatom, mert nagyon keveseknek van rá valójában szüksége. Láttam párat, ami valóban indokoltnak mondható, mint mikor valakinek az orra kétszer akkora, mint normálisan lennie kellene, vagy olyan szinten aszimmetrikus az arca, hogy centikben lehet minden vonásánál mérni, esetleg baleset miatti sérülés okozta torzulás. Vagy ilyen még a nagy fogyás utáni lógó bőr, mellrák után az egyik mell hiánya. Biztos van még pár, de hacsak nem ennyire drámai a helyzet, akkor megoldható máshogy is.

2022. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!