Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tennétek vele a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek vele a helyemben? Hogy lehetne feloldani a problémáját, hogy szeretni tudjon?

Figyelt kérdés

Ez a 25 éves lány már kétszer elutasított. Normális esetben már az első után hagynám a témát, de ő azóta sem akar elengedni, mindig úgy viselkedik mintha akarna engem, de amikor megkérdezem, elutasít.


Időközben meghallottam hogy még sosem érzett így senki iránt mint irántam, de fél szerelembe esni. Soha nem volt még komoly kapcsolata (ha volt neki valami, ahhoz nem fűzött ilyen érzelmeket), vagy volt alakulóban de tönkrement, és vagy amiatt mert még nem volt, vagy csalódások-sérelmek miatt, nem mer belevágni és kiakadt, megijedt, mikor meglátta, hogy velem erre lehetőség van.


Ez a tipikus eset, amikor valaki nem meri odaadni a szívét, mert fél, hogy összetörik.


Olyan, mintha nem lenne kész rá, de akkor sosem lesz? Valahogy szeretném feloldani ezt a gátját, mert akarja, de mégis fél.


Lehetne azt mondani, hogy hagyjam a fenébe és keressek mást, akivel egyszerűbb és normális, de nekem ő kell. Külsőre-belsőre, mindenhogy páratlan számomra. És még az is tetszik, hogy nem enged közel magához embereket egykönnyen.


Milyen ötletet tudnátok mondani, mit lenne érdemes tenni vele, hogy a végén együtt legyünk?



2022. márc. 30. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

"Külsőre-belsőre, mindenhogy páratlan számomra"

Számodra vonzó tulajdonság, hogy zárkózott és folyamatosan visszautasít?


Nem lehet senkire raeroszakolni az akaratod. Minél hamarabb megtanulod, annál több időd marad olyan személyre, akit valóban érdekelsz.


Helyedben tudomásul venném az elutasítást, és keresnék tovább. Hogyha akar valamit, úgyis el fogja mondani, ha pedig nem, legalább nem vesztegeted az időd.

2022. márc. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Férfiban is van sok ilyen. Hiteget, de utána mégse akar. Húzd meg-ereszd meg játékot jatszanak. Sajnos sok időm ráment, mire rajöttem erre a trükkre.

Ezek éretlen emberek. Nem, nem szeret se téged, se senkit. A figyelmedet akarja, semmi mást.

2022. márc. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2.


Nem értetlen, hanem a többségü(n)k lelkileg erősen sérült, általában a múltban keresendő a válasz. Ez ezerféle lehet az agresszív szülőtől, domináns testvéren keresztül, az elnyomó legjobb barátokon át a konkrét bűncselekmény áldozatává válásig.


Mindegyikre láttam már példát és az erre történő lelki reakciók is hasonlóak, csak a személyiség befolyásolja valamilyen téren, így alakulhat ki, a mindent poénnel leütő, kedélyesen mesélő de felszínességével védekezőtől kezdve (akit évekig ismersz, mindig a középpontban van, de aztán rájössz, hogy senki nem ismeri, senkit nem enged magához közel), a maga is agresszorrá válik eseten át, egészen a paranoiásig. Ezek egyik típusa az, ami a kérdésben szerepel, ő maga sem tudja - és sosem fogja tudni - mit szeretne. Hajtja egy része afelé, hogy jó volna szerelembe esni, stabil kapcsolatokra törekedni, de közben ott a félelem és az örök nyomok a lelkében, amiket teljesen meggyógyítani nem lehet.


A legrosszabb, hogy sokuktól egy másik fél valóban kierőszakol egy kapcsolatot, ahogy a kérdező is szeretné, ami után mindkét fél sérülni fog, ha pedig gyerekük lesz, akkor ő eleve elveszett emberként indul.

2022. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet múltbeli szerelmi csalódástól sérült, vagy attól, hogy apa nélkül nőtt fel. (nem tudom mi lett az apjával, csak azt, hogy még nem láttam és az anyja vezetéknevét kapta meg)
2022. márc. 30. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
2 es leírtad az éretlen személyt. Igen, ez traumatól van ha valaki érzelmileg lemarad, nem tud felelősseget vállalni, elköteleződni, nem érez empatiat, csak a saját bajával van elfoglalva, nem képes átérezni, megérteni, hogy másoknak viszont ő okoz fájdalmat, traumát.
2022. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi 3-asnak ment.
2022. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5.


Elég ironikus, ahogy az érzéketlenségről írsz - ugyanolyan érzéketlen hangnemben, mint akiket támadsz. Az arrogancia már csak fűszer a tetejére.


És amit leírsz, az nem éretlen, hanem beteg. A többség nem tehet arról, amibe született, és mégis hol kellett volna ezeket a szituációkat, élethelyzeteteket betanulnia? Pont ez a "baj" ezzel, hogy egy idő után nincs hol. Ezért támadni valakit és gúnyos jelzőt ragasztani rá, az olyan, mintha kigúnyolnánk a csontritkulásost, hogy biztos lógott tesiórán meg rontja a városképet.

2022. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatsz vele sokat beszélgetni, kiépíteni egy bizalmi szintet, de szerintem felesleges.

Előbb utóbb megérik benne komolyan a gondolat, hogy párt akarjon, akkor majd nem fog nemet mondani, de szerintem most még annyira nem akar senkit, hogy esélyt sem ad. Egy randiba vagy beszélgetésbe még nincsen semmi elköteleződés, ennyit simán megtehetne

2022. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nem gúny, hanem tény. Az érett ember felnőtt érzelmileg. Aki nem vállal felelősséget se magáért se másokért, nem érez empátiát, az nem felnőtt, csak testileg, agyilag, de érzelmileg nem. A beteg szó egyébként szerintem sokkal megbélyegzőbb, mint az éretlen.
2022. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9.


Viszont, ha ez elvileg így van, akkor a társadalom több, mint fele "éretlen" (különösen azon személyek, akik azt gondolják magukról, hogy "íhőőőőj, bezzeg én!")

2022. márc. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!